Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

"Hala na mecie''

› Aktualności 5 miesięcy temu    3.11.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Tak burmistrz Karol Skrzypczak określa stan prac w sali sportowo-widowiskowej w Miejskiej Górce. - Budowa została zakończona.

Dokonano także odbioru robót przez instytucje zewnętrzne, czyli straż pożarną, nadzór budowlany, stację sanitarno-epidemiologiczną, urząd nadzoru technicznego, instytut związany z badaniem jakości powietrza w obiekcie - wylicza Skrzypczak.

Jak zapewnia, wszystkie te instytucje wydały decyzje pozytywne i są one już prawomocne, czyli obiekt można użytkować.
- Natomiast, dopiero zakończyliśmy nasz nadzór inwestorski i wykonawca musi pewne drobiazgi poprawić. To potrwa kilka dni - informuje dodając, teraz rozpocznie się wyposażanie części edukacyjnej sali (zakup mebli i sprzętów do sal).
- Sali nie budowaliśmy z powodu wyborów, ale dlatego, że była bardzo potrzebna i chcieliśmy ją zadedykować 100. rocznicy odzyskania niepodległości - zastrzega Skrzypczak.
 

R E K L A M A

Przypomina, że umowa z Ministerstwem Sportu, skąd samorząd pozyskał dofinansowanie, przewiduje, że do końca listopada gmina powinna inwestycję zakończyć i się z niej rozliczyć.
- Musimy wystąpić do ministerstwa o zgodę na przyspieszenie ostatniej transzy wsparcia. 1 mln zł przysługiwał nam w przyszłym roku, ale w związku ze skróceniem terminu wykonania inwestycji, wpłynie ona na konto gminy jeszcze w tym roku - tłumaczy burmistrz.
Jak mówi, inwestycja kosztowała ponad 11 mln zł, ale 4 mln zł to dofinansowanie z ministerstwa, a ponad 2 mln zł gmina otrzyma w związku ze zwrotem podatku VAT.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A