Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jakie plony zebrali rawiccy rolnicy?

› Aktualności 7 miesięcy temu    10.09.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

- Susza sprawiła, że rośliny szybko zaschły, a ziarno - choć mniejsze - było szybciej gotowe do zbioru - twierdzi jeden z rawickich rolników.

Rolnicy z naszego terenu „postawili” w tym roku na pszenżyto ozime, które posiali na powierzchni ponad 5.000 hektarów. Ze statystyk wynika, że najlepiej plonowała pszenica ozima - 5,2 tony z hektara.

- Żniwa pod względem „technicznym” przebiegły sprawnie. Pogoda służyła rolnikom i nie było przerw w żniwach ze względu na pogodę - podsumowuje Ryszard Bijak, kierownik Zespołu Doradczego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gołaszynie.

Dodaje, że susza, trwająca w zasadzie od wiosny, spowodowała znaczne szkody i spadki oczekiwanych przez rolników plonów. - Dotyczy to zwłaszcza zbóż jarych. Szacujemy, że spadek plonu zbóż ozimych sięga około 20-25%, a zbóż jarych, w zależności od gleby, nawet 30-50% - podkreśla Ryszard Bijak.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A