Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gmina Pakosław ma 35 lat

› Aktualności› Samorząd 12 dni temu    11.10.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Sklep spożywczo-przemysłowy w ChojnieSklep spożywczo-przemysłowy w Chojnie fot. archiwum

- Jaka to była wtedy uboga gmina - bez wody, telefonów, asfaltowych dróg i ulic, z rowami ulicznymi bez kanalizacji i chodników. Szkoły i przedszkola odbiegały od dzisiejszych pięknych obiektów. W całej gminie nie było ani jednego pełnowymiarowego boiska sportowego - wspomina wójt Kazimierz Chudy, który od początku kieruje pakosławskim samorządem.

R E K L A M A

Wspomina początki, kiedy urząd gminy przez prawie rok funkcjonował na parterze Domu Strażaka w Pakosławiu. - Przeżyliśmy tam ostrą i śnieżną zimę. Nie było wtedy w Pakosławiu policji, gminnej spółdzielni, spółdzielni kółek rolniczych, banku, a poczta i ośrodek zdrowia działały w ciasnych pomieszczeniach - dodaje wójt.

Kazimierz Chudy twierdzi, że gmina przez 35 lat istnienia, zapracowała sobie na wyróżniającą pozycję wśród wielkopolskich samorządów.

- Zbudowaliśmy gminę nowoczesną - samodzielną ekonomicznie i finansowo, o czym mówią zaprzyjaźnieni z nami partnerzy z Francji, Węgier, Czech i Ukrainy, a także partnerzy z Paszowic, Rzgowa, Ujazdu i Wisły - podkreśla.

Uważa, że samorząd nie zmarnował minionych 35 lat. Więcej o 35-letnich dokonaniach samorządu mozna przeczytać w Życiu Rawicza

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wierna fanka
12 dni temu ocena: 64%  1
to wszystko Pana zasługa Panie wójcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A