Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Emocjonujące przeloty nad zalewem w Jutrosinie [FOTO]

› Aktualności 3 miesiące temu    7.06.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. W. Skrzypczak

Nad zalewem w Jutrosinie od wczoraj trwają 5. Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski. Choć dzisiejsza pogoda nie poszła „na rękę” organizatorom i sesja poranna nie rozpoczęła się o planowanej godzinie, przeloty wznowiono jeszcze po południu.

Wszystko przez silne podmuchy wiatry, który uniemożliwiły zawodnikom wylot w powietrze. Na szczęście, zmagania można było rozpocząć w piątkowe południe, dzięki pogodzie, która w końcu okazała się łaskawa.

Na wieczornej sesji, nad jutrosińskim zalewem zgromadziło się dość spore grono obserwatorów, którzy przyglądali się potyczkom doświadczonych paralotniarzy.

Zawody według planu mają odbywać się w dwóch sesja: porannej (od godz. 6.00 do godz. 10.00) oraz popołudniowej (od godz. 17.00 do godz. 21.00), jednak - jak zapewniali jeszcze przed rozpoczęciem paralotniarskich potyczek organizatorzy - godziny lotów mogą się zmieniać w zależności od warunków atmosferycznych.

W zmaganiach, w ramach 5. Motoparalotniowych Slalmowych Mistrzostw Polski w Jutrosinie, bierze udział około 40 zawodników z 10 krajów.

Ponadto, na jutro zaplanowano finały zawodów. Te mają odbywać się od godz. 18.00 do godz. 20.00. Tuż po nich odbędzie się Festyn nad zalewem. Natomiast, o godz. 20.00 nastąpi podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom. O godz. 21.00 odbędzie się koncert zespołu Cała Góra Barwników, poświęcony pamięci tragicznie zmarłego zawodnika Aeroklubu Ostrowskiego.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Bachus
  3 miesiące temu ocena: 100%  2
  Szkoda, że organizatorzy nie informują widzów kto startuje i jaki ma czas.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hshss
  3 miesiące temu 1
  czy w niedziele tez coś będzie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji