Grzegorz Heinze mistrzem i z rekordem Europy

Grzegorz Heinze mistrzem i z rekordem Europy - Zdjęcie główne

Wiadomości

Mistrzem i rekordzistą Europy w trójboju siłowym klasycznym został mieszkaniec Rawicza - Grzegorz Heinze. Wychowanek klubu Wrocław Team w niedzielnych zawodach podniósł łącznie ponad 700 kg.

Mistrz Polski juniorów do 105 kg, rekordzista Polski juniorów w siadzie i wicemistrz Polski w wyciskaniu w tej samej kategorii, został Mistrzem Europy U-18 w kategorii do 120 kg, w Trójboju Siłowym Klasycznym. Oprócz wygranej, zawodnik podczas jednej z prób ustanowił nowy rekord Europy, w swojej kategorii - w przysiadzie. Wynikiem 290,5 kg o pół kilograma pobił rekord poprzednika. Tym samym, ustanowił również nowy rekord Polski w tej kategorii, a tu różnica wynosi już 39 kg. Rawiczaninowi udało się pobić rekord Polski w dwóch kategoriach: do 18 i 20 lat.

Dzięki dobrym występom w pozostałych konkurencjach i rewelacyjnym w przysiadzie, Heinze stanął na podium i wróci do Rawicza ze złotym medalem. Podczas całych zawodów podniósł 703 kg (290,5+152,5+260). Obecnie zawodnik ma miejsce w reprezentacji Polski w tej dyscyplinie. W ostatnim czasie brał udział w zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.