Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Farma fotowoltaiczna w okolicach Rozstępniewa?

› Aktualności 7 miesięcy temu    13.09.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Firma Walbet przymierza się do budowy farmy fotowoltaicznej w okolicach Rozstępniewa. Inne przedsiębiorstwo dopytuje o tereny na podobną działalność. Plany te wpisują się w tworzony przez gminę Miejska Górka i jej sąsiadów klaster energetyczny. Na czym ma polegać?

- Tworzenie klastra przewiduje ustawa o odnawialnych źródłach energii. W kraju w chwili obecnej jest ponad 30 klastrów energetycznych. Niebawem Ministerstwo Energetyki będzie przyjmowało wnioski i przyznawało tzw. certyfikację kolejnym - wyjaśniał na jednej z ostatnich sesji burmistrz Karol Skrzypczak, informując, że na terenie gminy decyzje i uzgodnienia pozwalające na budowę farmy fotowoltaicznej (o mocy 1 megawata) posiada firma Walbet.
Andrzej Walkowiak, właściciel firmy potwierdza. - Decyzję środowiskową i warunki zabudowy posiadam. Planuję w ciągu najbliższych lat zbudować farmę na terenie dawnego gminnego wysypiska śmieci w Rozstępniewie.

Jak się dowiedzieliśmy, kilka dni temu gmina Miejska Górka otrzymała zapytanie od firmy działającej w branży fotowoltaicznej, czy dysponuje gruntami, na których można by zainstalować panele.
- Przekazaliśmy informacje dotyczące terenów w okolicy Topólki. To jest bardzo wstępny etap i nie mogę powiedzieć nic konkretnego, bo firma ta szuka obecnie obszarów w całym kraju - zaznacza włodarz.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A