Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Inwestor chce w Rawiczu produkować filtry powietrza

› Aktualności ponad rok temu    10.01.2018
Karol Pospiech
komentarzy 179 ocen 57 / 79%
A A A
Specjalna Strefa Inwestycyjna Invest-Park w Kątach pod RawiczemSpecjalna Strefa Inwestycyjna Invest-Park w Kątach pod Rawiczem fot. K. Pospiech

Niemiecka firma Hengst planuje wybudować w okolicy Dębna Polskiego halę produkcyjną i zatrudnić w przyszłym roku około 100 osób. - Na początku 2019 roku zakład ma już działać, takie są plany - zapowiada Zygmunt Wabiński, prezes spółki Hengst Poland.

 

R E K L A M A

Jako pierwsi dotarliśmy do informacji, że Hengst wystosował do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, która zarządza terenem strefy w Kątach, list intencyjny, sygnalizując zainteresowanie gruntem pod Rawiczem.

Żeby tam zainwestować (teren po lewej stronie wyjeżdżając dawną „piątką” z miasta), firma musiałaby wykupić od gminy grunt. Jak się dowiedzieliśmy, przetarg na jego sprzedaż ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Burmistrz w tej sprawie wydał zarządzenie już w październiku. Cenę wywoławczą ponad ośmiohektarowego terenu Grzegorz Kubik ustalił na kwotę 2 mln 327 tys. 221 zł (bez VAT). Działka, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, może być przeznaczona pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę usługową.

Zygmunt Wabiński, prezes spółki Hengst Poland, która ma zakład pod Gostyniem, potwierdził w rozmowie z "Życiem”, że niemiecka firma Hengst zamierza skorzystać z uzyskanego zezwolenia na działalność w strefie, wystartować w przetargu i zainwestować pod Rawiczem.

(...) Rawicz wygrał, bo posiada ziemię w strefie przemysłowej od zaraz. Rozmowy z lokalnymi władzami utwierdziły nas, że to jest ciekawe miejsce do inwestycji. Poza tym, uważamy, że rynek pracy, który jest istotny dla rozwoju biznesu, w Rawiczu był najbardziej korzystny (...) - podkreśla Zygmunt Wabiński.

Jaki zakład ma powstać?

Ma to być hala produkcyjna, w której będziemy produkować - z punktu widzenia inżynierskiego, wkład filtra. Potocznie te wkłady są nazywane filtrami powietrza - deklaruje prezes spółki Hengst Poland.

Hengst Filtration jest niemiecką firmą i jednym z liderów w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji. Współpracuje między innymi z takimi producentami samochodów jak Daimler, General Motors czy Volkswagen. Spółka Hengst Poland, działająca w Gostyniu, jest kapitałowo powiązana z niemieckim Hengstem. Na terenie zakładu produkowane są filtry samochodowe segmentu Premium.

Kto może znaleźć pracę w nowym zakładzie? Kiedy pojawią się pierwsze oferty? Rozmowa z Zygmuntem Wabińskim w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza".

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 45 głosów: 57 (79%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (179)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maciej88888
11 miesięcy temu 179
Jesteśmy land developerem Strefy Aktywizacji Gospodarczej Północ 1, Sierakowo, Rawicz. Zapraszamy do współpracy! We are a land developer in Economic Activity Zone and North Sierakowo, Rawicz, POLAND. We are wellcome! http://bit.ly/2oUApuW...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alan
ponad rok temu 178
Ciekawe co z końcem ul Jastrzębiej , gmina sprzeda inwestorowi .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znawca tematu
ponad rok temu ocena: 33%  177
Proszę się zapoznać z lekturą :-) i szybko składać podania (razem z wypowiedzeniami) szkoda że mój szczery komentarz nie został opublikowany dałby wam wiele do myślenia. https://www.gowork.pl/opinie_c...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mama
ponad rok temu ocena: 50%  176
Co to znaczy kto będzie chciał ? To ja wam inwestorów załatwiam a wy pracować nie chcecie? O co wam chodzi ale to szybko papiery składać i do roboty lenie jedne. Żeby nie te pyskate to bym tu animex wybudował i pełno roboty by było nawet dla zagranicznych, a wtedy kosmetyczki i fryzjerzy mieliby co robić.I gmina by kwitła jak tulipany w Holandii.
~ mama
ponad rok temu ocena: 60%  175
Będzie pracował tek kto będzie chciał bez przymusu, żałosny znawco.
R E K L A M A
~ Iza
ponad rok temu ocena: 33%  174
Byle nie traktowali ludzi jak w Gostyniu. Pracują za najniższą krajową. Na święta zero kasy. Zero wdzięczności za rozkręcenie firmy.Ludzie się staraja mimo płac i braku poszanowania ze strony dyrekcji...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bleeee
ponad rok temu ocena: 67%  173
Myślenie Regionalisty ! A co ty myślisz że jak w Gostyniu płacą 10 zł na godzinę to w Rawiczu dadzą 20 zł. To tak samo jak z tym animexem w Szczecinie czy Kutnie śmierdzi a dla Rawicza specjalna wersja nieśmierdząca ? Oj Naiwniacy kto was tak zniewolił ?
~ Do zarobek
ponad rok temu ocena: 67%  172
Ile? Coś bliżej. Jak wiesz, bo określenie nie są takie złe to małostkowe jest.
~ zarobek
ponad rok temu ocena: 67%  171
zarobki nie sa takie zle
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 50%  170
Jak byście byli uczciwi to byście się nie chwalili, że coś powstało dopóki ten zakład naprawdę powstanie i ludzie znajdą tam zatrudnienie. Nie łączycie tych spraw z wyborami i walka o stołk,i to po co ten artykuł ? Sami sobie zaprzeczacie. Próbujecie tutaj pisać w komentarzach, jak by ten zakład już powstał, co jest poprostu nadużyciem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczciwy wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  169
Artykuł napisała gazeta która nie kandyduje w najbliższych wyborach.
~ sr
ponad rok temu ocena: 64%  168
Tutaj nasz rację silny region nie jest związany z żadną opcją. Dla silnego regionu najważniejsze są stołki. To ich jedyna opcja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 0
ponad rok temu ocena: 75%  167
Stołki to od dawna mają przyrosniete do tylkow chłoPO -urzędnicy z Psssl-u
~ #.
ponad rok temu ocena: 86%  166
Ach Dziś prawdziwych "komuchow" już nie ma tylko imitacji resztka sie PO nich uchowała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamysz
ponad rok temu ocena: 75%  165
Tylko koni tylko koni tylko koni tylko kooni żaall. ...
~ A ja głosuję na obecnego
ponad rok temu ocena: 37%  164
Zmieniasz fakty i głosuj na kogo chcesz ,bo ta firma to właśnie jest efekt działań przede wszystkim obecnych władz i efekt przyjaznego traktowania inwestorów i odpowiedniego przygotowania planu oraz terenów. Pracownicy gminy dobrze tu działali. Obecny burmistrz i jego radni wokół tych spraw nie robią szumu i nie robili a politykę uprawiają , ci co zawsze są na nie i co chwila zmieniają nazwę by ukryć skąd się wywodzą i to oni mieszają politykę do biznesu. Wiedzą , że nękając inwestorów, publikując nie zawsze prawdziwe informacje utrudnią im przyjście do Rawicza .Hipokryzja to ich cecha.Ty się nie martw o Silny Region , bo to oni chcą konsekwentnie rozwoju Rawicza . W przypadku Animexu można było to dokładnie zobaczyć , jak bardzo opozycja manipulowała przekazem .To jest dopiero szkodzenie.Nic miało się nie udać ani termomodernizacja ani budowa Sali Sportowej .Antyreklamę robicie po prostu Rawiczowi. Silny Region nie jest związany z żadną opcją polityczną , to ludzie bezpartyjni i inwestorzy to wiedzą. Za to opozycja już sama nie wie kim jest a inwestor z Niemiec zaskoczył przeciwników burmistrza bardzo. Zabolało. Wybory nic tu nie mają do rzeczy, bo nawet gdy burmistrzem będzie ktoś inny, to i tak temu inwestorowi poda rękę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do popieram
ponad rok temu ocena: 83%  163
Ty mi tu świętości nie szargaj.
~ Popieram
ponad rok temu ocena: 40%  162
Święte słowa.
~ Janusz
ponad rok temu ocena: 73%  161
Brawo Grażyna!!!
~ Troskliwy
ponad rok temu ocena: 100%  160
Pędź biegiem na Grota Roweckiego. Do PZP przyjmują bez skierowania od rodzinnego
~ Głosuje na nowego burmistrza
ponad rok temu ocena: 57%  159
Z tego co piszecie wynika, że to efekt działań tak samo poprzednich jak i obecnych władz a i tak w ostateczności zadecydował przypadek i szczęście. Bo w Gostyniu nie było miejsca. Obecny burmistrz i jego radni popełniają wielki błąd robiąc wokół tych spraw taki wielki szum i mieszając politykę do biznesu. Przecież każdy normalny przedsiębiorca będzie trzymał się, jak najdalej od gminy, jeśli, jego inwestycja będzie związana z jakąś opcją polityczną i wyborami na burmistrza. Czy ktoś z silnego regionu jest w stanie to zrozumieć. W przypadku Animexu można było to dokładnie zobaczyć. Szkodzicie gminie na każdym kroku. Antyreklamę robicie po prostu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do silnej @
ponad rok temu ocena: 93%  158
kto kogo poranił ? Rating - umożliwia zaciąganie kredytów , które trzeba spłacać . Picing to fake awards z Oxfordu . A ranking ? tu nas nigdzie nie znajdziesz. A o polityce i jej powiązaniach z biznesem wiesz tyle co naopowiadał ci pan od BYZNESU. W przypadku animexu w zadziałał tylko zdrowy rozsądek części świadomych obywateli Rawicza i Sierakowa wiedzących co to jest za instytucja której nigdzie nie chcą.
~ @do głosujacego i przypadku
ponad rok temu ocena: 21%  157
To typowy bełkot poranionych przeciwników obecnego burmistrza i wszystkiego , bo inwestor chce tu produkować filtry a to się narobiło. No to trzeba poobrażać Silny Region . Tylko to pozostało. Ten pan i tak nie zostanie burmistrzem. Dobry rating to nie picing i taki dokument bardzo pomaga w szukaniu inwestorów.
