Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przejdą ponad 25 kilometrów

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    13.03.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 5 ocen 4 / 50%
A A A

Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu po raz kolejny organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Swój udział można zgłaszać aż do dnia jej rozpoczęcia, czyli 16 marca.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbywają się na terenie całej Polski. Po raz czwarty organizowana jest również w jednej z rawickich parafii.

-
Każdego roku jest inna trasa. Jeśli chodzi o kilometry to nasza będzie miała ich około 25. W porównaniu z tym co jest w Polsce to nie jest dużo, bo niektóre z nich mają aż po 40. Wiadomo jednak, że trzeba dostosować trasę do możliwości uczestników - informuje ks. Marcin Mańczak, wikariusz rawickiej fary, która jest jedyną na terenie powiatu, organizującą takie wydarzenie.

Dodaje, że mogą w nim wziąć udział zarówno pełnoletnie, jak i niepełnoletnie osoby. Ci drudzy muszą jednak posiadać pisemną zgodę rodziców.

-
Zapisać może się każdy: ksiądz, osoba świecka, siostry zakonne, każdy, kto chce - mówi ks. Marcin Mańczak i dodaje:

-
Ekstremalna Droga Krzyżowa ma prowadzić do spotkania z Panem Bogiem. Ma też prowadzić do tego, aby człowiek uczył się pokonywania pewnych trudności, bo przejście w nocy, w zmiennych warunkach atmosferycznych, różnej temperaturze ponad 20 kilometrów to jest pewna trudność fizyczna i wysiłek. Warto, właśnie podczas tej Drogi Krzyżowej, ofiarować jakieś własne intencje.

R E K L A M A

Wydarzenie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.30 w parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Po eucharystii wszyscy uczestnicy zgromadzą się przed kościołem, gdzie odbędzie się specjalna odprawa.

Trasa, którą będzie przebiegać Ekstremalna Droga Krzyżową ma być niespodzianką dla każdego, kto zdecyduje się wziąć w niej udział.

Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w najbliższy piątek, 16 marca, nadal trwają. Można ich dokonać u ks. Marcina Mańczaka lub w zakrystii.

-
Można zapisywać się nawet do dnia pójścia. Nawet jeśli ktoś przyjdzie bez zapisania, to pójdzie tą drogą krzyżową, ale lista jest orientacyjna, żeby organizatorzy wiedzieli, czy pójdzie 100 czy 50 osób. (…) Obecnie jest ich zapisanych ponad 30 - zaznacza.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ leniwa
9 miesięcy temu ocena: 75%  7
Każdy przeżywa jak może , chce, potrafi , lubi - niektórzy nie przeżywaja wcale . Problem dla niektórych nie w zimnie , ciemności i kilometrach tylko w milczeniu. Bo to droga w grupie ale w samotnym skupieniu , z własną cichą modlitwą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czarna
9 miesięcy temu ocena: 75%  6
No, może nie mam rozumu, kto to wie, ale jest to czas, kiedy można się wyłączyć od codziennych spraw i przemyśleć swoje życie w kontekście Męki Pańskiej. Tego życzę wszystkim uczestnikom rawickiej d.k.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiol
9 miesięcy temu ocena: 50%  5
religia jest dla ludzi bez rozumu , tak rzekł pewien marszałek .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do rawiol
9 miesięcy temu ocena: 83%  4
I to marszałek który dziś jest wzorem !!!! wręcz ideałem, cytowanym na wysokich szczeblach.
~ na pokaz
9 miesięcy temu ocena: 61%  3
po co na co w jakim celu? azeby pokazac sie w mediach? dobrze przezyta droga krzyzowa w ciszy koscielnej ławki jestwiecej warta niz sztucznie napompwana - a owsiakowi sie pozniej dziwia a to samo probuja robic. ehhh szkoda słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ leniwa
9 miesięcy temu ocena: 80%  2
nie jest napompowana tylko cicha i skromna jak cierpienie Boga .
~ obiektywna
9 miesięcy temu ocena: 61%  1
Uczestniczyłeś w takiej drodze? Zapewne nie, ale wyrywasz się do komentowania i krytykowania. Jedni przeżywają w drogę krzyżową w kościele, inni w bardziej ekstremalnych warunkach. Każdy ma możliwość wyboru. I o jakich mediach piszesz? Ehhh szkoda słów...
R E K L A M A
R E K L A M A