Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Interwencja służb w Rawiczu. Wezwano śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    14.08.2019
Dawid Bela
komentarzy 11 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. D. Bela

Strażacy zawodowi z Rawicza, zespół ratownictwa medycznego z powiatu krotoszyńskiego i załoga śmigłowca LPR z bazy w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim ruszyły na ratunek do 70-latka. Stwierdzono u niego nagłe zatrzymanie krążenia.

Akcję reanimacyjną prowadził syn 70-latka. Czynności przejęli strażacy zawodowi, a następnie ratownicy medyczni. Miejsce lądowania śmigłowca wyznaczono u zbiegu ulic: Ryblewskiej-Cichońskiej i Zacisze. Strażacy nawiązali łączność z załogą podniebnej karetki, która znalazła się nad Rawiczem.

Niestety, zanim śmigłowiec podszedł do lądowania, mężczyzna zmarł. Informację przekazano załodze podniebnej maszyny. Śmigłowiec powrócił do swojej bazy.

Do interwencji służb doszło przed godz. 18.00.


[AKTUALIZACJA, godz. 20.40]
Na miejscu zdarzenia do akcji był zaangażowany zespół ratownictwa medycznego z Kobylina. - Kierownik zespołu będącego na miejscu zgłoszenia po przebadaniu pacjenta stwierdził, że u mężczyzny trwa już od jakiegoś czasu proces pośmiertny, dlatego odstąpiono od dalszych medycznych czynności ratunkowych - informuje portal rawicz24.pl Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.