Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

„Dom Bernardy Alba” na scenie domu kultury [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    1.07.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 6 / 50%
A A A
Przedstawienie opierało się głównie na rolach kobiecychPrzedstawienie opierało się głównie na rolach kobiecych fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Rawicki Tetr Komedii, działający przy domu kultury, przedstawił spektakl „Dom Bernardy Alba” autorstwa Federico Garcia Lorci. Przedstawienie reżyserował Karol Trzcieliński, a opiekę ned przedsięwzięciem sprawował Dariusz Taraszkiewicz.

Głównym motywem sztuki jest psychologiczne zniewolenie pięciu córek przez apodyktyczną matkę, pragnącą uchronić je przed „złym” światem. Wycofane, jakby w sennym transie, tylko wyczekują okazji, by wyrwać się na wolność i posmakować swobody. Los sprawia, że pojawia się Pepe Romano, kawaler chcący pojąć za żonę jedną z nich. Obudna moralność i duszenie w sobie emocji, doprowadzają do tragedii.

R E K L A M A

Spektakl był dobrze zagrany, dodatkowych wrażeń dostarczyła tylna projekcja i operowanie światłem. Przedstawienie nagrodzono długimi brawami.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A