Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gmina Pakosław ma 35 lat

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    11.10.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Sklep spożywczo-przemysłowy w ChojnieSklep spożywczo-przemysłowy w Chojnie fot. archiwum

- Jaka to była wtedy uboga gmina - bez wody, telefonów, asfaltowych dróg i ulic, z rowami ulicznymi bez kanalizacji i chodników. Szkoły i przedszkola odbiegały od dzisiejszych pięknych obiektów. W całej gminie nie było ani jednego pełnowymiarowego boiska sportowego - wspomina wójt Kazimierz Chudy, który od początku kieruje pakosławskim samorządem.

R E K L A M A

Wspomina początki, kiedy urząd gminy przez prawie rok funkcjonował na parterze Domu Strażaka w Pakosławiu. - Przeżyliśmy tam ostrą i śnieżną zimę. Nie było wtedy w Pakosławiu policji, gminnej spółdzielni, spółdzielni kółek rolniczych, banku, a poczta i ośrodek zdrowia działały w ciasnych pomieszczeniach - dodaje wójt.

Kazimierz Chudy twierdzi, że gmina przez 35 lat istnienia, zapracowała sobie na wyróżniającą pozycję wśród wielkopolskich samorządów.

- Zbudowaliśmy gminę nowoczesną - samodzielną ekonomicznie i finansowo, o czym mówią zaprzyjaźnieni z nami partnerzy z Francji, Węgier, Czech i Ukrainy, a także partnerzy z Paszowic, Rzgowa, Ujazdu i Wisły - podkreśla.

Uważa, że samorząd nie zmarnował minionych 35 lat. Więcej o 35-letnich dokonaniach samorządu mozna przeczytać w Życiu Rawicza

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MO20
8 miesięcy temu 4
35 lat temu nigdzie nie było policji- była milicja obywatelska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec goreczek
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
duzo zdrowia panie wojcie,gdyby nie pan nie bylo by gminy pakoslaw ,to za pana wstawiennictwem pakoslwaw jest piekny a sasiednie gminy moga nam pozazdroscic takiego wojta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewasa
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
ja w latach od 1964- 1970 bywałam często w Pakosłaiu u mojej mamy siostry Pani Szpak Helena która była pielęgniarką a jej mąż felczerem z początku w starym Ośrodku Zdrowia a później w nowym budynku ---- mam piękne wspomnienia z tamtego okresu ---- ale faktem jest że Pakosław obecnie wygląda super !!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wierna fanka
9 miesięcy temu ocena: 69%  1
to wszystko Pana zasługa Panie wójcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A