Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Gmina wypowiada umowę najmu prokuraturze

› Aktualności 11 dni temu    14.02.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 7 / 57%
A A A

RAWICZ. Prokuratura Rejonowa po ponad 40 latach będzie musiała zmienić swoją siedzibę. Gmina, od której wynajmuje pomieszczenia, przedłużyła jej umowę tylko do końca roku. 

Rawicka prokuratura od 1 czerwca 1976 roku mieści się przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19. Wynajmuje pomieszczenia w budynku Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Umowa najmu została przedłużona tylko do końca 2020 roku, z brakiem możliwości jej wydłużenia. Dlaczego samorząd zdecydował się „wyprosić” prokuraturę ze swoich murów?

Jak informuje sekretarz gminy Elżbieta Pawlak, prokuratura zajmuje powierzchnię wynoszącą 368,79 m2 oraz pomieszczenia garażowe o powierzchni 31,20 m2. Płaci za to miesięczny czynsz w kwocie 3.280,92 zł brutto oraz opłaty z tytułu eksploatacji: energii elektrycznej, korzystania z sieci wodno-kanalizacyjnej, dozoru obiektu, centralnego ogrzewania, opłat za gospodarowanie odpadami, utrzymania czystości obiektu na zewnątrz.

- W przeciągu 2019 roku średnia wartość opłat eksploatacyjnych wyniosła 2.576,42 zł brutto na miesiąc - przekazuje sekretarz. Ostania umowa z prokuraturą była zawarta od 2016 do 2019 roku. Kolejna obowiązuje już tylko przez rok.

Jak wyjaśnia Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza, pomieszczenia zajmowane do tej pory przez śledczych potrzebne są gminie. Mieścić ma się tam Centrum Usług Wspólnych.

Co w takim razie z prokuraturą?
- Informację o tym nieprzyjemnym fakcie otrzymaliśmy latem minionego roku - potwierdza Michał Kordek, szef Prokuratury Rejonowej w Rawiczu.
Dodaje, że zapewnienie siedziby jest rolą Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
- Ja nie mam budżetu i nie mogę zawierać żadnych umów, dlatego niezwłocznie poinformowałem odpowiednie osoby o zaistniałej sytuacji. Od razu podjęto działania zmierzające do znalezienia nam nowego lokum - informuje prokurator.

Przyznaje, że rozeznanie jest czynione za pośrednictwem jednego z lokalnych biur nieruchomości. Zdradza, że pojawiły się już jakieś oferty, ale jeszcze żadnej nie wybrano.

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ la żenua
11 dni temu ocena: 80%  3
Dziwię się że siedzieli za tak wielkie pieniądze w tym syfie. Ale co się spodziewać po takim ... Bez problemu znajdą taniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onn
10 dni temu ocena: 100%  2
Nie całe 4000 zł za ponad 300 m2 to jest dużo .?
~ Rzeczoznawca
11 dni temu ocena: 73%  1
Jest piękny budynek po byłym tesko powinni tam się przęnieść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji