Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gmina kupi drzewa dla pszczół

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    5.05.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A

Urząd marszałkowski dofinansuje sadzonki drzew miododajnych. - Pozwoli nam to na zakup około 200 sztuk akacji, klonów i lip, które planujemy posadzić przy drodze na ul. Turystycznej w Sowach - informuje Przemysław Turbański z Urzędu Gminy w Pakosławiu.

Samorząd wielkopolski jako pierwszy w Polsce dofinansowuje zakup drzew miododajnych. Inicjatywa zrodziła się po zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu w ubiegłym roku Forum Pszczelarskim. - Celem całego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. To bardzo ważne działanie, które podjęliśmy po rozmowach z pszczelarzami, którzy prosili o wsparcie - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

R E K L A M A

Na dotacje przeznaczono 1 mln 600 tysięcy zł, co pozwoli na zakup ponad 23 tysięcy drzew.

Ponadto samorząd województwa wielkopolskiego planuje przeznaczyć niespełna 2 mln złotych dla związków pszczelarskich na wymianę węzy pszczelarskiej (szablony plastra pszczelego, które umieszczane są w ulach). Węza pomaga pszczołom zapewnić czystość w ulu oraz prawidłowo odbudowywać plastry. Zaplanowana kwota wystarczy na wymianę około 25%. węzów w Wielkopolsce.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Akacja
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
To dobry kierunek bo wszyscy zwariowali na punkcie tuii i drzew rodem z Włoch które są siedliskami kleszczy wole lipy brzozy i inne miododajne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ *
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Oby nie wyschły jak w Rawiczu przy Armii Krajowej i przy ścieżce do Sarnowy. Zakupić, posadzić to jedno, a doczekać ich dorosłości to drugie. W Rawiczu nie wyszedł drugi etap.
~ ja
10 miesięcy temu ocena: 57%  2
ciekawe że 2 metrowa lipa kosztuje normalnie 25zł a przy ilości 23tys szt cena rośnie od razu do 70zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ *
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wszystko co gminy kupują kosztuje dwa razy tyle co na rynku: drzewka, nawierzchnie dróg, chodników, plac zabaw, remont wiat, ratusza, deptaków, projekty itp. W Rawiczu to jest już norma. Gmina stała się specjalistą ,, Robię droga, bo chcę i mogę".
R E K L A M A
R E K L A M A