~ Do głosującego i przypadku
ponad rok temu ocena: 80%  156
To typowy bełkot silnego podgrzewanie tematu bo stygnie. Zrozumcie że w nosi mamy te wasze pompowane sukcesy .W końcu zostawcie Pana Tadeusza w spokoju bo przez PRZYPADEK dzięki wam zostanie ponownie burmistrzem.Ty przypadek gdzie masz te dwie firmy ? Będą to będziemy chwalić. Nerazie mamy tylko Rating i Picing bo w Rankingu nas nie znajdziesz
~ Antoni
ponad rok temu ocena: 53%  155
Ludzie przecież tiry z filtrami zrobią taki korek przy wjeździe ze trzeba będzie jeździć na około. Pozatym takie filtry to sama chemia i zanieczyszczenie środowiska!!!! Oj zobaczycie jak drzewa przestaną kwitnąć a okoliczne ptaki będą spadać z nieba . Zdecydowane NIE NIE NIE!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antek policmajster
ponad rok temu ocena: 78%  154
Antoni coś ci SILNIE zaszkodziło.
~ Do Antoniego
ponad rok temu ocena: 67%  153
Antoni ..... Usiądź wygodnie, weź głęboki oddech, rozluźnij mięśnie. Nie pomogło no to jedyny ratunek w PZP.
~ Zenek
ponad rok temu ocena: 58%  152
Firma sama znalazła teren i zwrócili się dopiero do władz.Nie przypisujcie sobie wielkiej przedsiębiorczości.Po prostu w Gostyniu nie bylo gruntu.Tyle.Informacja pewna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo Kubik
ponad rok temu ocena: 56%  151
Zawsze tak jest, że firmy szukają terenów ale gdyby nie było na ten teren miejscowego planu i super obsługi z gminy, to by tego inwestora nie było
~ Niepewne
ponad rok temu ocena: 38%  150
Nieprawda
~ brawo bis
ponad rok temu ocena: 40%  149
Mogli iść do Leszna Rydzyny czy bliżej Wrześni. Wybrali Rawicz.
~ Dębno
ponad rok temu ocena: 50%  148
Brawo gmina brawo miasto!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwew
ponad rok temu ocena: 54%  147
niestety tadeusz w tej kwestii nie wykorzytsal szansy ktora mial. kubika ten teren ogarnal i brawo mu za to
~ brawo bis
ponad rok temu ocena: 50%  146
Tym co przygotował Pawłowski pies z kulawą nogą się nie interesował. Dwie małe działeczki pod zakłady rzemieślnicze. Kubik scalił te działki z drogą zrobił jedną dużą 8 ha Uchwalił plan i pojawił się inwestor. Nie wystarczy coś robić trzeba wiedzieć co inwestorzy potrzebują. Kubik widać wie
~ brawo
ponad rok temu ocena: 49%  145
Brawo Panie Pawłowski, że podjęte kiedyś starania o włączenie do SSE, przyniosły efekt. Kubik tutaj nie ma żadnej zasługi. Przyjście Firmy do Rawicza to ulga w podatkach i ucieczka od wydrenowanego rynku gostyńskiego. Może niech Kubik włączy nowe tereny do SSE. Wtedy będzie mogli go chwalić.
~ zdrowy rozsądek
ponad rok temu ocena: 71%  144
Kto będzie protestował? Od 2014 protestuje zdrowy rozsądek!!! PROTEST PERMANENTNY!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dda
ponad rok temu ocena: 36%  143
Ciekawe kto bd teraz protestowal haha Zal mi was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Dda
ponad rok temu ocena: 93%  142
Żeby protestować to trzeba mieć to co kury u Woźniaka znoszą.
~ Dda
ponad rok temu ocena: 76%  141
No widzę że ty!!
~ jan
ponad rok temu ocena: 36%  140
najbardziej aktywni są zawsze hejterzy. ludzie którzy się z tego cieszą po prostu docenią to przy urnie wyborczej a na forum się udzielają zdecydowanie rzadziej niż hejterzy. oceniam ,że 90% hejterow udziela się w internecie a 90% ludzi zadowolonych na forum się nie udziela.stad też wrażenie że ludzie nie są zadowoleni. prawda jest jednak taka,ze te trochę wpisów hejterow poniżej to jest nic w porównaniu do ilości osób zadowolonych z sytuacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do jan
ponad rok temu ocena: 90%  139
Sam jesteś hejter i to ten gorszy bo atakujesz współbraci hejterów. Taki Jaś hipokrytek.
~ Ty opozycjonista
ponad rok temu ocena: 87%  138
Sprawdziłem , wszyscy mają, nie znalazłem tylko profilu pani Marii. Może źle szukałem. Ale gdyby nie miała to temu bym się wcale nie dziwił.
~ Do jana
ponad rok temu ocena: 92%  137
Jan!!! Ską bierzecie to 90% ? Tylu procent to nawet spirytus nie ma. Lubicie sobie przypisywać tych zwykłych ludzi i zmuszać ich do bycia zadowolonym. A ja to co nie jestem zwykłym ludziem ? A ni chu chu nie jestem zadowolony bo nie podoba mi się kolor służbowej skody burmistrza.
