Efektownie na „Leśnym”

Efektownie na „Leśnym” - Zdjęcie główne

Nieudanie zakończyła się podróż Sarnowianki do Rydzyny. Drużyna Wendzonki w ramach 12. kolejki mierzyła się z miejscowym Rydzyniakiem. Lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 4:2. Bramki dla Sarnowianki strzelali Jakub Siecla i Jakub Janowski.

Podczas 13. serii gier, sarnowianie na własnym obiekcie gościli Koronę Wilkowice. Obie ekipy w poprzednim sezonie toczyły zacięty bój o prymat w A klasie i w efekcie obie drużyny awansowały do klasy okręgowej. Niedzielny mecz zaczął się od ataków przyjezdnych, ale miejscowi wyszli z opresji obronną ręką. Później inicjatywę zaczęła przejmować Sarnowianka, a pierwsza bramka padła po pół godzinie gry. Jej autorem został Paweł Domagała. Na przerwę zawodnicy schodzili więc przy stanie 1:0. Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali miejscowi, a Korona nie potrafiła na dobre zagrozić bramce Wojtyczki. W 65. minucie Arkadiusz Wojtyczka podwyższył na 2:0 i gdy wydawało się, że drużyna Wendzonki ma wszystko pod kontrolą, goście zdobyli gola kontaktowego. Przełomowa okazała się 83. minuta. Jan Wróblewski mocno kopnął piłkę na bramkę Korony, a ta po rykoszecie, myląc bramkarza, wtoczyła się do bramki gości. Po tym trafieniu przyjezdnym odeszła ochota na grę, a czwartego gola zdobyli miejscowi. W doliczonym czasie wynik na 4:1 ustalił Piotr Leśny. Warta odnotowania jest także świetna postawa kibiców Sarnowianki, którzy przez cały mecz głośno dopingowali swoją drużynę, a także postarali się o efektowną oprawę. Następną ligową potyczkę sarnowianie zagrają na wyjeździe. W niedzielę o 14.00 w Kębłowie zmierzą się z miejscowym Dębem.

Sarnowianka Sarnowa - Korona Wilkowice 4:1 (1:0)

1:0 - Paweł Domagała (30'), 2:0 - Arkadiusz Wojtyczka (65'), 3:1 - Jan Wróblewski (83'), 4:1 - Piotr Leśny (90'+3')

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Dawid Kozłowski, Krystian Murawa, Kamil Mielcarek, Amadeusz Izydorczak (73'Piotr Leśny), Jakub Siecla, Dawid Kramarczyk (85'Adam Pawlak), Jakub Janowski (66'Adrian Kociemba), Łukasz Szczepański (60'Jan Wróblewski), Arkadiusz Wojtyczka, Paweł Domagała