Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dofinansowanie na drogi już pewne. Milionowe dotacje dla samorządów

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    9.05.2019
Anna Siecla
komentarzy 7 ocen 4 / 50%
A A A
Jak przekazuje CIB, plac budowy na przebudowę I etapu żylickiej drogi ma zostać przekazany w najbliższych dniach.Jak przekazuje CIB, plac budowy na przebudowę I etapu żylickiej drogi ma zostać przekazany w najbliższych dniach. fot. Dawid Bela

Gmina Rawicz otrzyma dwa miliony, a Powiat Rawicki 1,2 miliona złotych dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Opublikowano ostateczną listę rankingową konkursu, którą zatwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Rawickiemu samorządowi przyznano środki na przebudowę drogi w Żylicach. Według listy opublikowanej dziś na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Rawicz na przebudowę drogi w Żylicach otrzyma 2 mln zł, czyli 50 proc. wartości inwestycji. O przedsięwzięciu - i rozstrzygniętym za pierwszym podejściem przetargu - pisaliśmy już na portalu [ZOBACZ TUTAJ].

- Jesteśmy już po przetargu i zamiast planowanych 4 mln udało nam się wyłonić wykonawcę, który zrealizuje zadanie za 2,8 mln zł. W związku z tym dofinansowanie wojewody po rozliczeniu inwestycji wyniesie ok. 1,4 mln zł. Liczę również na to, że uda nam się pozyskać kolejne środki od wojewody na przebudowę II etapu drogi w Żylicach - mówi burmistrz Grzegorz Kubik nawiązując do złożonego 12 kwietnia wniosku na drugi etap zadania. [CZYTAJ]

Na liście znalazła się też, m.in. inwestycja Powiatu Rawickiego. Samorząd powiatowy wnioskował o pieniądze na przebudowę drogi Rawicz-Dubin w miejscowości Szymanowo na długości 817 metrów. [ZOBACZ TUTAJ] Projekt oszacowano na blisko 2,5 mln zł, natomiast samorząd wnioskował o 1 mln 135 tys. zł. Przyznane środki, według opublikowanej listy, to 1 mln 250 tys. zł.

- Dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce obejmie 35 inwestycji gminnych i 20 zadań powiatowych. Łączna kwota dofinansowania to 105 mln zł. Gratuluję wszystkim samorządom, które otrzymały środki i życzę dobrej i szybkiej realizacji potrzebnych inwestycji - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Pieniądze z Funduszu popłyną także do okolicznych powiatów i gmin. Są to: Pleszew (4,4 mln zł), Gostyń (2,1 mln zł), Jutrosin (1,8 mln zł) czy Krobia (3,6 mln zł).

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marchewska
3 miesiące temu 7
Ulica Polna w Jutrosinie, szczególnie przy Dino - od dawna już woła o remont. :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ drogowiec
3 miesiące temu 6
Kubik już ogłasza sukces przetargu na budowę drogi do Żylic, ile to dla gminy zaoszczędził, klakierzy już "brawują i ochają" Radna z powiatu pieje z zachwytu. Z tą ceną i wielką obniżką to jest tak jak w mediaexpert z promocjami. Wielka obniżka ceny ze 100zł na 88zł, a pod spodem cena normalna z przed promocji 79,99 zł. Czysty chwyt marketingowy. Tylko czy wy myślicie że wszyscy są tak silnie ciemni. 4 miliony na kawałek drogi od starej piątki do fermy, niecały kilometr, to kilometr autostrady tyle nie kosztuje.Zróbcie za te pieniądze drogę przez całe Żylice. Ten kawałek zrobiony po taniości, z byle czego, tiry Woźniaka rozjadą w pół roku. A może by filantrop dołożył się do inwestycji, skoro z niej intensywnie korzysta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Kurcze znowu o Młyńskiej zapomnieli. A tam tyle piachu za darmo oddamy przyda się na inne drogi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Jak zwykle Rawicz i Jutrosin. A co z Bojanowem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
3 miesiące temu 3
Droga powiatowa Rawicz Dubin na odcinku Słupia-Pakoslaw również woła a pomstę do nieba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rom
3 miesiące temu ocena: 0%  2
Tam była najprostsza i najtańsza opcja remontu...postawiono znak ograniczenia 70 i jeszcze policja ma dochody, bo łapią, może z tej kasy by już ten odcinek wyremontowano
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 100%  1
A gmina Bojanowo nie umie wnioskować o pieniądze czy się nie załapali ? Bo drogi też są tragiczne już nie które
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji