Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

FORMA - zróżnicowany i wystrzałowy dzień pierwszy [FOTO+FILM]

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    9.08.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 2 ocen 3 / 67%
A A A
Gwiazdą wieczoru był Tomasz OrganekGwiazdą wieczoru był Tomasz Organek fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Pierwszy dzień 19. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Nowoczesnej rozpoczęły warsztaty - kolażu (prowadząca Joanna Dworak) i plakatu (prowadzący Przemysław Szydłowski).

W parku, przed domem, można już oglądać wystawę obrazów „Mapy wyobraźni”, 16-letniego ucznia Zespołu Szkół Zawodowych, Mikołaja Haremskiego. Prace wpisują się w nurt malarstwa naiwnego, przypominają często bardzo kolorowe malunki dzieci. Charakteryzują się deformacją przestrzeni i szczątkową perspektywą, nawet jej brakiem. Często odwołują się do koszmarów sennych, świata magicznego i symbolicznego, lale także do życia codziennego.

Prezentacje artystyczne zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Bzdęgi „Ogród tajemniczych radości II”. Pierwsza część ekspozycji miała miejsce w styczniu 2009 roku. Była bardzo kolorowa, tym razem Tomasz Bzdęga stonował kolorystykę, ograniczając się głównie do brązów. Prezentowane obrazy są bardzo osobiste, emocjonalnie oddają wewnętrzne poszukiwanie szczęścia artysty.

Po wernisażu na podwórku przy skrzyżowaniu Wałów Kościuszki i ul. Ratuszowej odbył się koncert formacji „Ruch śniegu”, którą tworzą Patryk Zakrocki (altówka amplifikowana) i Mateusz Rybicki (klarnet). Jak sami mówią, grają ukierunkowaną i bezpośrednią improwizację, dbając o czystość intencji. Występ był jakby podróżą do archetypowych emocji, nagrodzono go rzęsistymi brawami.

Gwiazdą dnia był Tomasz Organek. Koncert był bardzo energetyczny, świetnie zagrany i porwał publiczność. Artystę oklaskiwało ponad 400 osób. Dając wszystko z siebie wykonał większość swoich przebojów, z „Niemiłość” na czele. Nie obyło się bez bisu.

Zwieńczeniem wieczoru był pokaz mody przygotowany przez Joannę Polowczyk. Po około dziesięciu latach wróciła do swojej pasji, a zaprojektowane przez nią kreacje (ponad 20) wzbudziły podziw publiczności. Z jednej strony były śmiałe, z drugiej bardzo stylowe. Widzowie byli pod wrażeniem nieskrępowanej wyobraźni projektantki. Na wielkie brawa zasłużyły modelki, których rozpiętość wieku wahała się od 15 do 60 lat.

Ciekawie zapowiadają się również kolejne dni. TU ZNAJDZIESZ PROGRAM

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Caro
  3 miesiące temu 3
  Forma ma kiepski PR i reklamę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Terry J Daniels
  4 miesiące temu ocena: 0%  2
  Very nice… i really love to listen this very times. Thx Visit https://gracethemes.com/e-comm... to get Amazon gift cards codes.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fan
  4 miesiące temu ocena: 86%  1
  Prosze o pisanie żetelnych artykułów piosenka nazywa się NIEMIŁOŚĆ a nie "nie ma miłości". Wypadałoby chociaż poczytać i sprawdzić o czym się pisze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji