Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jak urządzić pokój dziecka na rok szkolny?

› Kobieta i dziecko ponad rok temu    23.08.2018
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Nie czekaj do ostatniej chwili i już teraz zastanów się, jak zaaranżować pokój, jakie biurko wybrać i jakie krzesło dla dziecka będzie najlepsze.

Dorośli doskonale wiedzą, że nowy rok szkolny to nie tylko koniec wakacji, lecz również zupełnie nowe wyzwania w codziennym życiu każdego dziecka. Na szczęście mądrzy rodzice wiedzą, jak wesprzeć dziecko, kiedy idzie do szkoły i już w okresie wakacyjnym zastanawiają się, jak zaaranżować pokój dla dziecka na nowy rok szkolny. Wbrew opinii sceptycznych rodziców, nie jest to fanaberia, bowiem maluchy nieustannie rosną i biurko z zeszłego roku może okazać się za małe, a stare krzesło do biurka bez wątpienia już nie pasuje do obecnego wzrostu dziecka. Działaj mądrze i dowiedz się, jak urządzić pokój ucznia.

Pokój dziecka na rok szkolny – jak urządzić?

Pomieszczenie podziel na strefy

Jeżeli dotychczas cały pokój był miejscem swawolnej zabawy, zdecyduj, że od dziś będzie on podzielony na strefy. Oddziel od siebie strefę zabaw, przestrzeń wypoczynkową i miejsce do nauki. Jest to nie tylko praktyczne i pomoce w codziennym życiu rozwiązanie, lecz również uczy ono dziecko organizacji i świadomego oraz konsekwentnego oddzielania chwili na zabawę czy odpoczynek, od czasu na naukę.

Wyposażenie pokoju dostosuj do wieku

Zmiana aranżacji i całkowita wymiana wyposażenia dziecięcego pokoju służy nie tylko samopoczuciu dziecka, lecz również wywiera nieodzowny wpływ na jego zdrowie. Za małe biurko czy niezbyt wygodne krzesło to elementy, które bez skrupułów niszczą dziecięcy kręgosłup. Nie czekaj, aż dziecko w czasie odrabiania lekcji zacznie uderzać kolanami o brodę, tylko już dziś znajdź solidne wyposażenie pokoju ucznia. W popularnym sklepie Internetowym, a dokładniej pod adresem https://www.ergoexpert.pl/pl/pokoj_dziecka-k,4.html, znajdziesz regulowane biurka i krzesła, a wszystko to zarówno dla małych dzieci, jak i dla wymagającej młodzieży.

Zachęcaj do utrzymania porządku

Wbrew pozorom, nowa aranżacja pokoju ucznia zdziała naprawdę wiele, ale samo krzesło, biurko czy nowy kolor ścian nie zmienią wszystkiego. Jeśli chcesz, aby nowy pokój dziecka, wyglądał tak samo, jak pierwszego dnia po zmianie aranżacji, naucz dziecko porządku. Wytłumacz, że porządek jest ważny, pokaż, jak sprzątać i sam świeć przykładem. Nie zapomnij także o elementach jakim są praktyczne organizery do dziecięcego pokoju.

Nie ignoruj opinii dziecka

Choć rodzice dobrze wiedzą, co jest dla ich dzieci dobre, mają świadomość, jakie biurko dla dziecka będzie najlepsze i nie trzeba im uświadamiać, jakie krzesło do nauki wybrać, to mimo wszystko warto czasem swoje pociechy zapytać o zdanie i dać im prawo wyboru. Dzięki temu nowy pokój na rok szkolny sprawi im jeszcze większą radość, a one same z pewnością poczują się docenione.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Cow985
ponad rok temu 1
wiadomo przecież że dziecko w wieku szkolnym już samo decyduje o tym jaki chce mmieć pokój. grunt by zmieścił się w budżecie :p my w zasadzie wiele nie zmienialiśmy z okazji szkoły, tylko nowe biurko kupiliśmy, stare meble odmalowaliśmy, ściany też, tym razem matowego duluxa easycare wzięliśmy bo wceśniej farba była satynowa i synowi przestało się to podobać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji