Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ARSM
R E K L A M AB1 Rawag
R E K L A M ABx - rawicz24.pl - kalkulator POW

Firma Animex rozważa zainwestowanie w Rawiczu

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    15.12.2016
Karol Pospiech
komentarzy 128 ocen 137 / 80%
A A A
Przedstawiciele firmy Animex oraz burmistrz Rawicza podczas konferencji prasowejPrzedstawiciele firmy Animex oraz burmistrz Rawicza podczas konferencji prasowej fot. K. Pospiech

Animex, największy polski producent z branży mięsnej, rozważa inwestycję na terenie strefy aktywności gospodarczej w okolicy Sierakowa.

W ramach konsultacji społecznych potencjalny inwestor prowadzi cykl spotkań z władzami Rawicza, właścicielami gruntów w strefie oraz lokalną społecznością. Dziś odbyło się spotkanie z radnymi rady miejskiej oraz mediami.

Jak poważnie Rawicz brany pod uwagę?

R E K L A M A

Wybraliśmy Rawicz jako miejsce do tego kroku, kiedy oficjalnie, na zewnątrz idzie informacja, przekaz do mediów. Razem z władzami komunikujemy, że jest to jedna z lokalizacji, którą bardzo poważnie firma rozważa, jako lokalizację pod budowę nowej inwestycji - podkreślił Andrzej Pawelczak, rzecznik prasowy Animex Foods.
 

Potencjalna inwestycja Animexu będzie najnowocześniejszym zakładem mięsnym w Europie.

Animex jest właścicielem takich marek jak, m.in. Krakus, Morliny czy Berlinki. Specjalizuje się w produkcji mięsa wieprzowego i drobowiego oraz przetworów mięsnych.

Jaką powierzchnię miałby zająć obiekt? Ile osób ma zostać zatrudnionych w zakładzie? Kiedy firma podejmie ostateczną decyzję, co do lokalizacji inwestycji? Szczegóły w najbliższym wydaniu „Życia”.

R E K L A M A
+ 109 głosów: 137 (80%) 28 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (128)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tekla
3 miesiące temu ocena: 50%  128
Do Tych co są za wybudowaniem ubojni.Nie wiecie na co wyrażacie zgodę.Pracowałam w zakładzie,który ubijał 50 szt dziennie i robiił wyroby mięsne..Smród.odór niesie się kilometrami,roje much,hałas rozładunku i wyładunku.Zapchane drogi bo tu chodzi o 15000 szt do uboju.Nasze domy i mieszkania stracą na wartości.ńie dajcie wiary.że nowa technologia wyeliminuje smród i hałas.Tamten zakład też miał rękawy załadowcze i nic to nie dało.Chcecie mieć skażone środowisko to ok.W Polsce nie ma norm smrodu i odoru dlatego taki Animex może sobie pozwolić na puste obiecywanki,jak wybudują to można im nagwizdać.Proszę nie skazujcie swoich dzieci i wnuków na życie w srodzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POPIERAMY
7 dni temu 127
TAK DLA INWESTORA W RAWICZU. POPIERAMY BUDOWĘ FIRMY ANIEMX https://www.facebook.com/takdl...
~ zapaszek
3 miesiące temu ocena: 100%  126
Jakoś nie słychać by ktoś narzekał, że u Dudy albo u innych lokalnych "rzeźników" śmierdzi. Ubijają więcej niż 50szt dziennie.
~ wagrowszczanin
3 miesiące temu ocena: 50%  125
dzis poodobne spotkanie odbylo sie pod Poznaniem w Wagrowcu tez padaly podobne obietnice i tez media byly
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz
3 miesiące temu ocena: 63%  124
to niech więcej w rawiczu protestują :) to nic tu nigdy nie przyjdzie
R E K L A M A
~ myszka fiki
3 miesiące temu ocena: 60%  123
konkurencja musi byc jeszcze wiecej takich inwestycji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata
3 miesiące temu ocena: 50%  122
http://starachowice-net.pl/inf... popatrzcie sami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawi
3 miesiące temu ocena: 46%  121
~````` normalnych zakładów nam trzeba dość mamy tych za ,,1 grosz" sklepów kupują tam rzeczy a nie zastanawiają się , że to źródło potencjalnych chorób czy te rzeczy są przebadane i opatrzone atestami ? nie chcę by Rawicz utonął w smrodzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NN
4 miesiące temu ocena: 33%  120
Ubojnia 2 km od miasta?! Żart! Animex zrobił sobie reklamę, a były prezes Rawsteku... no cóż...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,,,?
4 miesiące temu ocena: 43%  119
Miejsca pracy,inwestycja,duże zalety dla miasta,ale jest to też ogromna ubojnia trzody chlewnej z bacutilem przy granicy 20 tyś. miasta.(Utylizacja odpadów zwierzęcych . Polega na przerabianiu ich na paszę dla zwierząt. Z powodu wpływu na środowisko (unoszący się na wiele kilometrów odór zwierząt toczonych przez larwy much) Bacutil znajdują się zwykle z dala od siedzib ludzkich, w przeciwnym razie umiejscowienie zakładu produkcyjnego w pobliżu ludzkich siedzib powoduje niejednokrotnie konflikty społeczne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
3 miesiące temu ocena: 71%  118
Inwestor nie zamierza w Rawiczu tworzyć "bacutilu".Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd.
~ swąd
4 miesiące temu ocena: 20%  117
perfumeria dam z dworu Kubika zakryje cały SmRód:)
~ jpoppp
4 miesiące temu ocena: 67%  116
Mówili że mają być filtry zapachu w tym zakładzie i zamknięte doki do zaladunku... ma nie śmierdzieć przez to
~ Sierak
4 miesiące temu ocena: 88%  115
Jestem ciekawy o jakim profilu zaklad Wam odpowiada.Jak mialby dowozic towar i wywozic ,aby bylo cicho,bez ruchu samochodowego,bez dymu z kominow itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sierak
4 miesiące temu ocena: 86%  114
do ,, jg ,, pytalem sie powaznie o ten profil a Ty odpowiadasz w formie zartu czy ironicznie.widze ze rawiczanom nie dogodzisz.Nie ma zakladu zle ,ma byc to jeszcze gorzej.Szkoda slow.
~ jg
4 miesiące temu ocena: 88%  113
np. uprawa sałaty w zamkniętych halach ze sztucznym światłem przewożona do sklepów drogą teleportacji
~ progress
4 miesiące temu ocena: 35%  112
Na początku pomyślałem, że to dobra wiadomość dla mieszkańców Rawicza. Nowe miejsca pracy, podatki dla miasta itp. Natomiast po przeczytaniu relacji z konferencji prasowej przedstawicieli Animexu mam duże wątpliwości. Sami przedstawiciele Animexu potwierdzili, że będzie śmierdziało, bo przecież świnia śmierdzi. Nawet jeśli w ubojni będzie śluza to te świnki trzeba dowieść. Dziesiątki tirów codzienne ze świnkami i wyładunek to naprawdę duży smród. I jeszcze ta lokalizacja. Większość wiatrów wieje z zachodu i północy czyli dokładnie wiatr zapach będzie przemieszczał na miasto. Jeśli chodzi o zatrudnienie to przedstawiciel Animexu szczerze powiedział, że zatrudniają Ukraińców, czyli nie zamierzają dużo płacić i trzeba się liczyć że większość załogi to będą Ukraińcy a w związku z tym możliwe duże problemy społeczne. Wiadomo, że duże skupisko osób mieszkających bez rodzin to duże problemy. Wieczorami nie ma co robić to imprezy itp. i problemy z zachowaniem zgodnym z obyczajami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yabai
4 miesiące temu ocena: 92%  111
Nie wiem, jaką relację czytałeś, ale byłem chyba na innej konferencji. Szczególnie w odniesieniu do zatrudnienia, przedstawiciel zapewniał, że mają w zwyczaju zatrudniać lokalnych pracowników.
~ Progres
4 miesiące temu ocena: 70%  110
Jakimż trzeba być zasciankowym prostakiem żeby takie bzdury wypisywać nie podejmę dyskusji bo szkoda klawiatury, najlepiej dla miasta byłoby gdyby ludzie twojego pokroju wyjechali najlepiej na Ukrainę .
~ xyz
4 miesiące temu ocena: 23%  109
będziecie się wyprowadzać z powodu smrodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tutejszy
4 miesiące temu ocena: 100%  108
Ty pierwszy,proszę!!!!!
~ ...
4 miesiące temu ocena: 50%  107
Sam, to może zjeść śniadanie. Tak dużą inwestycję należy przeprowadzić wspólnie. Wtedy jest szansa na satysfakcjonującą realizację. Decyzja inwestora nie zależy od naszych wpisów, a od rzetelnego podejścia burmistrza, gminy, powiatu oraz atrakcyjności miejsca, 3 x L jest najistotniejsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiatowy
4 miesiące temu ocena: 100%  106
powiat ze swoim budzetem moze sobie zrobic zdjecie. to wszystko.
~ Litości:)
4 miesiące temu ocena: 17%  105
Po pierwsze to powiat wychodzi do gminy z propozycjami wspólnych inwestycji a nie odwrotnie,jakby nie robiła gmina tych inwestycji z powiatem,nie miala by czym się chwalić,po drugie gmina ma za zadanie ściągać inwestorów,a rozumiem że jak nie wypali z tym inwestorem to obwini się Pana H. i p.G.
~ józef - bzdura
4 miesiące temu ocena: 40%  104
To Pan Burmistrz obiecywał inwestorów, a z p. Gwizdkiem nie chciał/che współpracować. Jak ktoś zna się na samorządzie, to gmina posiada grunty, możliwości i działa na rzecz inwestycji. Czemu tego hejtu nie kierujecie na starostę Sperzyńskiego, nie atakując go o nie ściąganie inwestorów, bo wam zabroniono?
~ do jozefa
4 miesiące temu ocena: 73%  103
Jaką władzę i w czym Gwizdek miałby wspierać? Jak narazie to gmina wspiera powiat przy inwestycjach. Gwizdek zajął się szkołami razem z Kacperkiem i efekty widać jak na dłoni. Było #wybieramlokalnie i wybrali - zlikwidowali lokalną szkołę średnią. Może niech lepiej siedzi cicho i najzwyczajniej w świecie nie przeszkadza... Kasa leci to może odkładać bo kto wie co będzie po wyborach.
~ jozef
4 miesiące temu ocena: 69%  102
zgadza sie. gwidek jako WICESTAROSTA ma wladze a w temacie inwestora NIC !!!! A MOGLBY WSPIERAC KUBIKA I SWOICH SCIAGAC I CO??????/// mogl byc radnym i swoje pomysly realizowac wiec wolal isc na wice. jak to o nim swiadczy niech kazdy sam pomysli.
~ do jozef
4 miesiące temu ocena: 78%  101
Już się siłują. Zobaczcie sobie na profile SR i SamorządnychPRA. Tydzień temu pewnie nie wiedzieli co i jak, a za tydzień okaże się, że to Gwizdek inwestora ściągnął razem z zatroskanym MH.
~ jozef
4 miesiące temu ocena: 60%  100
zalezy glownie d burmistrza i mieszkacow. jakby radni mieli o tym decydowac to by heinze z silnym regionem sie silowal na reke czyj to inwestor i nawet nie widziliby ze inwestor jest. a kubik dziala sam i daje rade po co nam radni
~ uuu
4 miesiące temu ocena: 81%  99
Teraz powinien się odbyć tzw.okrągły stół zakończone spory i kłótnie i podjęty wspólny wysiłek w przekonaniu inwestora do naszej lokalizacji,ale czy to możliwe????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ racja
4 miesiące temu ocena: 57%  98
Kubik sam to ogarnie. Sam ogarnal inwestora. I takich nam trzeba wlodarzy !
~ swinia
4 miesiące temu ocena: 25%  97
Który tak redaktór klyka minusy na mało korzystne wpisy? Zenada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 100%  96
,,Uwielbiam "retorykę w stylu, oni nam robią łaskę. Tu nikt nikomu nie robi łaski. To jest twardy biznes i będę się cieszyć, jeżeli dożyję czasu, w którym będzie wzajemny szacunek. Póki co, my pracownicy godzimy się na wszystkie warunki, byle mieć pracę. I do czego to doprowadziło. Śmieciowe umowy i niskie pensje. Z drugiej strony jest ciche przyzwolenie na szarą strefę, którą traktuje się jak świętą krowę i co gorsze, szanuje się. Zapamiętajcie, nikt nam nie robi łaski!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ minor
4 miesiące temu ocena: 25%  95
to musisz się na zachód przeprowadzić jeśli chodzi o szacunek, bo im dalej na wschód tym gorzej jeśli chodzi o szacunek
~ Kubik nie niszcz tego miasta
4 miesiące temu ocena: 37%  94
Taki największy w Europie obóz zagłady dla zwierząt narazi Rawicz na protesty ekologów z całej Europy. Animeks szuka miejsca gdzie po cichu można coś takiego wybudować. Widzą, ze nieudolny burmistrz zdesperowany jest, zgodzi się na wszystko,więc rozważają i kombinują czy się uda tu to zrobić. Bo duże i porządne miasta nie narażały by swojego wizerunku taką fabryką śmierci. Parę osób pewnie tam zarobi ale głównie będzie potrzebna tania siła robocza, administracje jak to bywa teraz ulokuje się w Niemczech albo Francji. I nie liczył bym, że oni będą skupowali żywiec od lokalnych rolników, bedą ściągali raczej tanie mięso z Azji. Bo animeks to część koncernu chińskiego. Rolnicy szybciej mogą pójść z torbami. Zresztą rolnicy nie głupi sami wiedzą, jak to jest z firmami funkcjonującymi na globalnym rynku, jak niszczą małych i sprowadzają do roli niewolników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ~
3 miesiące temu 93
Pawłowski za swoich rządów też wydał wiele zezwoleń na >>>> i tu posłuchajcie wybudowanie 13 MARKETÓW w naszym mieście. Pewnie nieźle na tym zarobił, a co mają mieszkańcy ? wielkie gg. Dlatego tak wiele osób musi szukać pracy za granicą, aby nie harować za grosze w marketach, a ile sklepów rodzimych przez markety upadło? To były dobre rządy? Głupoty wypisujesz Panie T
~ ...
4 miesiące temu ocena: 80%  92
A co z terenami rekreacyjnymi w pobliżu planowanej inwestycji? To nie jest duża odległość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dejwid
4 miesiące temu ocena: 84%  91
Co z tego, że będą zatrudniać Ukraińców. W całym powiecie nie znajdą 3tys ludzi do pracy. A Ukraińcy i tak będę zostawiać pieniądze w Rawiczu, będą wynajmować mieszkania itd........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITR
4 miesiące temu ocena: 35%  90
Jeszcze raz LUDZIE obudźcie się będzie smród nie do wytrzymania ,mydlenie oczu o podczyszczalni to ściema ,to otwarte zbiorniki i odstojniki tego żadna bariera z drzew nie zatrzyma,jaka to inwestycja straty dla nas tylko wody gruntowe skażone,powietrze o zapachu zjełczałego masła super inwestycja kto w chce pracować na taśmie w tym molochu ,pozdrawiam i życzę powodzenia i proszę nie pisać że nie rozumie i ludzie nie mają pracy ,nie chce rozwoju miasta ,chcę ale nie takim kosztem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITR
4 miesiące temu ocena: 36%  89
http://starachowice-net.pl/inf... To dla tych co chcą mieć ANIMEX W RAWICZU Mieszkaniec Starachowic | 2016-10-25 08:38:15 napisał(a): Nieprzyjemne zapachy z Animexu to nie tylko kompostownia, ale także niewłaściwe odprowadzanie ścieków z zakładowej oczyszczalni, w niewłaściwie zbudowanej kanalizacji i niekontrolowanych zrzutach bo niektórym pracownikom nie chce się pilnować urządzeń. Popytajcie byłych pracowników to wam powiedzą jak zrobić żeby ich nie było !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FDW
4 miesiące temu ocena: 83%  88
myślę ze dwie największe firmy w RAWICZU nie dopuszcza do powstania tego zakładu ahhahaah pewnie burmistrz ma teraz garaca linie A CO Z INWESTOREM Z ZAGRANICY BO BYŁA O TAKIM MOWA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 42%  87
Jeśli myślicie Państwo że od tego zakładu nie będzie SMRODU to jesteście dużym błędzie. Ma być ponoć w nim ubój trzody hlewnej i jej rozbiór a co za tym idzie? SMRÓD Zakład ma być budowany w części zachodniej naszego miasta a od zachodu najczęściej wieje WIATR.Proszę pomyśleć co z sobą będzie zabierał ? SMRÓD !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lama
4 miesiące temu ocena: 81%  86
byle tak nie bylo jak w fritz hansenie ze do tej pory nie mogą znależ ludzi za 12 zl brutto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
4 miesiące temu ocena: 80%  85
"W ramach konsultacji społecznych potencjalny inwestor prowadzi cykl spotkań z władzami Rawicza, właścicielami gruntów w strefie oraz lokalną społecznością." Od kiedy? Proszę podać ile spotkań już się odbyło, kiedy będą następna?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
4 miesiące temu ocena: 62%  84
Do Jura: To dotyczy Rawicza i gminy. Dlaczego ukrywają "konsultacje"??? Znowu coś robią za plecami!
~ jura
4 miesiące temu ocena: 58%  83
Były spotkania w Sierakowie. Widocznie nie jesteś stamtąd, bo byś wiedział.
~ Pytanie
4 miesiące temu ocena: 70%  82
Odrzucając "politykę lokalną", czy ktoś zadał sobie pytanie jaki wpływ na środowisko będzie miała ta inwestycja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
4 miesiące temu ocena: 67%  81
Mam nadzieje ze ten zakład powstanie i rawiccy przedsiębiorcy się opamiętają... Bo to co ostatnio się dzieje w ZPB Kaczmarek czy Rawagu to jakaś masakra... Wszystko coraz droższe a pensje maleją a ludzi mają za nic...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nik
4 miesiące temu ocena: 35%  80
Nie sądzę zatrudnią obcokrajowców
~ Powodzenia
4 miesiące temu ocena: 71%  79
Autorzy tych negatywnych komentarzy powinli akurat w tej sprawie podpisywać się imieniem i nazwiskiem dopiero by zyskali w oczach mieszkańców, ja ze swej strony uważam tą wiadomość za rewelacyjną sam fakt zorganizowania na prośbę inwestora tych spotkań pozwala mieć nadzieję na to że wybiorą Rawicz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanin
4 miesiące temu ocena: 67%  78
Taki zakład powinien się budować za Pawłowskiego. Stracone lata. Podczas kilku kadencji Gburmistrza Rawicz upadł. Ludzie, którzy pracowali w upadłym wtedy SEWSie wyjechali za granicę i już nie wrócą.. Teraz jeśli powstanie ta fabryka, lokalnego pracownika może nie znaleźć. Sprowadzą ludzi z Ukrainy. Ale nawet Ukraińcy będą potrzebować mieszkań i jedzenia. I tutaj jest szansa dla Rawicza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 93%  77
MArudzicie ludzie. Jak otwarli SEWSa to każdy marzył żeby się tam dostać. Jak już się dostał to marudził bo słaby socjal za mało płacą. Jak zaykali SEWSa to strajki że zamykają. Jednemu się podoba drugiemu nie dla miasta duża szansa. A jak ktoś się uważa za super speca zawsze może swoją firmę założyć i się wykazać jaki to jest obrotny i jak dobrze płaci swoim pracownikom :) Powiedzenia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zapaleniec
4 miesiące temu ocena: 53%  76
