Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jak smakuje gmina Rawicz? Konkurs

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    8.03.2019
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. UMiG Rawicz

Wiesz, jaki produkt wpasowuje się w tradycję regionu? Rawicki magistrat i Muzeum Ziemi Rawickiej poszukuje regionalnych smakołyków. Masz w domu zapomniany przepis na coś pysznego? Włóż kuchenny fartuch i do dzieła!

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, Koła Gospodyń Wiejskich, mikro i małe przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. Patronat nad zabawą objęła Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie.

Co trzeba zrobić?
W pierwszym etapie konkursu należy przesłać kartę zgłoszenia z informacją o produkcie i jego odniesieniu do regionu lub tradycji. Kartę można pobrać w urzędzie miejskim (w Biurze Obsługi Klienta, Biurze Obsługi Inwestora i Biurze Rady) i w Muzeum Ziemi Rawickiej. Jest też dostępna na stronie internetowej gminy. Wypełniony dokument należy dostarczyć e-mailowo do 22 marca na adres inwestor@rawicz.eu z dopiskiem: „Smak Tradycji - karta zgłoszenia”. Następnie propozycje będą oceniane.


Finaliści zostaną powiadomieni, czy dostali się do kolejnego etapu zmagań. Ten zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia. Wówczas na rawickim rynku odbędzie się kolejna edycja Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego. Podczas wydarzenia finaliści zaprezentują swoje produkty regionalne, a komisja konkursowa podda je ostatecznej ocenie.

Chętni mogą startować w czterech kategoriach: I - produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego, II - produkty regionalne pochodzenia roślinnego, III - napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe) oraz IV - inne produkty regionalne łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi.

Co można wygrać?
Pieniądze. Pula nagród wynosi 4.000 złotych. W każdej kategorii jest do zgarnięcia tysiąc złotych. Ponadto - jak zapewniają organizatorzy - zwycięskie produkty znajdą się w wydawnictwie pokonkursowym promującym regionalne kulinaria pt. „Smak Tradycji. Produkty regionalne Gminy Rawicz”.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!