Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Drugie derby powiatu dla Awdańca

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 7 miesięcy temu    2.09.2018
Artur Krawczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Artur Krawczyk

Dziś byliśmy świadkami drugich derbów powiatu w leszczyńskiej A klasie. Do Pakosławia przyjechał Ruch Bojanowo. Obie drużyny w swoich dwóch pierwszych meczach raz wygrały i raz przegrały i z pewnością są jeszcze daleko od optymalnej dyspozycji. Mecz odbył się o dość nietypowej porze - w niedzielę o 12.00.

R E K L A M A

 

Kto po derbowym starciu spodziewał się dużych emocji, z pewnością mógł czuć się rozczarowany. Emocjonujące były tylko pierwsze fragmenty spotkania. W 18. minucie na prowadzenie wyszli miejscowi po strzale Miłosza Kaczmarka. W tej sytuacji doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gracze Ruchu chwilę wcześniej domagali się odgwizdania przewinienia, bo ich zdaniem gracz Awdańca zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nieprawidłowości się jednak nie dopatrzył, a bojanowianie nie mogli się z taką decyzją pogodzić. W sposób najbardziej „wyrazisty” protestował Waldemar Grygowski, któremu sędzia pokazał najpierw żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę. Był to przełomowy moment spotkania, bo Ruch stracił zawodnika i bramkę. Później to już była prawdziwa dominacja miejscowych. W 28. minucie na 2:0 podwyższył Wojciech Cieplik, a chwilę później trzecie trafienie dołożył Karol Deka. W końcówce pierwszej odsłony po raz drugi trafił Miłosz Kaczmarek i do przerwy mieliśmy 4:0. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Grający w osłabieniu Ruch z każdą minutą tracił siły, a gospodarze „robili co chcieli”. Przez dłuższe momenty drużyna Karola Goliny nie potrafiła wyjść z własnej połowy, a pakosławianie dokładali kolejne trafienia. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 7:0. Następną ligową potyczkę pakosławianie zaliczą także na własnym obiekcie. W sobotę o 17.00 w kolejnych derbach powiatu podejmować będą Pelikana Dębno Polskie. Ruch z kolei w meczu wyjazdowym zmierzy się z Wielkopolanką Szelejewo. Pierwszy gwizdek o 16.30.

 

Awdaniec Pakosław - Ruch Bojanowo 7:0 (4:0)

1:0 - Miłosz Kaczmarek (18'), 2:0 - Wojciech Cieplik (28'), 3:0 - Karol Deka (31'), 4:0 - Miłosz Kaczmarek (43'), 5:0 - Miłosz Kaczmarek (52'), 6:0 - Karol Deka (76'), 7:0 - Karol Deka (80')

Awdaniec: Adrian Giezek - Wojciech Zimny, Wojciech Tyczyński (78'Przemysław Kaczmarek), Bartosz Kaczmarek, Szymon Dolata (46'Krzysztof Paca), Adam Spychalski, Wojciech Cieplik, Robert Szkudlarek (60'Szymon Szwarc), Dawid Durczewski (65'Paweł Zimny), Karol Deka, Miłosz Kaczmarek

Ruch: Arkadiusz Ziemliński - Waldemar Grygowski, Grzegorz Potoczny, Przemysław Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Arkadiusz Talarczyk, Hubert Boszko, Piotr Cheba, Marcin Jarczewski, Marcin Płaczek (79'Jan Lisiak)

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kibic
  7 miesięcy temu 1
  7:0 to klęska, brawo Awdaniec. Mecz jednostronny i wynik sprawiedliwy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A