Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

"Jeśli będzie trzeba, przerwę egzamin" - dyrektor ZSS boi się o dobro dzieci

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    10.04.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 62 ocen 3 / 100%
A A A

Dziś pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego. Choć udało się skompletować komisje czuwające nad jego przebiegiem i nie mamy informacji o żadnych zakłóceniach, to sytuacja nie wszędzie jest łatwa. 

Ezgamin odbywa się także w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu, gdzie w trakcie jego trwania w szkole pracuje jedynie dyrektor Marta Rzepecka, sprzątaczki oraz stażystka. W skład komisji weszły dwie osoby z innych placówek, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z uczniami ZSS - w tym ksiądz będący jednocześnie kapelanem pobliskiego szpitala i który będzie musiał opuścić salę, jeśli zajdzie konieczność np. udzielenia ostatniego namaszczenia pacjentowi. Komisja została przeszkolona pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu. 

- Czuję się ofiarą szantażu emocjonalnego, że muszę za wszelką cenę zrobić ten egzamin, dlatego, że taka jest moja rola jako dyrektora. Jeścli coś będzie nie tak, również ja poniosę konsewkencje. Arkusze przyszły, mam oddelegowanych dwóch ludzi, którzy nie strajkują w innych szkołach. Technicznie jestem więc zabezpieczona, ale nikt nie pomyślał o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i ich samopoczucie. To są dzieci z orzeczeniami, które mają różne problemy. Dziś muszą się zmierzyć nie tylko ze stresem, ale także z zupełnie nieznajomymi osobami, które również są zdenerowane i pod presją. To na pewno nie jest dla dobra ucznia - wyjaśnia Marta Rzepecka.

- A co jeśli dziecko dostanie jakiegoś ataku? Formalnie nie mogę nic zrobić, ale jestem przygotowana, że jeśli coś się będzie działo, przerwę egzamin. Zrobię to na swoją odpowiedzialność. Mogę przez to stracić stanowisko, ale na pewno nie stracę godności, bo dlatego jestem nauczycielem i dyrektorem, żeby mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci.

Dziś egzamin z części historcznej i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Kolejne egzaminy czekają gimnazalistów jutro i pojutrze. Póki co, nie wiadomo jak będą wyglądać. 

- Ja mam odbierać telefony, prowadzić szkołę i przeprowadzić egzamin, na którym nie mogę siedzieć, bo nie mogę się rozdwoić. Jestem postawiona pod murem, a jednocześnie wspieram swoich nauczycieli, bo sama jestem nauczycielem. Cieszę się, że rodzice okazali zrozumienie i pozostałych dzieci nie przyprowadzili do szkoły - mówi Marta Rzepecka.

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (62)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BBBBBB
3 miesiące temu ocena: 50%  62
Nauczyciele liceum 3majcie się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczeń
3 miesiące temu ocena: 36%  61
Oj to się porobiło profesorki nie będą mieli zapłacone za strajk.Jak oni przeżyją przy tych niskich wypłatach. Szkoda że jeszcze nie ma szczawiu i mirabelek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ H.....
3 miesiące temu ocena: 75%  60
Nie martw sie o nas....damy rade bez szczawiu i mirabelek!!!!
~ Smutny
3 miesiące temu ocena: 57%  59
Jestem tegorocznym maturzystą. Do jutra powinienem mieć wystawione oceny na koniec roku, i już na 99% wiem że tak się nie stanie. Dlaczego? Bo nauczyciele mają mnie za kartę przetargową w walce z rządem o wyższe płace.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Dobra rada
3 miesiące temu ocena: 33%  58
Rozumiem że tęsknisz za panią minister której największym sukcesem był zakaz sprzedaży drożdżowek w sklepikach szkolnych.
~ Dobra rada dla maturzysty ( tegorocznego )
3 miesiące temu ocena: 62%  57
żeby nazywać się tegorocznym maturzystą musisz najpierw ją zdać. Ty się młodzieńcze ucz, żebyś mógł zastąpić tych od karty przetargowej i wybierz taki rząd abyś nie musiał z nim walczyć
~ Skandal
3 miesiące temu ocena: 58%  56
Zachowanie nauczycieli skandaliczne!!!! Jak można utrudniać młodzieży pisanie egzaminu czy matur!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do skandal
3 miesiące temu ocena: 50%  55
500+ działa, a prosiaka już kupiłeś(aś)
~ pierdu
3 miesiące temu ocena: 43%  54
Pierdu pierdu, kto cię tak nakręcił?
~ Ada
3 miesiące temu ocena: 71%  53
Wyrazy uznania dla Pani Dyrektor za troske o dobro swoich uczniow, stawianie ich interesow na pierwszym miejscu a przy tym zachowanie systemu wartosci wlasciwego dla najlepszych , odpowiedzialnych pedagogów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel z honorem
3 miesiące temu ocena: 65%  52
Szantaż emocjonalny to nie fakt, że musi Pani zrobić ten egzamin, lecz to, że dzieci stały się zakładnikiem nieodpowiedzialnych ludzi. Pani nie musiałaby się czuć zmuszona za wszelką cenę robić ten egzamin, gdyby odpowiednio wcześniej zrezygnowała z funkcji dyrektora placówki oświatowej. Zastanawiam się, czy ktoś kto powołał Panią na to stanowisko nie popełnił błędu.Mam nadzieję, że go w porę naprawi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hela
3 miesiące temu ocena: 42%  51
Z honorem????nie masz o nim pojecia skoro wypisujesz takie bzdury!!!!Pani Dyrektor moje serce jest z Panią i Pani Nauczycielami!!!
~ zaskoczony
3 miesiące temu ocena: 68%  50
Wysłuchałem wywiadu z Panią dyrektor i odniosłem wrażenie, że dzieci są w tym wszystkim na ostatnim miejscu. Ważniejsi są dla niej nawet pacjenci w szpitalu… Zdaje się, że u tej Pani polityka wzięła górę! To bardzo przykre. Strajk strajkiem, ale pozostawić dzieci podczas najważniejszego dla nich (dotychczas) egzaminu? W głowie mi się to nie mieści! Ta Pani chyba nie powinna pracować z dziećmi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co jeszcze wymyślicz ? panie wyżej
3 miesiące temu ocena: 56%  49
Nie kolego, nie sąsiad. Zrobi to ksiądz z kościoła, a nie ze szkoły czy innej instytucji. Miejsce księdza jest w kościele. Natomiast sakramenty które wymieniłeś są tylko pewnym symbolem przynależności do kościoła katolickiego, i tradycją, dla Boga nie mają one żadnego znaczenia. Bóg widzi cię takim jakim jesteś, dla niego i dla innych istot w tym ludzi. I nie potrzebuje do tego pośrednictwa księdza.
~ Do ministranta wyżej
3 miesiące temu ocena: 60%  48
A chrzest, komunie, bierzmowanie, ślub udzielił ci sąsiad?
~ do Do ministranta
3 miesiące temu ocena: 67%  47
A co mi ksiądz pomoże w chorobie ? I dlaczego miałbym błagać o księdza, ksiądz zwyczajny człowiek jest. Ja modlę się do Boga nie do księdza.Wiara nie polega na straszeniu, Bóg jest miłosierny, dlatego ja się go nie boję, nie potrzebuję pośredników do kontaktu z nim. Śmierci boją się tylko ludzie słabej wiary.
~ Do ministranta
3 miesiące temu ocena: 80%  46
No widzisz kolego nie zdajesz sobie sprawy ze nie zawsze będziesz zdrowy piękny i bogaty.Nie tacy bohaterowie jak ty błagali o księdza.
~ Ministrant
3 miesiące temu ocena: 67%  45
Ty !!! Rozumujesz i gadasz jak byś był z PiS. To nie dla dyrektorki, ale dla księdza ważniejsza jest ostatnia posługa niż egzamin. Więc nie obracaj kota ogonem jak Zalewska, dzięki której to wszystko mamy.
~ Radek
3 miesiące temu ocena: 44%  44
Masz racje.Jak pani dyrektor chce uprawiać politykę to do Sejmu.
~ Rodzice
3 miesiące temu ocena: 71%  43
Zwolnić dyrektorkę W. Z.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JA
3 miesiące temu ocena: 67%  42
Jeżeli nie zastrajkują teraz w trakce egzaminów, to nigdy nic nie wywalczą. Jeżeli sytuacja tego wymaga to trzeba podjąć radykalne działania, nawet kosztem dzieci. Zobaczcie co zrobili policjanci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Psia grypa
3 miesiące temu ocena: 60%  41
Co ty porównujesz, mundurowych z bronią z nauczycielami.
~ Jan
3 miesiące temu ocena: 65%  40
A za ile wkoncu mają pracować nauczyciele, za miskę ryżu? Popieram nauczycieli. Sprawdzić proszę ile diety ma radny (spolecznik dla dobra wyborców)i wtedy zabierajcie głos. Inni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla wszystkich
3 miesiące temu ocena: 0%  39
Czy te 18 godzin w przypadku niektórych nauczycieli i 3 miesiące wolnego to jest praca? Dlaczego wszyscy mają mieć taką samą podwyżkę jeśli np.źle pracują. Szantażowanie maturami to wg mnie skandal i nie powinien mieć miejsca.
~ Nauczyciel do Długi
3 miesiące temu ocena: 75%  38
Chlopie do szkoly. Uczniom. Nie ucznią.
~ Dlugi
3 miesiące temu ocena: 46%  37
Widze chłopie że Ty nic ni kumasz. Niech zarabiają więcej dlaczego nie ale strajkować politycznie przeciw ucznią .Nauczyciel prowadzi dziecko od 1 klasy po to żeby teraz mu nogę podłożyć. A myślałem że to ludzie wykształceni.
~ Chinczyk
3 miesiące temu ocena: 33%  36
Mylisz chłopie miskę z wagonem ryżu. BIP 60 tys brutto.
~ ...
3 miesiące temu ocena: 92%  35
Kartą przetargową są dzieci. Nawet Broniarz wczoraj powiedział, że jeśli nauczyciele na czas egzaminów przerwą strajk to on tego nie potępia. Jak można w szkole specjalnej zostawić tak dzieci. Popieram podwyżki dla nauczycieli ale nie popieram strajku w czasie egzaminów a zostawić dzieci specjalnej troski to już przegięcie. A dlaczego miałaby być ta pani zwolniona i przez kogo to nie wiem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo
3 miesiące temu ocena: 55%  34
brawo Pani Dyrektor!!! Tacy ludzie powinni piastować stanowiska. Dyrektorzy, którzy wspierają swoich pracowników! Szacunek!! Czapki z głów!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ --
3 miesiące temu ocena: 67%  33
Brawo i ogromny szacunek dla postawy, jaką prezentuje Pani Dyrektor!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stary belfer
3 miesiące temu ocena: 72%  32
A ja się pytam, gdzie w tym całym zamieszaniu jest uczeń? Został zepchnięty na bok. Wstyd nauczyciele, że nie potraficie pomimo strajku wnieść się ponad i zorganizować dla swoich uczniów egzaminów. Jeszcze wyszydzacie nauczycieli, którzy dla dobra uczniów pomogli w organizacji egzaminów. Gdzie etos i służba nauczyciela?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
3 miesiące temu ocena: 80%  31
Wielki szacunek dla tych wszystkich dyrektorów i wszystkich nauczycieli i osób które pomogły w przeprowadzeniu egzaminów. Dzieci to nasza przyszłość i dzięki takim ludziom mogły spokojnie napisać swój pierwszy w życiu egzamin. Dziękuję.
~ Gminny
3 miesiące temu ocena: 52%  30
Prawdziwi nauczyciele odeszli, zostali radnymi, z mandatu PiS i pokrewnych.
~ radny
3 miesiące temu ocena: 59%  29
Ja bym im za każdy dzień strajku nie wypłacił ani złotówki ciekawe jak długo będą siedzieć w domach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
3 miesiące temu 28
Radne strajkują proforma, mają zagwarantowane po dwa etaty na przyszły rok plus dieta, więc nie jest źle. Szeryf ma kolejną kadencję więc całej reszcie śmieje się w twarz.
~ Do bąkoraki
3 miesiące temu ocena: 50%  27
PiS nie strajkuje.
~ Bąkoraki
3 miesiące temu ocena: 100%  26
A radne kubicy tez atakują. Ci na to ich szeryf?
~ ~~~~~~
3 miesiące temu ocena: 67%  25
Nie ma siedzenia w domu - strajkuje się w szkole w swoich godzinach pracy. Nie ma wynagrodzenia za każdy dzień strajku. Najlepiej się wypowiadać nie znając wszystkich faktów.
~ zi
3 miesiące temu ocena: 68%  24
Pani Dyrektor ok , ale nauczyciele!!!! brak słów mają gdzieś dobro dzieci tylko KASA KASA KASA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksiora
3 miesiące temu ocena: 64%  23
bo to złotówy są
~ Nauczyciel ZSS
3 miesiące temu ocena: 70%  22
Nasza wspaniała Pani Dyrektor!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alina
3 miesiące temu ocena: 78%  21
Ale Dyrektor!- ZAZDROSZCZĘ! Prawdziwe zrozumienie dla całej akcji!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
3 miesiące temu ocena: 73%  20
Brawo dla Pani Dyrektor takich postaw nam potrzeba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naganne zachowanie
3 miesiące temu ocena: 33%  19
A cóż to ta pani takiego " mondrego " że jej tak brawo bijecie. Księdza do komisji wzięła.
~ To już jest koniec
3 miesiące temu ocena: 63%  18
Cenzura inkwizycyjna działa !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ H....
3 miesiące temu ocena: 75%  17
Brawo Pani Dyrektor!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Super!!!!!
3 miesiące temu ocena: 73%  16
Brawo dla takiej postawy .Bardzo chciałabym,aby moje dziecko miało taką dyrektor i takich nauczycieli jak w tej szkole.Reszta powinna się od nich wiele nauczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
3 miesiące temu ocena: 88%  15
Takich ludzi jak pani Dyrektor ZSS w Rawiczu potrzebuje polska oświata: energicznych, empatycznych, a przede wszystkim ODWAŻNYCH. W tych trudnych chwilach wspierajmy dyrektorów szkół w ich decyzjach, bo będąc także i nauczycielami, i często rodzicami mają niezwykle trudne zadanie do wykonania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 88%  14
Współczuję Pani Dyrektor i podziwiam. Ciezkie zadanie, nie wspominajac o odpowiedzialności za uczniów. Niech Pani idzie tą drogą, bo robi Pani kawal dobrej roboty, za którą mam nadzieję bedzie Pani chociaż minimalnie (bo cudów sie nie spodziewam) wynagrodzona. Tacy sumienni ludzie powinni w końcu zacząć być doceniani!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
3 miesiące temu ocena: 88%  13
Brawo dla Pani
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chciało się być dyrektorem
3 miesiące temu ocena: 24%  12
Za organizację egzaminów pała. Pytam się co robi w tym czasie Woźny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
3 miesiące temu ocena: 62%  11
Nie rozumiem....czy Wozny ma przeprowadzic egzamin lub opiekowac sie uczniami????Pala dla ciebie ...z wykrzyknikiem!Dla Pani Dyrektor SZOSTKA i moj MEGA MEGA SZACUNEK!!!!
~ Mariusz
3 miesiące temu ocena: 50%  10
A ja się pytam: skąd czerpiesz wiedzę o polskiej szkole?
~ BRAWO
3 miesiące temu ocena: 86%  9
Szacunek dla Pani. Ogromny szacunek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jj
3 miesiące temu ocena: 85%  8
BRAWO! takich nauczycieli nam trzeba, brawo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ An
3 miesiące temu ocena: 91%  7
Szanuję taką postawę Pani Dyrektor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji