Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ekonomiści z rawickiego technikum w Warszawie

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    8.02.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rawicka młodzież przed giełdąRawicka młodzież przed giełdą fot. ZSZ w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Dwie klasy o profilu ekonomicznym Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udały się do Warszawy na wycieczkę zawodoznawczą.

Jednym z punktów wyprawy była największa w Europie Wschodniej Giełda Papierów Wartościowych. Zwiedzanie rozpoczęło się od stojącego na środku holu byka, który symbolizuje hossę na giełdzie. Młodzież mogła zobaczyć całkowicie przeszkloną salę notowań giełdowych z historycznym dzwonem, którego dźwięk każdego dnia rozpoczyna i kończy sesję giełdową. Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego uczniowie próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: czy na GPW się inwestuje czy gra?

Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka przy Narodowym Banku Polskim Tematem zajęć prowadzonych przez animatora grupy była historia bankowości i zasady działania różnych typów banków. Wiele uwagi zostało poświęcone roli i zadaniom banku centralnego. Szczególne zainteresowanie wzbudził Skarbiec, gdzie każdy mógł chwycić do ręki ponad dwunastokilogramową, wartą ponad 2 miliony złotych, sztabkę złota.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!