Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Festiwal upadków. "Żurawie" wywiozły trzy punkty [FOTO]

› Sport i rekreacja› Żużel 9 miesięcy temu    30.07.2018
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. D. Bela

W pierwszej części spotkania z nawierzchnią rawickiego owalu "zapoznali się", m.in.  Wiktor Trofimow, Szymon Szlauderbach, Steve Worrall, Nicklas Porsing, Edward Mazur czy Michał Curzytek. Ich upadki nie były spodowane kiepskim stanem toru, a tym, że nikt nie chciał odpuścić. Na szczęście, zawodnicy nie odnieśli poważnych obrażeń i byli zdolni do dalszej jazdy.  - Dziękuję drużynie gospodarzy za fajny mecz, choć niepotrzebnie było kilka upadków na początku, ale nikomu nic się nie stało, to jest najważniejsze - podkreślał po spotkaniu trener Stali Rzeszów Mirosław Kowalik. 

Nietypowym rezultatem zakończył się wyścig drugi. Był on rozgrywany aż czterokrotnie. Najpierw na pierwszym łuku upadł Wiktor Trofimow. Sędzia Michał Sasień nie dopatrzył się winy żadnego z zawodników i zarządził powtórkę w czterech. W drugim podejściu arbiter wykluczył Michała Curzytka za spowodowanie upadku Szymona Szlauderbacha. W trzeciej próbie na 30. metrze problemy z opanowaniem motocykla miał Wiktor Trofimow, w wyniku czego ponownie zapoznał się z nawierzchnią toru. Michał Sasień wykluczył z udziału w powtórce rawickiego juniora. Dopiero w czwartym podejściu udało się rozegrać wyścig bez przeszkód. Szymon Szlauderbach przywiózł za swoimi plecami Arkadiusza Potońca. Wynik biegu brzmiał 3:2.

Początkowa faza sobotniego meczu należała do Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Po szóstej gonitwie "Niedźwiadki" prowadziły już 20:15. Na chwilę goście wyszli na prowadzenie po biegu dziewiątym, w którym para Baran - Porsing przywiozła podwójne zwycięstwo (26:27). Szybka riposta gospodarzy nastąpiła w kolejnym wyścigu. Jaimon Lidsey i Szymon Szlauderbach w pokonanym polu pozostawili Tomasza Jędrzejaka. Trzypunktowa przewaga "Niedźwiadków" utrzymała się do biegu trzynastego. W nim, jak i w czternastej gonitwie triumfowali goście, którzy odskoczyli na trzy punkty. W ostatnim wyścigu zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował Tomasz Jędrzejak. Dwa punkty meczowe i bonus trafiły do ekipy z Podkarpacia.

Goście przystąpili do spotkania bez wcześniej awizowanego Grega Hancocka. Amerykanin uskarżał się na problemy zdrowotne i ostatecznie do Rawicza nie dotarł. W jego miejsce w składzie przyjezdnych pojawił się Nicklas Porsing.

Stal Rzeszów - 47 pkt.
1. Nick Morris - 10 (2,2,3,2,1)
2. Edward Mazur - 1 (0,1,d,u)
3. Karol Baran - 10+1 (1,1,2*,3,3)
4. Nicklas Porsing - 9+1 (3,0,3,2*,1)
5. Tomasz Jędrzejak - 13 (3,3,1,3,3)
6. Arkadiusz Potoniec - 4+1 (2,1,1*)
7. Michał Curzytek - 0 (w,w,u)

Stainer Unia Kolejarz Rawicz - 42 pkt.
9. Ricky Wells - 3 (3,w,0,0,-)
10. Arkadiusz Pawlak - 8 (1,2,1,2,2)
11. Jaimon Lidsey - 11 (2,3,3,3,0)
12. Steve Worrall - 0 (0,w,-,-)
13. Damian Baliński - 10 (2,3,2,1,2)
14. Szymon Szlauderbach - 7+2 (3,2*,2*,0,0)
15. Wiktor Trofimow jr - 3 (w,1,1,1)

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wojtek
  8 miesięcy temu 1
  Jakim sprzętem jeździli? Czy były to modele z http://www.skutery-krakow.pl/p... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A