~ Do do opozycjonisty
ponad rok temu ocena: 96%  136
Ty opozycjonista nie mają. " Fejsbuka. " toś teraz pojechał. Niektórzy to mają nawet po dwa profile z zaznaczeniem radny gminy Rawicz. Tak że tu pojechałeś. No zapomniałeś o ludziach z otoczenia typu Macieje i inni oni też działają. Większość z nas tu piszących dobrze się zna, a tu ududajem ludzi " inkoguto" skaczących sobie do gardeł. Jak to mówi Marek. "wirtualny świat" ma pałera Zapomniałeś wiecznie marudzącą opozycję sprzed 3 lat, szybko.Dobrej nocy .
~ do opozycjonisty
ponad rok temu ocena: 7%  135
juz widze radnych kubika jak zakladaja fejkowe fun page. przeciez malo kto z nich ma walsnego faceboka. moze to zakladaja zwyczajni ludzie co maja dosc wiecznych marud opozycjnostow?
~ Cięty na potęgę
ponad rok temu ocena: 100%  134
Szanowni redaktorzy " PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI " przebiliście dno i co teraz jak się na ulicy pokażecie z tymi rumieńcami Całkowity brak klasy a za niedługo i kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medioznafca
ponad rok temu ocena: 100%  133
Wolne media w Rawiczu to gaz , prąd, woda. Reszta to partyjne biuletyny.
~ żółw pędziwiatr
ponad rok temu ocena: 87%  132
Wolne media? Yeah! Takie slow media :-) podpisano: żółw pędziwiatr ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kinomaniak
ponad rok temu ocena: 67%  131
Tu będzie długa lektura :). Lecę po chipsy ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kinomaniaku
ponad rok temu ocena: 75%  130
Dobre już wycięte.
~ dobry inaczsj
ponad rok temu ocena: 90%  129
" Prawda może być trudna, ale jej skutki bywają chwalebne; Nieprawda może być miła, ale jej skutki przerażające " zniesmaczony postępowaniem redakcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plany
ponad rok temu ocena: 81%  128
Niemiecka firma planuje wybudować halę produkcyjną? Jak wybuduje, to uwierzę! :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kopacz
ponad rok temu ocena: 85%  127
będzie wbita łopata będziemy bić brawo !!!
~ Do sukces
ponad rok temu ocena: 40%  126
Weź i ty się puknij w ten swój szkadzący łeb( sorry za łeb). Każdy normalny mieszkaniec z tego , że jest inwestor i to taki jak ten , to się cieszy i ma gdzieś jakiś Oxford czy inne bzdety. Ważne jest , że ktoś naszym miasteczkiem się zainteresował i chce tu inerstować a działania burmistrza i jego pracowników okazują się skuteczne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luz
ponad rok temu ocena: 55%  125
Gdzie jest inwestor? Tam, gdzie tor Formuły I im. Oksfordczyków? :-) Luzuj! Żyłka pęknie i będzie problem! Dystans! Człowieku! Polecam bajkę na dobranoc "Pinokio".
~ Bezpartyjny spokojny człowiek.
ponad rok temu ocena: 56%  124
Nie mogę pojąć kto minusuje ten artykuł ile trzeba mieć w sobie nienawiści żeby to robić,przecież to jest szansa dla nas wszystkich.Nawet bycie w opozycji zobowiązuje do troski o miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do bezpartyjnego
ponad rok temu ocena: 58%  123
To nie miejsce dla spokojnych i bezpartyjnych. Fakt że tu jesteś potwirdza że też jesteś hejter tak jak ja i wszyscy tu piszący.
~ Głosuje na nowego burmistrza
ponad rok temu ocena: 64%  122
Głosuje na nowego burmistrza. Bo burmistrz nie może być przeciwko tym. którzy głosowali na niego, tak jak było w przypadku Animexu. Chciał mieszkańcom zafundować zakład uciążliwy dla środowiska. My go wybieramy z nami powinien sie liczyć przedrzymskim. I to nie jedyny przypadek w którym pokazał, że nie liczy się z ludźmi. Teraz mieszkańcy Sierakowa za chwile może taka polityka dotknąć kogoś innego. Taka postawa dyskwalifikuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piwo
ponad rok temu ocena: 83%  121
Kolego 90% to nawet spirytus nie ma.
~ A ja na obecnego
ponad rok temu ocena: 38%  120
Nie pisz już tych głupot i głosuj na kogo chcesz. Sami siebie bardziej trujecie niż ten cały zakład i to codziennie i systematycznie. Dym z palenia czym popadnie w tym śmieciami i oponami zbiera żniwo. I nie wypowiadaj się za całe Sierakowo .
~ Głosuję na kogo chcę
ponad rok temu ocena: 53%  119
To se głosuj,wolny kraj ale ludzie nie są głupi na aparatczyków partyjnych nie będą głosować.
~ Do janusze
ponad rok temu ocena: 66%  118
Ty wiesz co to polityka? Praca w smrodzie i chłodzie, niezłym trzeba być desperatem żeby być młodym i chcieć w takim syfie pracować. Młodość swoje prawa ma i nie zawsze głowa chłodna, ja to rozumiem, ale dopiero jak dorośniesz to mówisz że matka miała rację. Jeszcze będziecie tej pani wdzięczni i będziecie dziękować.
~ janusze
ponad rok temu ocena: 37%  117
wśród moich znajomych wszyscy młodzi chcieli animexu i miejsc pracy a starszenie takim inwestorem to tylko polityka
~ qwer
ponad rok temu ocena: 63%  116
Problem w tym, że tych ludzi co byli za Animexem może też coś takiego spotkać w innych sprawach. Jeszcze zrozumiałbym jak by rząd chciał nam zafundować uciążliwą fabrykę dla środowiska ale jak coś takiego próbuje zrobić burmistrz dla własnego miasta, dziękuje bardzo. Trzeba ludziom to tłumaczyć teraz było coś przeciwko tamtym za chwile będzie przeciwko innym. Wątpię czy 90 procent było za Animexem.
~ do glosujacego
ponad rok temu ocena: 42%  115
problem w tym ze jakies 90 procent ludzi było za animexem.....
~ Głosuje na nowego burmistrza
ponad rok temu ocena: 56%  114
Nawet, jak by coś z tego wyszło trochę burmistrz uratuje twarz ale to tak za mało, żeby ocalić stołek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu ocena: 100%  113
Cześć Marek
~ bez wstydu
ponad rok temu ocena: 43%  112
Głosuje na Kubika - burmistrz którego nie musimy się wstydzić a jak widać w dodatku jest skuteczny
~ Onrepoby
ponad rok temu ocena: 57%  111
No tak...wy myślicie ze kubik sciagnal inwestora? Haha ..dobry zart. Fajnie ze sie ktos interesuje, ale oni nie mogą nikogo tu sciagnac. Boja sie, bo nie moga. Szychy zabronily. Ludzie w co wy wierzycie? Hmmm co? Pod gostyniem jest taka firma więc lepiej powiększyć i miec je kolo siebie czyz nie prawda? I tylko nie madry ktos otwieralby od podstaw firmę wraz spostawieniem budynkow kiedy na dzis do wroclawia S5 jedzie sie nie cale 30 minut. Ale kubik good kubik good...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ontepoby
ponad rok temu ocena: 60%  110
Janie nie pisz głupot i poczytaj wywiad z przedstawicielem tej firmy e ostatnim ŻR Budują tu nowy zakład i to jest fakt wiem to też od ludzi z Gostynia. Od początku lutego zaczynają ludzi szukać
~ Mieszkaniec Gostynia
ponad rok temu ocena: 100%  109
Znajdź w Gostyniu pracownika powodzenia
~ synu
ponad rok temu ocena: 65%  108
zdziwisz się synu bo ta firma juz zaczyna szukac ludzi
~ Realista
ponad rok temu ocena: 43%  107
Zakładu jeszcze nie ma , mogę się założyć , że znowu będą protesty. Tylko kto jest ich prowodyrem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do rozsądny25
ponad rok temu ocena: 100%  106
Będę to robił do skutku dopóki nie usuniecie komentarza tej meduzy rozsądny25. On może obrażać panią U.T. Jemu wolno bo co,bo on wasz? Jak usuwacie wpisy to róbcie to z klasą a nie z kasą. Na szkodę Rawicza to działają takie ....... jak rozsądny25 Meduza przy nim to gigant inteligencji. Teraz to już skopiuję i będę wklejał do czasu aż tego ignoranta nie usuniecie.
~ do wielokropka.........
ponad rok temu ocena: 100%  105
MYŚLĘ WIĘC JESTEM ? czy jak to tam szło ? pan prowodyr Ha Ha tego pana prowodyra to sobie sami wymyślacie " Człowiek nie spocznie, nim nie zniszczy wszystkich swoich wrogów, a jak już to uczyni, to nie spocznie, aż nie stworzy następnych."
~ takie pytanie do portalu
ponad rok temu ocena: 83%  104
Ciekawe dlaczego pozwalacie na chamskie i obraźliwe komentarze pod adresem p.Taraski ? Pozwala na to regulamin portalu ? Czy chodzi o to że obecna władza tak się jej boi że próbujecie ją w ten sposób dyskredytowac ?
~ .....
ponad rok temu ocena: 33%  103
Zawsze jeden i ten sam pan prowodyr co jest zawsze na nie
~ donibyrozsądny
ponad rok temu ocena: 68%  102
Ja akurat jestem jej wdzięczna za pomoc przy proteście dzięki czemu uratowała przed smrodem nasze życie. W sianiu zamętu to akurat znam lepszych a ta pani posługiwała się tylko argumentami czego w tym waszym pluciu jadem akurat nie widać
~ rozsądny25
ponad rok temu ocena: 28%  101
Jak to kto, mądra Pani weterynarz, wielka kandydatka na burmistrza, inteligencją dorównująca KODowi,mistrzyni w sianiu zamętu, działająca na szkode Rawicza.
