Emilia Maćkowiak z brązowym medalem

Emilia Maćkowiak z brązowym medalem - Zdjęcie główne

Pochodząca z Zakrzewa Emilia Maćkowiak startowała w Mistrzostwach Świata - „World Championship”, które pod koniec listopada odbyły się we wrocławskiej hali Orbita.

Emilia po raz kolejny pokazała się z dobrej strony. Tym razem zdobyła brązowy medal w „fighting” w swoim przedziale wagowym do 70 kg. Dzień później odbywały się zmagania drużynowe. Biało-czerwone barwy reprezentowała także Emilia Maćkowiak. Polska ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze. Srebro wywalczyli w „Team MIX”. Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei w „Team fighting”, „Team Ne Waza” i „Team Show System”. Polska na tych zawodach zdobyła najwięcej medali (5 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych) i uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Emilia miała duże wsparcie kibiców z naszego powiatu. Na zawody wybrała się 58 osobowa grupa zawodników UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. - Nie często nasz kraj jest gospodarzem tak dużej sportowej imprezy. Jeżeli chodzi o Ju Jitsu to właśnie na tej samej sali w 2005 roku odbywały się Mistrzostwa Europy Ju Jitsu - wspominał trener miejskogóreckiego klubu Arnold Ratajski.

Więcej informacji w aktualnym wydaniu "ŻR".