Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

Gmina Rawicz ma wziąć 6 mln zł kredytu

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    8.09.2017
Karol Pospiech
komentarzy 9 ocen 7 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Rawicki samorząd zamierza zaciągnąć 6 mln złotych kredytu. - Nie stanowi to dla gminy żadnego zagrożenia - zapewnia skarbnik Arleta Przydrożna. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje i częściową spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Przy okazji prezentacji projektu budżetu na ten rok, burmistrz Grzegorz Kubik zakładał, że na sfinansowanie planowanego deficytu gmina pożyczy 8 mln 368 tys. zł.

R E K L A M A

Kwota kredytu, jaką gmina planuje zaciągnąć, w stosunku do pierwotnych założeń jest niższa o 2 mln 368 tys.750 zł - zauważa Arleta Przydrożna, skarbnik gminy Rawicz.

Pieniądze mają być wydane na sfinansowanie wydatków majątkowych oraz częściowo spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu podpisanych umów kredytowych. - Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku pozyskania środków finansowych z innych źródeł, gmina może w konsekwencji zaciągnąć kredyt w kwocie niższej niż 6 mln zł - podkreśla skarbnik i dodaje: - Jak wynika z Wieloletniej Prognozy Finansowej, dług gminy jest bezpieczny.

Spłata kredytu i odsetek, jak napisano w ogłoszeniu, ma nastąpić z dochodów własnych samorządu, najpóźniej do 2028 roku.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 7 (0%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ooo
10 miesięcy temu ocena: 0%  11
Gmina co roku bierze jakiś kredyt i co roku spłaca.Kondycja finansowa gminy tak jak mówi skarbnik jest dobra i jest konyrolowana przwz RIO.Budżet to ponad 100 mln zł.Wiele inwestycji jest robionych i to jest normalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SUPER!
10 miesięcy temu ocena: 50%  10
Kredyt żeby spłacić zobowiązania czyli kredyt? Gratuluję !!! (Porażka)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burmistrzu, przegrasz na Chazach
10 miesięcy temu ocena: 89%  9
Zaciąga miliony kredytu a szkoda mi 300 tys.zl na budowę drogi w Zielonej Wsi wspólnie z powiatem. Chazacy to drugi sort?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burmistrzu wygrasz
10 miesięcy temu ocena: 0%  8
Co ty pleciesz.Gmina dokłada się do inwestycji na Hazach.Gdyby nie dotacja z gminy to by nie porobili tych chodników i innych rzeczy.
~ iżik
10 miesięcy temu ocena: 0%  7
A niby dlaczego gmina ma wydawać pieniądze na drogi powiatowe? Powiat ma swoja kasę, tak zamo może zaciągać kredyty, niech buduje co leży w jego obowiązkach. Gmina ma swoje drogi do odbudowy
R E K L A M A
~ jola
10 miesięcy temu ocena: 91%  6
to jest tak ze robi sie niezle.burmistrz to nas wpedzi w dlugi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ *
10 miesięcy temu ocena: 50%  5
Interesują mnie wydatki majątkowe Gminy, o których wspomniano w artykule. Burmistrz bierze kredyt, a my nie wiemy na jaki cel. Może autor tekstu dotrze do tych informacji, gdyż z początkiem 2017 informowano o super kondycji miejskich finansów, a w ostatnim kwartale Włodarz bierze kredyt na spłatę kredytu i na coś tam jeszcze?
~ Dlug
10 miesięcy temu ocena: 33%  4
10 mln długu teraz A jak zaczynal miał 17 mln.
~ KKKKKKK
10 miesięcy temu ocena: 38%  3
MYŚLAŁEM ŻE BĘDZIE 100 KOMENTARZY W GODZINĘ W TYM ARTYKULE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
https://www.youtube.com/watch?...
~ JA
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Nie rozumiem, przecież wszędzie było mówione, że Gmina spłaciła zadłużenie, teraz je ma, pożycza 6 baniek, na spłatę następnego zadłużenia, ja nie rozumiem. Możecie mi to wyjaśnić?? Z 6 baniek, to po 10 latach będzie 10 baniek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A