~ Ruzzyk
ponad rok temu ocena: 50%  100
Prawda jest taka ze Kubik ruszył Rawicz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha Ha
ponad rok temu ocena: 80%  99
O to mamy drugiego Kopernika ! "wstrzymał słońce ruszył ziemię ............................. "
~ do tadka onerpoby
ponad rok temu ocena: 72%  98
chyba twój ulubiony burmistrz tak sie ruszał. ja widze kubika jak rano spacerem o 6:30 sunie do roboty
~ Onrepoby
ponad rok temu ocena: 50%  97
Ruszyl? Chyba sie z fotela w gabinecie do domu hahha
~ brawo
ponad rok temu ocena: 68%  96
dyrektor też Kubika zasługa brawo!
~ Rawicz sie budzi do życia
ponad rok temu ocena: 62%  95
To prawda Rawicz już jest innym miastem nastąpiło niesamowite ożywienie życia kulturalnego dzięki działalności nowego dyrektora Domu kultury i jest to niezaprzeczalne .
~ Handlysz
ponad rok temu ocena: 79%  94
Sprzedawać,sprzedawać grunty gminne handlować inwestorzy już na rogatkach od trzech lat. Remonty,kredyty oj będzie się działo.Brać nabierać się silny r.prowadzi bez trzymanki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do meduzomen
ponad rok temu ocena: 33%  93
Pal zioło ale nie zaciagaj się tak głęboko
~ do ono
ponad rok temu ocena: 44%  92
To zróbmy tak. Teraz nie głosujmy na Kubik. A jak by się miało okazać, że po wyborach nastąpi wysyp inwestycji zagłosujemy na niego znowu za cztery lata. Takie organiczne zaufanie. Rzeczywistych zasług mu nikt nie zabierze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 76%  91
Przez całą kadencje nic, żadnych efektów a teraz nagle inwestycja ale oczywiście, jak mnie znowu wybierzecie, po wyborach będzie. Przecież to są tanie chwyty ulicznych handlarzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do EDA
ponad rok temu ocena: 100%  90
Wygrałeś, poddaję się , jesteś wielki , śmiej się z Suskiego , tyle że z tego śmiać się nie wypada nad tym tylko należy zapłakać że tacy inteligenci nami rządzą i obejmują stanowiska ministerialne..
~ EDA
ponad rok temu ocena: 33%  89
Prezentujesz poziom piaskownicy. Lepiej się pośmiać z Suskiego niż z Tobą ciągle płakać.
~ Do EDA
ponad rok temu ocena: 86%  88
Mentalnie oni są bardziej w PiS niż samo PiS. Patrz puszcza i Szyszko a oni animex tu chcą postawić. Po trupach do swojego celu bez względu na skutki . A ty nie bądź taki Suski co to nazwisko od Carycy Katarzyny chciał się dowiedzieć.
~ Do do EDA
ponad rok temu ocena: 29%  87
Powiedz mi kto z Silnego Regionu jest z PIS. Napisz po nazwisku. Tylko się zastanów . Bezpartyjność tych ludzi to ich siła. A jeśli minister Dziedziczak pomaga Rawiczowi to tylko o nim dobrze świadczy ,bo Rawicz pomocy potrzebuje, tak jak i innych posłow z innych opcji PO czy PSL.
~ Do EDA
ponad rok temu ocena: 91%  86
" Po to żeby kłamstwo mogło stać się prawdą wymyślono politykę "
~ EDA
ponad rok temu ocena: 20%  85
Następny amator. Polityka nie zajmują się panienki z dobrych domów.
~ Do EDA
ponad rok temu ocena: 73%  84
Czyli obłuda i zakłamanie pomieszane z hipokryzją.Brawo.
~ EDA
ponad rok temu ocena: 33%  83
No i oto chodzi trzeba być skutecznym.
~ Do EDA
ponad rok temu ocena: 68%  82
A co to jest Silny Region toż to nic innego jak PiS.Tylko jeszcze w konspiracji z Dziedziczakiem. Przy wyborach się ujawnią.
~ EDA
ponad rok temu ocena: 20%  81
Kolego Wyborco gdybyś Ty miał chociaż minimum pojęcia o polityce to byś wiedział że tanimi chwytami wybory wygrywały PO i PiS. Dlatego Silny Region może spać spokojnie mając za przeciwników takich amatorów
~ onre
ponad rok temu ocena: 60%  80
onre odpocznij
~ Onrepoby
ponad rok temu ocena: 25%  79
Dokladnie o tym samym pisze. Ludzie lykaja jak obietnic prawdziwego PISowca:-)
~ Ytrew
ponad rok temu ocena: 75%  78
Tadeusz to tez wyborca
~ Nowa wersja legendy - Animex zastąpiony przez Hengs ?
ponad rok temu ocena: 83%  77
Grudzień 2016 - dwa lata do wyborów na burmistrza informacja : Animeks rozważa lokolizacje fabryki ww Rawiczu./ Pażdziernik 2017 - rok przed wyborami na burmistrza: Animeks podjął decyzję o budowie fabryki w Rawiczu, trwają przygotowania do budowy. /Wrzesień 2018 - miesiąc przed wyborami na burmistrza - info - Animeks rozpoczyna budowe fabryki za miesiąc - WIELKI SUKCES Grudzień 2018 info miesiąc po wyborach na burmistrza - niestety ze względu na złą sytuacje na rynku mięsnym Animex opóźnia budowę fabryki w Rawiczu, prace ruszą napewno za następne cztery lata.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla Animexu
ponad rok temu ocena: 50%  76
Macie jakiś POmysł na nazwę do protestu. Animex już nie przejdzie. Oklepał sie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nowe hasło
ponad rok temu ocena: 0%  75
żądany wolności dla meduz ~!!!
~ Zwykły mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 36%  74
A czy przypadkiem te ciężarówki do załadunku nie zrobią korka aż do Żmigrodu na starej piątce? Bo wiecie wjazd do miasta może być utrudniony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do zwykłego
ponad rok temu ocena: 73%  73
korek a może zator mózgu
~ Bułka kajzerka
ponad rok temu ocena: 83%  72
Czy my mówimy o tym Dębnie pod Rawiczem czy pod wągrowcem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dosyć prywacie aparatczykow
ponad rok temu ocena: 46%  71
Chcemy takiego Wójta w Pakoslawiu jak obecny Burmistrz Rawicza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gruby
ponad rok temu ocena: 64%  70
To sobie go zabierzcie !!! oddamy go całkiem darmo a nawet coś wam na dokładkę damy : vice i radnych z silnego rejonu
~ Artur
ponad rok temu ocena: 91%  69
Ciekawe czy dojdzie do skutku ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ My zawsze na nie
ponad rok temu ocena: 48%  68
Jestem przeciw i tyle, dopiero jak mnie wybierzecie będę na tak!!!!! A tak serio to super wiadomość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Propagandowa redakcyja
ponad rok temu ocena: 64%  67
Chcieć nie znaczy że już będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wesoły stolarz
ponad rok temu ocena: 94%  66
To tak na poważnie, czy znowu jakaś Anim...acja ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obrońca meduz
ponad rok temu ocena: 93%  65
Redakcja strasznie nie lubi zwierzątek. Czym to zawiniła taka mała meduza że gdzie się nie pojawi to zaraz ją wykasowujecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wizjoner
ponad rok temu ocena: 76%  64
PILNE !!! Policja wystawiła posterunki i blokady na wjazdach do miasta , poprosili wojsko i ŻW o pomoc w regulacji ruchem, sami nie mogą poradzić sobie z ogromnym napływem nielegalnych inwestorów chcących osiąść i inwestować w jedynej polskiej gminie znanej z oxfordzkiej nagrody. Burmistrz i radni SR rozważają zatwierdzić nowy plan zagospodarowania przestrzennego. W grę wchodzą tereny ogródków Zielony Fort , Górek koło cmentarza , terenu za wschodnią obwodnicą . rozważa się również powstanie wielkiego centrum handlowego z restauracjami i podziemnymi parkingami na rynku. W listach intencyjnych zaostrzono również kryteria dla chcących inwestować w Rawiczu. Pracę w tych firmach otrzymają tylko Rawiczanie legitymujący się co najmniej w dwóch pokoleniach osiadłością w Rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do wycięty
ponad rok temu ocena: 100%  63
Jak nie jest na temat - jak jest na temat. jest o inwestorze ? jest .
~ Wycięty
ponad rok temu ocena: 17%  62
A gdzie humorystycznie i optymistycznie. Wycięte czy jak? Wpis wizjonera też nie jest na temat ale zastaje -dziwne. Okazuje się , że tylko po burmistrzu pozwalacie jechać czy co?
~ Cenzor
ponad rok temu ocena: 100%  61
Zapomniałeś że również powstanie nowy zakład na 1000 osób na płycie rynku
~ krytyk
ponad rok temu ocena: 79%  60
Pierwszy dobry tekst, poczucie humoru, pełen dystans do tematu a jednak trafiony w samo sedno !!!
~ do funta
ponad rok temu ocena: 82%  59
kolego określ się kogo dotyczy ten twój koment bo nie wiem czy dać ci (+) czy też (-)
~ Do Pana Kubika - mieszkaniec Rawicza
ponad rok temu ocena: 36%  58
Jakby nie patrzeć Kubik zrobił to z czym miał problem jego poprzedni. Kubikowi to zajęło zaledwie 3 lata. Wniosek? Rawicz dobrze zrobił zmieniając burmistrza i dobrze zrobi przedłużając mu kadencje. Brawo Panie Burmistrzu!
~ £.
ponad rok temu ocena: 44%  57
No dałeś z siebie dużo to teraz strzel sobie budynik
~ Handlysz
ponad rok temu ocena: 46%  56
Sprzedawać.sprzedawać grunty miastowe wszystko sprzedać miasto zadłużyć remontować,wydawać będzie się działo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprzedawacz
ponad rok temu ocena: 100%  55
Nie, trzymać, kisić, może się samorodki zrobia ;-)
~ do funta
ponad rok temu ocena: 100%  54
funt to w takim razie masz (-) minus bo brak w tobie poczucia humoru
~ £.
ponad rok temu ocena: 44%  53
Dotyczy "wizjonera"
~ ????
ponad rok temu ocena: 45%  52
się trole internetowe właczyly. Tadek spij dalej
~ telewizyjne zwierze
ponad rok temu ocena: 44%  51
Czyli jednak Kubik w TVP Poznań się nie pomylił
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ £.
ponad rok temu ocena: 100%  50
O wartości £ decyduje Królowa Elizabeth .
