Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Drzwi Otwarte w miejskogóreckim Zespole Szkół

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    14.04.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Stacja „Limeryko”, czyli zabawa z językiem polskim Stacja „Limeryko”, czyli zabawa z językiem polskim  fot. Zespół Szkół w Miejskiej Górce
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Zespół Szkół w Miejskiej Górce zaprosił uczniów klas III gimnazjów, ich rodziców i opiekunów, wychowawców oraz nauczycieli na coroczne „Drzwi Otwarte”. Mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją placówki.

R E K L A M A

Przygotowano szereg atrakcji: konkursy, pokazy doświadczeń chemicznych, obserwacje mikroskopowe, pokazy map multimedialnych, gry i zabawy intelektualne, łamigłówki matematyczne, czy lekcję samoobrony pod okiem medalisty Pucharu Europy. Odbyło się również spotkanie się z funkcjonariuszami Policji i Zakładu Karnego, podczas którego uczniowie poznali tajniki ich pracy.

Goście mogli zobaczyć, jak aktywnie uczniowie spędzają wolny czas, m.in. na zajęciach aerobiku. Trzecioklasiści mieli szansę „rozgryźć” frazeologizmy, stworzyć limeryki , przekonać się, że nauka matematyki może być łatwa i przyjemna, a także zobaczyć, jak pracują wolontariuszki i otrzymać od nich nietuzinkową pamiątkę. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wśród uczniów projektowanie 3D, a dla miłośników mocnych wrażeń przygotowano doświadczenia chemiczne. Uczniowie miejskogóreckiego Zespołu Szkół zaprezentowali także w ciekawy sposób wybrane zjawiska i prawa fizyczne.

Zwiedzający mogli również popróbować swoich sił w obliczaniu odległości, czy rozpoznawaniu obiektów, dzięki mapom multimedialnym oraz przekonać się, jak wiele zalet niesie ze sobą znajomość języków obcych i porozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Zaprezentowano także film o placówce, pokazujący codzienne życie społeczności szkolnej.

Na zwiedzających czekała „ Kafejka u Staszka”. Przy kawiarnianym stole można było porozmawiać z uczniami Zespołu Szkół. Była to okazja, by zapoznać się z ofertą Branżowej Szkoły I Stopnia i realizacją programu „Innowacyjna Szkoła Zawodowa na rynku pracy”. Uczniowie mogli obejrzeć stanowiska z przedstawicielami różnych zawodów i spotkać się z ewentualnymi, przyszłymi pracodawcami. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz ciągników i maszyn rolniczych zorganizowany przez uczniów szkoły zawodowej. Uczestnicy „Drzwi Otwartych” mieli okazję dokonać weryfikacji ofert proponowanych w kształceniu ponadgimnazjalnym, uzyskać informacje o kierunkach kształcenia w liceum ogólnokształcącym i liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

W tym dniu odbył się również Turniej Piłki Koszykowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Udział brały 4 klasy gimnazjalne Ia, Ib, IIa, IIb. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x10min. Zwycięzcą I miejsca i pucharu została klasa IIa.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Absolwent
  ponad rok temu 1
  Najlepsza szkoła w powiecie! Polecam! Nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także świetna, niezapomniana atmosfera i możliwość rozwoju. Najlepszy wybór :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A