Panie Burmistrzu, zwolnic od podatku z nieruchomosci na okres paru lat i zapewnic coś jeszcze taka okazja nie może być zmarnowana. Taki zakład wygeneruje wiele miejsc pracy, nie tylko w tym konkretnie. Ludzie zarobia pieniadze, ktore wydadza w gminie, wiec i lokalni przedsiebiorcy zanotuja wiekszy zysk. Do roboty !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITR
4 miesiące temu ocena: 27%  75
TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI A MASZ DZIECI, CZY ONE BĘDĄ ODDYCHAĆ ,TO SMRODEM Z TWOJEJ PIĘKNEJ FIRMY ANIMEX
~ kubek
4 miesiące temu ocena: 53%  74
A dlaczego zwalniać???? Drugi Morawiecki od rozdawania kasy jak z Mercedesem w Jaworze??? Chyba ci sufit na łeb spadł. Lepiej niech Kubik powie, do kogo należą tereny pod planem. Czy nie do tych, którzy szczodrze kasą na kampanie sypneli? Tacy sami jak ci, co tysiaka na konto wpłacali, żeby parking na Zielonym Rynku zrobić do jego pomieszczeń komercyjnych. Pozdrawiamy Panie Piotrze. :-)
~ oiu
4 miesiące temu ocena: 56%  73
Nie da się czytać tych malkontentów !!!!! ciągle w D...źle !!!! ten zakład jest olbrzymią szansą dla miasta i okolic, ale też położenie zakładu w tym miejscu jest olbrzymią szansą dla tej firmy z uwagi na położenie miasta i skomunikowanie z drogami ekspresowymi i autostradami. Dla takiej firmy to olbrzymie oszczędności biorąc pod uwagę ilość transportowanych towarów, w zasadzie rozpędzony samochód nie będzie musiał się zatrzymywać, droga na wschód ,zachód, północ i południe europy będzie już niedługo z rawicza do pokonania - bez zatrzymywania samochodu ! Korzyści są więc obustronne, dodatkowo za chwilę będzie wydobywany gaz spod rawicza, a więc zakład tej wielkości miałby pewnie możliwość korzystania z tego gazu po przystepnych cenach. Korzyści widoczne gołym okiem. Niepotrzebnie jednak mówili o tym już teraz, bo jak nie wyjdzie, to będzie olbrzymie rozczarowanie. Ozywiście są osoby, które panicznie boją się takiego pracodawcy w okolicy z wiadomych względów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antek
4 miesiące temu ocena: 61%  72
Poczytajcie sobie o smrodzie... http://starachowice-net.pl/inf...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b4tw
4 miesiące temu ocena: 75%  71
przestan cytowac bzdury tylko na podstawie tego, ze jedno slowo kluczowe ci sie zgadza. Przeczytales chociaz, czego dotyczy tamten problem? jesli tak - zrozumiales o czym zostalo napisane? Jest w okolicy kilka duzych zakladow. Przejedz sie, sprawdz, czy cos z artykulu to prawda. Defetysta.
~ hejter
4 miesiące temu ocena: 43%  70
w starej fabryce zawsze smierdzi. a jak ktos chce wybudowac nowoczesna to co innego hejterze
~ Budujcie
4 miesiące temu ocena: 65%  69
Znam isoby oracujące w Animexie i zarabiają bardzo dobrze.Wszystkj zależy jakie masz stanowisko. Są lepiej opłacane i słabiej.Bedą potrzebować nie tylko do przetwórstwa i uboju ale i administracyjnych do biur,brygadzistów,kierowców,kierowników.sprzątczek,do ochrony,weterynarzy ,zootechników,ludzi z medycyny pracy itd.I oni wcale tam nie mają źle.Pracują całe rodziny.Smród jest jak palice oponami albo od fermy gdzie całodobowo zwierzęta s. ą.Od Dudy też nie śmierdzi.Zresztą całe miasto zyska.1 miejsce oracy w tej firmie generuje pracę dla 3 innych w terenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ super
3 miesiące temu 68
Oczywiście, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, A najbardziej boją się tej inwestycji okoliczni przedsiębiorcy którzy dzisiaj z jednej strony skarżą się na brak pracowników a z drugiej wielu pracowników zatrudniają za najniższą krajową lub na umowach śmieciowych, Myślę że to czas aby przemyśleli swoją strategię zatrudniania i zatrzymania pracownika ba za chwilę już będzie za późno i będą musieli sami zakasać rękawy i wziąć się do roboty
~ Tola
4 miesiące temu ocena: 48%  67
Smród będzie z tego ogromny a zarobki minimalne. Brawo :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyyyy
4 miesiące temu ocena: 58%  66
Czy wy macie pojęcie jaki będzie fetor!!!! Filtry na początek będą ale ta gnojowica co będzie rozlewa na pola.Polecam reportaż o Pini Polonia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jestem za
4 miesiące temu ocena: 48%  65
Zamilcz człowieku to nowy zakład o super normach i standardach.
~ Zzz
4 miesiące temu ocena: 83%  64
ANIMEX głównie robi na export a jego produkty i tak są we wszystkich marketach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ katarzyna
4 miesiące temu ocena: 43%  63
a co z lokalnymi firmami produkującymi wędliny bardzo dobrej jakości? Wytrzymają konkurencję? Co z naszym słynnym "zagłębiem Wędli9niarskimj"/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do katarzyny
4 miesiące temu ocena: 56%  62
Dobrze kombinujesz. To ich właśnie interesuje. To "zagłębie". Co do producentów lokalnych to nie ma żadnego konfliktu interesów z kilku powodów. Produkty typu Krakowska Berlinki masz już w sklepach. Biedronka, Polo. Więc już by ich nie było.
