Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Dwa, nowe autobusy. Gmina Rawicz dołoży 25 tys. zł

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    15.05.2016
Karol Pospiech
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. fotolia.com

25 tys. zł dołoży gmina Rawicz do zakupu nowych autobusów na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce.

Pod koniec marca do burmistrza Grzegorza Kubika wpłynął wniosek z prośbą o pieniądze na dofinansowanie zakupu samochodów dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, które prowadzi Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce (w ramach zadań własnych powiatu). Uchwała, na mocy której samorząd przyzna pieniądze została podjęta na ostatniej sesji.

R E K L A M A

Dla porządku statystycznego warto dodać, że z 55 uczestników warsztatów, szesnaścioro jest z gminy Rawicz, więc gmina z tego korzysta - zaznaczył starosta Adam Sperzyński, obecny na posiedzeniu rawickiej rady miejskiej, przy okazji dziękując burmistrzowi i radnym za przekazanie środków.

Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce ma dwa autobusy: 19- i 22-osobowy. Oba są w bardzo złym stanie technicznym. Koszt zakupu nowego, 19-osobowego autobusu wynosi 220.000 zł, a 24-osobowego - 330.000 zł. Łącznie, daje to ponad pół miliona złotych. Znaczną część tej kwoty (385.000 zł) ma pokryć Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałą, czyli 165.000 zł starostwo planuje pozyskać od gmin, z których osoby uczestniczą w zajęciach warsztatowych.

R E K L A M A
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wiola
ponad rok temu ocena: 100%  2
A ja uważam że to dobry pomysł. Bardzo mym się też ucieszyła jak by ktoś coś wymyślił dla problemu ludzi w Rawiczu i okolicznych wiosek z dojazdem niepełnosprawnych do Środowiskowego Domu Pomocy. Ponieważ uważam że naprawdę należało by się im żeby dowozili im dzieci do ośrodka. Żal mi ich troszeczkę jak słyszę nieraz jak się proszą sąsiadów , znajomych i.t.d. żeby podwiezli im dziecko z Dębna Polskiego do ośrodka. Nie mogę powiedzieć bo zawsze się ktoś chętny znajdzie ale wydaje mi się że to jest dla nich bardzo uciążliwe szukanie kto dziś może zabrać dziecko. Nie kturzy nie mają własnego auta tak jak w tym przypadku. Fajnie by było jak by ktoś rozwiązał ten problem. Słyszę też w Rawiczu że też mają problem bo muszą iść przez całe miasto, latem to pikuś ale zimą już ciężko. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxxxx
ponad rok temu ocena: 71%  1
obecne autobusy nie sa jeszcze złe, wielu przewoxników by chciało takie posiadac,tylko drogi po których sie poruszaja....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A