Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

Gmina Rawicz da pieniądze na sprzęt dla szpitala powiatowego

› Aktualności 11 miesięcy temu    3.08.2017
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 4 / 75%
A A A
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w rawickim szpitaluOddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w rawickim szpitalu

Władze szpitala wystąpiły z wnioskiem do włodarzy okolicznych gmin o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego.

Jako pierwsza na apel ten odpowiedziała... gmina Wąsosz z sąsiedniego województwa dolnośląskiego, która przekazała 40 tys. zł na zakup nowego sprzętu do przeprowadzania operacji chirurgicznych.

Teraz w jej ślady idzie gmina Rawicz. W lipcowych zmianach do budżetu zarezerwowano 120 tys. zł, które najpierw trafią do samorządu powiatowego – organu prowadzącego szpital, a później do samej placówki.

- Zakupiony zostanie aparat do ultrasonografii - czyli USG dla oddziału ginekologiczno-położniczego - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza. Przekazanie środków dla szpitala, za pośrednictwem starostwa powiatowego, nastąpi po podpisaniu stosownego porozumienia.

- Od wszystkich samorządów otrzymałem ustne deklaracje, że dostaniemy dofinansowanie. Nie ukrywam, że będę czekał na decyzję pozostałych gmin. 120 tys. zł to jeszcze zbyt mała kwota, by zakupić sprzęt, który chcielibyśmy mieć na oddziale. Takie USG to wydatek około 160-180 tys. zł - mówi Tomasz Paczkowski, prezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ droga zmiana
11 miesięcy temu ocena: 50%  3
"Droga zmiana" już porozdawała pieniądze budżetowe, a teraz "drugi sort" dofinansuje medyczne podstawowe potrzeby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczqu
11 miesięcy temu ocena: 75%  2
A kiedy podwyżki dla opiekunów medycznych i pielęgniarek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tk
11 miesięcy temu 1
Niedługo dostaniecie od 1,70zł do nawet 100,00zł miesięcznie najpierw premia i podwyżka dla dobrego prezesa 2000,00 do 5000,00 zł potem okaże się że dla tych co pracują zabrakło .A spadochroniarz który zrujnował inny szpital dale będzie niszczył Rawicki .Starostwo ma oczy zamknięte Rada Nadzorcza składa się z samych spadochroniarzy którzy nawet ustawy o lecznictwie nie znają .Radni też jakby mieszkali w kosmosie wykończyli poprzednika który chociaż długów nie narobił ale nowy prowadzi kreatywna księgowość . Obudzimy się z ręką w nocniku a prezio znajdzie sobie następnych frajerów.
R E K L A M A