~ Aaa
4 miesiące temu ocena: 89%  61
No w końcu zaczną z Pieprzykowa uciekac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
4 miesiące temu ocena: 77%  60
super wiadomość, oby się udało. Niektórzy rawiccy "biznesmeni" mają po takiej informacji nieprzespaną noc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tol
4 miesiące temu ocena: 59%  59
Nie zgodzę się z tobą.Taki zakład to i dla nich szansa na rozwój.Wszyscy na tym skorzystają.
~ TAK
4 miesiące temu ocena: 61%  58
To adres ich strony, jeśli ktoś nie widział: www.animex.pl... To naprawdę nowoczesny i poważny inwestor! Jeśli takie marki jak Krakus czy Morliny mogą się w przyszłości kojarzyć z Rawiczem to jest to duża szansa dla miasta i całego regionu. Jestem na tak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do asd
4 miesiące temu ocena: 65%  57
Firma jest notowana na giełdzie i podejmie decyzję taką,jaką uzna za słuszną.Liczy się to.że bierze poważnie Rawicz pod uwagę .Firma robi konsultacje społeczne.Łaski im nie robimy .Rawicz potrzebuje poważnej firmy a ty ograniczasz się tylko do wyborów.Politycy dajcie Rawiczowi szansę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
4 miesiące temu ocena: 88%  56
Liczy sie przedewszystkim czy ta fabryka naprawde powstanie, czego życzę temu miastu a nie, że ktoś tam jest zainteresowany. Z jakiego powodu mam skakać z radości, dobrze się czujesz. Fabryka tak ustawka polityczna z niby inwestycją nie. A rekacje na mój wpis nie świadczą najlepiej o tym wszytkim, sami się demaskujecie. Jak fabryka powstanie okarze się że nie miałem racji z czego się ucieszę bardzo. Ale najpierw niech ta fabryka powstanie.
~ asd
4 miesiące temu ocena: 57%  55
Grudzień 2016 - dwa lata do wyborów na burmistrza informacja : Animeks rozważa lokolizacje fabryki ww Rawiczu. Pażdziernik 2017 - rok przed wyborami na burmistrza: Animeks podjął decyzję o budowie fabryki w Rawiczu, trwają przygotowania do budowy. Wrzesień 2018 - miesiąc przed wyborami na burmistrza - info - Animeks rozpoczyna budowe fabryki za miesiąc - WIELKI SUKCES Grudzień 2018 info miesiąc po wyborach na burmistrza - niestety ze względu na złą sytuacje na rynku mięsnym Animex opóźnia budowe fabryki w Rawiczu, prace ruszą napewno za następne cztery lata.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Rawiczanin
4 miesiące temu ocena: 75%  54
Pijesz nie pisz, piszesz nie pij.
~ asd
4 miesiące temu ocena: 57%  53
Typowo hejterskim wpisem jest wpis - Rawiczanina - hejt pochodzi od słowa angielskiego hate - nienawiść. Gość poprostu szerzy nienawiść do konkretnych ludzi i nawołuje żeby zlinczować ich takie wpisy owinny być karalne. A mój wpis ani nie jest hejerski ani chamski tylko prześmiewczy. Zresztą większość Rawiczan jak patrzy na to co robią władze to się z politowaniem uśmiecha.
~ hamstwo
4 miesiące temu ocena: 63%  52
no to juz widac pierwsze hejterskie ataki, nawet w takiej sprawie...
~ Do ~ Ojoj
4 miesiące temu ocena: 83%  51
DOBRE HEHE Pisać bzdury a potem jeszcze probić dopiski na samego siebie
~ Rawiczanin
4 miesiące temu ocena: 48%  50
Uwaga! Jeśli przez podjudzanie i inne wszawe działania PO, PRA, Heinzech, Gwizdków i Garbalińskich, czy jak ich tam zwać, nie dojdzie do tej inwestycji, to was, kolesie na taczkach z Rawicza wywieziemy.
~ Ojoj
4 miesiące temu ocena: 46%  49
Marek przestań. :-)
~ Do ~ asd
4 miesiące temu ocena: 65%  48
Mam tylko nadzieję że nie będziesz miał/miała wpływu na tą decyzję w radzie miasta.
~ ...
4 miesiące temu ocena: 87%  47
Pamiętam jak był SEWS w Rawiczu.Jak było pięknie.Kasa .bony na święta.Praca na umowę.Młodzi mieli czym studia opłacić.Mieszkania się wynajmowały itd.Taka duża firma to jest coś.Niech buduje a to ich sprawa jak przyciągną pracowników.A co do Ukrainców to niech przyjeżdżają to też opłaci się mieszkańcom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
4 miesiące temu ocena: 78%  46
Ukraińcy psują rynek pracy jak Polacy na zachodzie,itp.itd.
~ Do ~ ...
