Drugie derby powiatu dla Awdańca

Drugie derby powiatu dla Awdańca - Zdjęcie główne

Dziś byliśmy świadkami drugich derbów powiatu w leszczyńskiej A klasie. Do Pakosławia przyjechał Ruch Bojanowo. Obie drużyny w swoich dwóch pierwszych meczach raz wygrały i raz przegrały i z pewnością są jeszcze daleko od optymalnej dyspozycji. Mecz odbył się o dość nietypowej porze - w niedzielę o 12.00.

Kto po derbowym starciu spodziewał się dużych emocji, z pewnością mógł czuć się rozczarowany. Emocjonujące były tylko pierwsze fragmenty spotkania. W 18. minucie na prowadzenie wyszli miejscowi po strzale Miłosza Kaczmarka. W tej sytuacji doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gracze Ruchu chwilę wcześniej domagali się odgwizdania przewinienia, bo ich zdaniem gracz Awdańca zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nieprawidłowości się jednak nie dopatrzył, a bojanowianie nie mogli się z taką decyzją pogodzić. W sposób najbardziej „wyrazisty” protestował Waldemar Grygowski, któremu sędzia pokazał najpierw żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę. Był to przełomowy moment spotkania, bo Ruch stracił zawodnika i bramkę. Później to już była prawdziwa dominacja miejscowych. W 28. minucie na 2:0 podwyższył Wojciech Cieplik, a chwilę później trzecie trafienie dołożył Karol Deka. W końcówce pierwszej odsłony po raz drugi trafił Miłosz Kaczmarek i do przerwy mieliśmy 4:0. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Grający w osłabieniu Ruch z każdą minutą tracił siły, a gospodarze „robili co chcieli”. Przez dłuższe momenty drużyna Karola Goliny nie potrafiła wyjść z własnej połowy, a pakosławianie dokładali kolejne trafienia. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 7:0. Następną ligową potyczkę pakosławianie zaliczą także na własnym obiekcie. W sobotę o 17.00 w kolejnych derbach powiatu podejmować będą Pelikana Dębno Polskie. Ruch z kolei w meczu wyjazdowym zmierzy się z Wielkopolanką Szelejewo. Pierwszy gwizdek o 16.30.

Awdaniec Pakosław - Ruch Bojanowo 7:0 (4:0)

1:0 - Miłosz Kaczmarek (18'), 2:0 - Wojciech Cieplik (28'), 3:0 - Karol Deka (31'), 4:0 - Miłosz Kaczmarek (43'), 5:0 - Miłosz Kaczmarek (52'), 6:0 - Karol Deka (76'), 7:0 - Karol Deka (80')

Awdaniec: Adrian Giezek - Wojciech Zimny, Wojciech Tyczyński (78'Przemysław Kaczmarek), Bartosz Kaczmarek, Szymon Dolata (46'Krzysztof Paca), Adam Spychalski, Wojciech Cieplik, Robert Szkudlarek (60'Szymon Szwarc), Dawid Durczewski (65'Paweł Zimny), Karol Deka, Miłosz Kaczmarek

Ruch: Arkadiusz Ziemliński - Waldemar Grygowski, Grzegorz Potoczny, Przemysław Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Arkadiusz Talarczyk, Hubert Boszko, Piotr Cheba, Marcin Jarczewski, Marcin Płaczek (79'Jan Lisiak)