Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 Rawbud

GDDKiA obiecuje: Ekspresówka do Poznania do końca roku

› Aktualności 3 miesiące temu    12.07.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. www.poznan-wronczyn.drogas5.pl

Budowa całej trasy S5, która połączy Poznań z Wrocławiem, według najnowszych zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ma być zakończona w tym roku.

Budowa wielkopolskiego odcinka trasy S5 trwa już od lat. Największe problemy są z zakończeniem nitki prowadzącej z Poznania do Wronczyna, która miała być gotowa pod koniec... 2017 roku. Niespełna miesiąc temu budowa trasy została przerwana po tym, jak włoska firma Toto zrezygnowała z inwestycji.

 - Po tym, jak odstąpiliśmy od umowy z wykonawcą S5 Poznań- Wronczyn, podjęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa. Przejęliśmy ochronę placu budowy oraz utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu. Powierzyliśmy wykonanie kluczowych robót nowym wykonawcom. Trwa inwentaryzacja wykonanych robót oraz zgromadzonych materiałów budowlanych - zaznacza Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pozostałe dwa odcinki S5 przebiegające przez województwo wielkopolskie (od Wronczyna poprzez Kościan do Radomicka) o łącznej długości około 35 kilometrów, planowane są do oddania do ruchu w czwartym kwartale tego roku.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!