Dotykowe włączniki do światła – czy warto?

Opublikowano:
Autor:

Dotykowe włączniki do światła – czy warto? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

W aranżacji wnętrz coraz większe znaczenie mają detale. Są takie elementy, które muszą znaleźć się w każdym domu oraz innym budynku, jednak ich wygląd nie pasuje do wizji całej stylizacji. Wśród nic są włączniki do światła, kiedyś dostępne w kolorze białym i brązowym, później srebrnym i czarnym, a dzisiaj też w każdym innym, idealnie dopasowanym do kolorystyki wnętrza. Są też dotykowe włączniki do światła, które zrewolucjonizowały branżę oświetleniową.

 

Dotykowe włączniki do światła idealnie wpisują się a aktualne trendy wnętrzarskie, ale też znacznie podnoszą komfort mieszkańców. To alternatywa dla tradycyjnych włączników, zakłócających bardzo często harmonię aranżacji. W tym przypadku jest to rozwiązanie niezwykle dyskretne, z możliwością perfekcyjnego dopasowania do kolorystyki wnętrza, szczególnie ścian, z którymi tworzą gładką, jednolitą powierzchnię.

Minimalistyczny design

We współczesnych aranżacjach bardzo często mniej znaczy więcej. Unikamy zbyt dużej ilości wyrazistych dodatków, koncentrując się na kilkuelementowych stylizacjach. Są one przejrzyste, a prostota sprawia, iż każdy niepasujący detal jest natychmiast przechwytywany przez nasz wzrok. Dotykowe włączniki do światła mają formę kwadratowych lub prostokątnych, płaskich płytek o niewielkich rozmiarach. Są w jednolitym kolorze, który można idealnie dopasować do koloru ściany tak, aby były na jej tle praktycznie niewidoczne lub tworzyły tylko jej dyskretną ozdobę. Wykonane są ze szkła, jednak są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

Funkcjonalna modułowość

Dotykowe włączniki światła występują w kilku wersjach. Można zdecydować się na włączniki jedno- lub kilkusekcyjne. Dzięki temu, mamy możliwość dotykowej kontroli nad odpowiednią ilością sekcji w pomieszczeniu. Ułatwia to zarządzanie światłem szczególnie na dużych i otwartych powierzchniach, a także oświetleniem dekoracyjnym. Dzięki modułowości w łatwy sposób włącznik można zamontować oraz zdemontować, zmieniając np. jego miejsce na ścianie w zależności od indywidualnych potrzeb czy też nowej aranżacji wnętrza.

Zawsze czyste dotykowe włączniki światła

Tradycyjne włączniki światła to miejsce, na którym gromadzi się kurz. Element odstający od ściany zbiera unoszący się w powietrzu pył, o czym często zapominamy podczas regularnego sprzątania. Dotykowe włączniki światła są płaskie i idealnie przylegają do ściany. Wykonane z hartowanego szkła są łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć ich powierzchnię zwilżoną wodą szmatką, bez konieczności korzystania z silnych w działaniu detergentów.

Dyskretne podświetlenie

Pola dotykowe włącznika światła są podświetlane. Oznacza to, że w ciemności można je z łatwością zlokalizować i tylko delikatnym dotykiem włączyć światło w konkretnej strefie w pomieszczeniu. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo poruszania się w ciemności, jak też jest ciekawym akcentem wizualnym w nowoczesnych wnętrzach.

Jest szansa, że już niedługo dotykowe włączniki światła zastąpią te tradycyjne. Spełniają ku temu wszystkie warunki – minimalistyczny design, wielofunkcyjność, elastyczność i łatwość użytkowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE