Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Finał Szkolnej Ligi Historycznej w I LO

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    21.04.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Autorem pytań i prowadzącym imprezę był Piotr SobkowiakAutorem pytań i prowadzącym imprezę był Piotr Sobkowiak fot. I LO w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W I LO w Rawiczu odbył się finał Szkolnej Ligi Historycznej. W ostatniej, piątej części rywalizacji, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii powszechnej i Polski, od 1914 roku do współczesności. W rundzie finałowej znaleźli się uczniowie z klasy IIa i IIIc.

R E K L A M A

Rozgrywka była bardzo zacięta, ponieważ decydowała o zajęciu drugiego i trzeciego miejsca (pierwsze mieli zagwarantowane uczniowie klas IIIb2 i IIb2, którzy wypracowali sobie wystarczającą przewagę w częściach poprzednich). Autorem wszystkich pytań (w sumie ponad 500) był Piotr Sobkowiak, on również , prowadził wszystkie części tegorocznej edycji oraz czuwał nad zgodnym z regulaminem przebiegiem imprezy. Zespół organizacyjny tworzyli także: Oliwia Materkowska, Zuzanna Majerowicz, Aleksandra Woźniak - sekretarze Ligi (zapisywanie wyników, notowanie strat szans, mierzenie czasu); Jagoda Matysiak - nadzorowała udzielanie odpowiedzi przez uczestników; Jakub Niedźwiadek - opracował projekt dyplomu. Przy organizacji pomagali również: Konrad Jarus, Kacper Sprutta, Weronika Wysocka, Agnieszka Pawińska. Na zakończenie finału tegorocznej edycji SLH dyrektor Łucja Dera pogratulowała uczestnikom wspaniałej rywalizacji i wręczyła trzem pierwszym drużynom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

W tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej zwycięstwo odniosła reprezentacja klas IIIb2 i II b2 w składzie: Ksawery Krysiak, Józef Gniazdowski i Wiktor Koch, zdobywając 57 punktów, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IIIc: Bartosz Danielczyk, Mikołaj Obarski i Danisz Wasilewski z wynikiem 55 punktów, a trzecie uczniowie klasy IIa: Kacper Jaśkiewicz, Miłosz Kreczmar oraz Mikołaj Szymczak, którzy zdobyli 52 punkty.

 

 

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A