Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Dokument dotyczący kopalni trafi do najważniejszych osób w państwie

› Społeczeństwo ponad rok temu    21.04.2017
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
Krobia. Krobia.  fot. Biuro Poselskie Jana Mosińskiego

Sala narad Urzędu Miejskiego w Krobi stała się miejscem roboczego spotkania posła na Sejm RP Jana Mosińskiego z przedstawicielami samorządów, na terenie których miałaby powstać kopalnia węgla brunatnego na złożu „Oczkowice”. 

R E K L A M A

- Spotkanie było kontynuacją naszych rozmów nad rozwiązaniem problemu związanego z tym złożem, który ze społecznego punktu widzenia jest bardzo istotną kwestią - mówi Jan Mosiński.

W rozmowach uczestniczyli także burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, starosta i wicestarosta gostyński Robert Marcinkowski i Czesław Kołak, geolog powiatowy w Gostyniu Maria Wołcyrz, starosta rawicki Adam Sperzyński i burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak oraz prezes Fundacji „Rozwój Tak - Odkrywki Nie” Tomasz Waśniewski.

Rozmowy dotyczyły m.in. zaangażowania miejscowego parlamentarzysty w obronę tej części Wielkopolski przed zniszczeniami regionu typowo rolniczego spowodowanymi możliwą eksploatacją złoża węgla brunatnego.

W czasie  narady jej uczestnicy zapowiedzieli także powstanie pisemnego opracowania z wnioskami, nie tylko zawierającego zagadnienia naukowe, ale także stanowiska lokalnych samorządów i społeczności.

Dokument ma następnie trafić nie tylko na biuro premier Beaty Szydło, ale także do Ministra Środowiska, Ministra Energii, Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Finansów oraz do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ gorka
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  pis to najwieksze zlo w powojennej Polsce ,,,a kopalnia i tak bedzie predzej albo puzniej ale bedzie ,precz z tym rzadem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 80%  7
  Polska weglem stoi i czy wam sie podoba czy nie predzj czy pozniej kopalnia odkrywkowa na tym terenie powstanie. Poslowie PIS-u mowia ludziom to co oni chca uslyszec. Mowili, ze Tusk ma nos pinokia. Oni co buzie otworza to klamia i nosy maja o wiele dluzsze niz Tusk.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kolega
  ponad rok temu ocena: 53%  6
  Starosta Rawicki z PSL i Starosta Gostyński z SKW (a właściwie z PO), dlaczego nie załatwili blokady kopalni, gdy mieli Rząd i Prezydenta z PO-PSL. Jak zwykle PIS musi sprzatać bałagan poprzedników.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bo
  ponad rok temu ocena: 64%  5
  PiS przecież energię Elektryczną chce opierać na węglu . Więc obiecanki posłów i tego szeregowego posła z Warszawy któremu się wydaje że jest co najmniej jakimś marszałkiem albo coś w tym stylu, można traktować jako kiełbasę wyborczą jednakże dla naszego regionu kopalnia to kayastrofa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OK
  ponad rok temu ocena: 27%  4
  Słuchaj uważnie, na węglu kamiennym plus w przyszłości elektrownia atomowa i to popieram.
  R E K L A M A
  ~ jerzy
  ponad rok temu ocena: 65%  3
  To teraz już nic nie rozumiem. Przecież Dziedziczak już dawno zapewniał, że Pan Prezes powiedział NIE dla kopalni. Czyżby Pan Prezes się rozmyślił?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Racjonalny
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Nie mieszajcie złóż w Koninie z naszymi. PIS zablokuje kopalnię, w odróżnieniu od PO-PSL.
  ~ AK
  ponad rok temu ocena: 68%  1
  Prezes PiS w Koninie mówił o konieczności i potrzebie wydobycia węgla brunatnego. Prezes w każdym miejscu do którego przyjdzie mówi to co ludzie chcą usłyszeć
  R E K L A M A
  R E K L A M A