Gryczka najlepszym zawodnikiem turnieju

Gryczka najlepszym zawodnikiem turnieju - Zdjęcie główne

19 reprezentantów klubu UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka wzięło udział w corocznym Ogólnopolskim Zimowym Turnieju Judo dla Dzieci i Młodzików w Lipnie. W imprezie wystartowało blisko 220 zawodników z całej Polski oraz grupa judoków z Niemiec. Najlepsi uczestnicy, za zajęcie miejsc na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Na szczególne słowa uznania zasłużył podopieczny braci Ratajskich, Łukasz Gryczka, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Został on również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Złote medale wywalczyli również: Miłosz Szwarc i Kornelia Kapała.

Na drugim stopniu podium stanęli: Oskar Szczęsny, Filip Pytiak, Maja Doktorowska, Grzegorz Skrzypek, Maja Jesiak, Wojciech Matysiak, Marlena Gryczka, Lena Stelmaszczyk i Konstanty Stelmaszczyk. Brąz zdobyli: Wiktoria Urbańska, Tymoteusz Stelmaszczyk, Bartosz Wolny, Rafał Sierpowski oraz Katarzyna Skrzypek. W zawodach wystartowali również Kacper Wolny (5. miejsce) i Bartosz Ptasik (7. miejsce).