Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jak stworzyć listę gości weselnych?

11 miesięcy temu    17.07.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Opracowanie listy weselnych gości to bardzo często nie lada wyzwanie.
 

Dzięki zaproszonym na ślub i wesele gościom bawić będziemy się doskonale aż do samego rana, wspólnie świętując jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Ułożenie listy weselnych gości nie jest jednak zadaniem prostym, bardzo często wręcz prowadzi do konfliktów – czy to pomiędzy narzeczonymi, czy to między nimi a ich rodzinami. Niepotrzebne nieporozumienia mogą zburzyć radość wynikającą z organizacji całego wydarzenia – szczególnie, że liczbę osób, które planujemy zaprosić, musimy ustalić już na samym początku naszych przygotowań. Głównie po to, by wiedzieć, jak dużej sali będziemy poszukiwać. Liście gości weselnych warto więc poświęcić nieco więcej czasu.

R E K L A M A


Oczekiwania i możliwości

Po pierwsze: zastanówmy się nad tym, czego oczekujemy. Jeżeli całe życie marzyliśmy o hucznym weselu na co najmniej dwieście osób, z pewnością unikniemy wielu okołoweselnych dylematów. Jeśli jednak swój ślub wyobrażaliśmy sobie w kameralnym gronie najbliższych, pojawią się znaczne ograniczenia liczbowe. Nasze oczekiwania warto porównać z naszymi możliwościami – koniecznie weźmy pod uwagę budżet, którym dysponujemy: może się bowiem okazać, że stan naszego portfela nie pozwoli nam na organizację ogromnej imprezy, a raczej na skromne przyjęcie. Nie mniej ważne jest również to, kto płaci. Jeśli wszystkie koszty pokryją Państwo Młodzi – do swojej listy gości nie powinni nikogo dopuszczać. Jeżeli jednak wydarzenie współfinansują rodzice, najpewniej będą oni chcieli mieć wpływ na skład zaproszonych. Warto jednak z nimi ustalić zasięg i zakres tego wpływu.

Rodzina i (czy) znajomi?

Przygotowując właściwą listę, warto wstępnie ustalić, ile osób łącznie chcemy gościć oraz to, ile osób zaprosić może każda ze stron. Listę podzielić można na trzy grupy: gości ze strony Panny Młodej, gości ze strony Pana Młodego oraz wspólnych znajomych. Dobrze jest też wcześniej postanowić, jak bliską/daleką rodzinę chcemy zaprosić – np. do najbliższego kuzynostwa. Odpowiednim kryterium może stać się jednak częstotliwość kontaktu. Jeśli od dziesięciu lat nie wiedzieliśmy się z wujostwem, niekoniecznie odczujemy potrzebę goszczenia ich na swoim weselu. Może lepiej w ich miejsce zaprosić większą liczbę znajomych, z którymi widujemy się chociażby w weekendy? Najważniejsze jest to, by Młoda Para w towarzystwie swoich gości czuła się komfortowo!

Z towarzystwem czy bez?

Pamiętajmy, że tak naprawdę osoby, które rzeczywiście chcemy zaprosić, to większa, ale tylko część naszej listy. Dorosłych – nawet, jeżeli wiemy, że są samotni – zapraszać powinniśmy wraz z osobą towarzyszącą. Kiedy zaś wiemy, że w związkach są na przykład także niepełnoletni członkowie naszej rodziny – również im zapewnijmy możliwość zabawy w parze.

Często pojawiającym się dylematem jest także ten, czy zaprosić rodziny wraz z małymi dziećmi, czy jednak bez nich. Decyzja należy do Pary Młodej, która musi stwierdzić, czy wymarzone przez nich przyjęcie uda się także w towarzystwie maluchów.

W obliczu tak wielu kwestii warto skorzystać z Wirtualnego Organizera Ślubnego, dostępnego w serwisie Wedding.pl. Pomoże on każdej Młodej Parze m.in. sporządzić listę weselnych gości, a także zaplanować dla nich miejsca przy stołach.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A