4 miesiące temu ocena: 90%  45
Bardzo cenna uwaga. Trzeba jeszcze dodać że technologie w motoryzacji się zmieniają i zmiana miejsca takiego zakładu jest łatwa. Wystarczy kilka miesięcy, kilka tirów i zakładu nie ma. W branży mięsnej (spożywczej) tak się nie da. Jest za bardzo zależna od producentów trzody. Na pewno skorzystają na tym rolnicy. A zakład będzie raczej nie do przeniesienia.
~ ...
4 miesiące temu ocena: 29%  44
Jak was rajcuje ubojnia ( tak, tak ubojnia, dobrze czytacie) to proszę bardzo. To jak z wydaniem starzejącej się panny. Lepiej być nieszczęśliwą mężatką, niż starą panną, rozwód nie wchodzi w grę. Proponuję z gimnazjum zrobić hotel robotniczy. problem obłożenia szkoły z głowy. Ogólna szczęśliwość. Święty Mikołaj szaleje w Rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
4 miesiące temu ocena: 71%  43
Lepsza ubojnia niż kopalnia
~ Santa
4 miesiące temu ocena: 82%  42
Zgadzam się, lepiej żeby wędliny rosły na drzewach :) Święty Mikołaj pewnie też nie miałby nic przeciwko.
~ Emeryt
4 miesiące temu ocena: 91%  41
Rajcuje nas wszystko co może zmienić tą powtarzam tą rzeczywistość dla dobra nas,naszych dzieci i wnuków czy ktoś zauważył że obok Intermache jest od lat konska rzeznia i jest OK nikomu jak do tej pory nie przeszkadza.
~ Szczęśliwa mężatka
4 miesiące temu ocena: 85%  40
Mnie rajcuje 3000 miejsc pracy - ubojnia też gdzieś musi być jak chcemy szynkę jeść, a jak postawią jeszcze obok sklep to idę po zakupy!
~ do ~ ...
4 miesiące temu ocena: 91%  39
Mamy wolny kraj. Każdy ma prawo pracować, każdy ma prawo narzekać. Wybór należy do Ciebie
~ Rawww
4 miesiące temu ocena: 46%  38
Ma być niby bezwonnie? Hahahaha, dobry żart :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qweq
4 miesiące temu ocena: 41%  37
Taniej siły roboczej tu nie znajdą. Ludzie wolą uciekać za granice niż pracowac za grosze. Praca w takiej fabryce to powinno być minimum 3,5 tyś na ręke. Tu nie jakaś sciana wschodnia, że się zmusi ludzi do pracy za grosze albo sciągnie tanią siłe roboczą z Ukrainy,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do tych co zawsze są na NIE
4 miesiące temu ocena: 79%  36
pomyśl zanim napiszesz - inwestor też to przeczyta, a na nase miejsce ma jak widać innych chętnych, to się zastanówcie co piszecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goga
4 miesiące temu ocena: 48%  35
http://m.money.pl/wiadomosci/a... Pracują kilkanaście godzin dziennie, nie mają wolnego i są zatrudnieni na śmieciówkach - pracownicy z Ukrainy żalą się na skandaliczne warunki pracy w jednych z największych zakładów mięsnych w regionie Animex To dzisiejszy artykuł na wp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ~ Goga
4 miesiące temu ocena: 90%  34
Obcokrajowcom którzy przyjeżdżają do polski jako turyści na określony czas. Nie mając wielu dni do wykorzystania pracują ile się da po to żeby jak najwięcej zarobić. Pewnie odpowiednie służby to sprawdzą. Ja bym wierzył polskim instytucjom kontrolującym typu Inspekcja Pracy, niż obcokrajowcom.
~ asa
4 miesiące temu ocena: 48%  33
" jedna z lokalizacji, którą bardzo poważnie firma rozważa, jako lokalizację pod budowę nowej inwestycji " - bardzo enigmatyczne stwierdzenie, nic z tego nie wynika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asa
4 miesiące temu ocena: 64%  32
Jeśli to kolejna ściema ludzie się wkurzą. Czas na konkrety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 88%  31
To ma być najnowocześniejszy zakład w Europie.Nowowybudowany.Spełniający normy europejskie.Gdyby tu wybudowali zakład to cały region ożyje.Handel,usługi,praca dla ludzi.budownictwo to wszystko ruszy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 45%  30
Jestem za rozwojem miasta, ale z jednej strony przemysł gazowy, z drugiej mięsny, a mieszkańcy w środku. Rewelka. Dlaczego tak blisko miasta. Temat był podejmowany przy tworzeniu studium, ale burmistrz nikogo nie słuchał. Mała mleczarnia zamęcza zapachami okolicznych mieszkańców. To co będzie przy tak dużym zakładzie: zapach, wyziewy, ruch samochodowy. Obie inwestycje są świetne, ale lokalizacja fatalna. Dziś ludzie wyprowadzają się, bo brak pracy, jutro, bo zagrożenie zdrowia i życia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daj spokój
4 miesiące temu ocena: 71%  29
A co ci gaz przeszkadza.Oby wszystkie kopalnie były tak czyste ekologicznie jak wydobycie gazu.A tak jak Woźniaka fermy to nic juź śmierdzieć mocniej nie może.
~ Ekolog
4 miesiące temu ocena: 71%  28
Co ty opowiadasz, właśnie będzie w dobrej lokalizacji zaraz przy obwodnicy, cały ruch poleci bokiem. Ma być oczyszczalnia i filtry zapachów. Teraz się już nie buduje takich zakładów co trują i smrodzą, Unia by mi żyć nie dała ;)
~ Emeryt
4 miesiące temu ocena: 77%  27
Właśnie wróciłem od moich dzieci i nie mogę w to uwierzyć jeżeli to się powiedzie będzie to najlepszy prezent dla całego miasta na Gwiazdkę a tym którzy zminusowali ten artykuł to się strasznie dziwię przecież na takie wiadomości to czeka prawie każde miasto .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trend
4 miesiące temu ocena: 88%  26
Świetnie. Oby się udało!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aneta
4 miesiące temu ocena: 42%  25
Czy to jest ta firma o której jest artykuł na WP ???Ukraińcy skarżą się na skandaliczne warunki pracy....bo jeśli tak a wszystko na to wskazuje to zastanawiam czy jest się z czego cieszyć :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie to nie jest ta firma
4 miesiące temu ocena: 100%  24
http://kutno.naszemiasto.pl/ar...
~ Iga
4 miesiące temu ocena: 36%  23
Rozumiem, ze czeka nas zalew pracowników z Ukrainy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patryk
4 miesiące temu ocena: 71%  22
Niekoniecznie. Właśnie mają szukac pracowników z okolicy. Pewnie, że nie będzie to 100% ludzi od nas, pewnie posciągają też z innych zakładów. Ale to ma być parę tys. miejsc pracy na zakladzie + wszystkie okoliczne firmy. Ja trzymam kciuki, dobrze by się miasto rozwinęło przez to.
~ Marta
4 miesiące temu ocena: 89%  21
pokaż nam teraz dużą firmę w Polsce która nie zatrudnia Ukraińców jak Polacy pojechali do Anglii
~ Optymista
4 miesiące temu ocena: 77%  20
Zle Iga rozumiesz spróbuj myśleć pozytywnie co by nie mówić miasto na tym bardzo skorzysta nie mówiąc o rolnikach weterynarzach itp.itp.
~ Tom
4 miesiące temu ocena: 77%  19
To byłaby świetna szansa na rozwój. Kiedy będzie wiadomo czy to pewne? Ktoś ma więcej info?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ www
4 miesiące temu 18
W ciągu 3-4 miesięcy. Byłam na spotkaniu z nimi w Gminie. W grę wchodzi też lokalizacja w Rumunii. Chcą wybrać jedną z nich.
~ PLANY
4 miesiące temu ocena: 37%  17
Ani Mexico! Anny Meksyk! Czyli kosmos! A ja biorę pod uwagę wybudowanie przydomowego basenu i zakup Porsche! :-)
~ Ala
4 miesiące temu ocena: 86%  16
Oby tylko Rawicz wybrali.Miasto ożyje.Taki wielki inwestor.Zatrudnienie do 3 tys.ludzi W końcu coś tu drgnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Aga
4 miesiące temu ocena: 67%  15
Tak to potwierdzona informacja
~ Aga
4 miesiące temu ocena: 93%  14
Ile??? Czy to potwierdzona informacja?? To chyba będą szukać pracowników aż w Wrocławiu?!
~ Będzie dobrze
4 miesiące temu ocena: 92%  13
Branża rozwojowa. Zwłaszcza z takimi markami. Miejmy nadzieję że się uda. Drugiej takiej szansy możemy już nie mieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
4 miesiące temu ocena: 68%  12
Brawo Panie burmistrz w końcu bardzo dobre informacje! oddany na Pana glos nie był stracony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
4 miesiące temu ocena: 89%  11
:-)
~ Agnieszka
4 miesiące temu ocena: 72%  10
Czy to już pewne czy nie? Bo w tytule jest że rozważa... Taka duża firma w Rawiczu to byłaby duża zmiana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobra nowina
4 miesiące temu ocena: 84%  9
Super sprawa dla miasta inwestycja która może odmienić oblicze nie tylko miasta ale regionu z całego serca życzę powodzenia.Wszystkie siły powinnły się teraz zjednoczyć w przekonaniu inwestora do naszej strefy inwestycyjnej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Micki
4 miesiące temu ocena: 33%  8
Ubojnia świń w Rawiczu , pięknie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agnieszka
4 miesiące temu ocena: 73%  7
Jasne. Olejmy ich. Po co nam taka szansa? Niech sobie idą tam gdzie potrzebują inwestorów
~ Pol
4 miesiące temu ocena: 78%  6
Przetwórnia też.Najnowocześniejszy Zakład w Europie.
~ kik
4 miesiące temu ocena: 92%  5
W jakiej części Sierakowa to ma być?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ www
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Północnej
~ Dobra nowina
4 miesiące temu ocena: 85%  3
Przy wyjeżdzie na Leszno około ronda
~ Japycz
4 miesiące temu ocena: 32%  2
Ilu Ukraińców zatrudnią na pół etatu panie Burmistrzu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A