~ Widz luster
ponad rok temu ocena: 91%  49
No nie pomylił się. Sam do końca nie wie za co tą "fake awards" z Oxfordu gmina dostała.
~ Mario
ponad rok temu ocena: 40%  48
Ciekawe co Taraska tym razem wymyśli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dp mario
ponad rok temu ocena: 100%  47
Szanujcie meduzy wszak są nieśmiertelne.!
~ My zawsze na nie.
ponad rok temu ocena: 45%  46
Jestem przeciw i tyle, dopiero jak mnie wybierzecie będę na tak!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leonidas
ponad rok temu ocena: 38%  45
Nie cieszmy się do przodu bo bedze tak jak z Animexem Pisowcy zrezygnują bo inne firmy mogą natym stracić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roger
ponad rok temu ocena: 35%  44
Uwaga! Pisowcow nie będą zatrudniać bo wiadomo jaki oni maja stosunek do Niemców
~ Adidas
ponad rok temu ocena: 78%  43
Jak już chcesz coś powiedzieć to z sensem. A silny Region to kto ? nie czasem PiS . Czyli że sami nie chcą inwestorów. Co ty fanzolisz za głupoty
~ bff
ponad rok temu ocena: 44%  42
brawo dla Burmistrza i brawo dla pracowników UM za zaangażowanie. Widać, że wybór P.Kubika to był dobry wybór. A hejterzy czas start... ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ggg
ponad rok temu ocena: 85%  41
A znalazł się w TV tylko dzięki pani Tarasce za co powinien być jej wdzięczny. Inaczej kraj by o tym nie słyszł a Rawicz zalałoby świńskie guano.
~ ggg
ponad rok temu ocena: 29%  40
nasz Burmistrz tylko w ostatnich miesiącach kilka razy występował w telewizji, promował miasto. Powiedz mi ile razy w tv Rawicz był promowany przez poprzednika w ciągu jego 12 letnich rządów.
~ Oki
ponad rok temu ocena: 75%  39
Ludzie przestańcie robić wazelinę, przeczytajcie sobie wywiad z szefem tej firmy, to oni szukali terenu 50km od Gostynia i trafili tutaj,SAMI!!! Nikt do nich chyba nie jeździł, po prostu inwestują bo chcieli, a teraz wszyscy że burmistrz to burmistrza tamto, no bez przesady. Należy się cieszyć i tyle
~ II
ponad rok temu ocena: 41%  38
Panie Kubik witamy w drugiej kadencji!!!!!!!!
~ zadowolona_rawiczanka
ponad rok temu ocena: 57%  37
Bardzo dobrze, niech coś się w końcu w tym Rawiczu ruszy. Czekać tylko aż polecą znowu hejty na inwestycję, bo niektórym to nic nie pasuje, a chcieliby mannę z nieba...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No hejt
ponad rok temu ocena: 64%  36
Gdybyś sama nie hejtowała to by tu cisza była.
~ do zadowolonej
ponad rok temu ocena: 75%  35
I będzie pani zadowolona !!!
~ Agus
ponad rok temu ocena: 85%  34
Super.Oby to byla szansa dla rozwoju Rawicza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dosyć
ponad rok temu ocena: 57%  33
Chcemy takiego Wójta w Pakoslawiu. jak obecny Bumistrz w Rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dodo doścy
ponad rok temu ocena: 62%  32
Panie Marku H uspokoj sie pan i tak nie bedziesz burmistrz z Jackolem
~ do dosyć
ponad rok temu ocena: 60%  31
To sobie go zabierzcie !!! oddamy go całkiem darmo a nawet coś wam na dokładkę damy : vice i radnych z silnego rejonu
~ do PRA
ponad rok temu ocena: 47%  30
I co PRA? Coś cicho tutaj. Kopary opadły?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do SR
ponad rok temu ocena: 80%  29
nie opadły, bo jak przychodzi każdy inwestor należy się cieszyć. A z wywiadu szefa tej firmy wynika że sam się zgłosił do strefy wałbrzyskiej i Rawicza, a nikt go nie znalazł, więc nie sukces nie ma jednego ojca - burmistrza, tylko wielu ojców. Należy się cieszyć, ale niech SR nie lata z wypiętą piersią do medali i orderów bo ich taka zasługa jak to że padał wczoraj śnieg:)
~ Kulasy
ponad rok temu ocena: 63%  28
Co Kubikofcy wy tylko prowokować. To wam wychodzi.
~ PRA PL
ponad rok temu ocena: 64%  27
A co ma być głośno ? wystarczy że ty już koparę drzesz. Jest inwestor to dobrze
~ Onrepoby
ponad rok temu ocena: 39%  26
Kolejny makaron na uszy... Dobrze wiemy, ze na naszym terenie nie moze powstac tak duzy zaklad. Uklady i ukladziki...ach Ci ludzie sa tak naiwni w slowa kubika jak społeczeństwo które glosowalo na PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do proteksciku
ponad rok temu ocena: 58%  25
jarali się aniemexem a kubik rozjechał system i spraowadził firme hahahaha
R E K L A M A
R E K L A M A