Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jest szansa na więcej miejsc postojowych przy dworcu PKP?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    28.05.2017
Karol Pospiech
komentarzy 25 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. archiwum

O wystąpienie do kolejowej spółki z prośbą użyczenia gruntów pod parking apeluje radny Marek Heinze. Burmistrz Grzegorz Kubik zapewnia, że rozmawia w tej sprawie z PKP.

Problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych przy rawickim dworcu kolejowym nie jest nowy. W tej kadencji rady podnosiła go, m.in. Bogumiła Żyto z Rawickiej Platformy Samorządowej. Interpelację w tej sprawie złożył na ostatniej sesji szef jej klubu. - Proszę pana burmistrza o podjecie pilnych rozmów z PKP, mających na celu ustalenie warunków użyczenia gruntów gminie, należących do spółki - zaapelował Marek Heinze, uzasadniając:

R E K L A M A

(...) Potrzeba utworzenia parkingu należy do najpilniejszych w naszym mieście, o czym świadczą liczne prośby mieszkańców kierowane do radnych - zaznaczył radny. Zaproponował, żeby zadanie sfinansować z puli środków przeznaczonych na utrzymanie dróg szutrowych.

Burmistrz Grzegorz Kubik zapewnił, że o problemie braku miejsc postojowych w rejonie ul. Dworcowej rozmawia z PKP od ubiegłego roku.

Przygotowana została ogólna koncepcja centrum przesiadkowego, uwzględniającego potrzeby osób korzystających z usług przewozowych PKP. Otrzymaliśmy również wstępne wyceny z biur projektowych realizujących zadania na terenach kolejowych. Prowadzone są rozmowy z przedstawicielami spółki w zakresie udostępnienia pod cele parkingowe części działki nr 2804 w Rawiczu stanowiącej kolejowe tereny zamknięte - zaznaczył włodarz.

Dodał, że o efektach tych rozmów radni zostaną poinformowani po ich zakończeniu.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marcin
ponad rok temu 25
Witam bilety sprzedaje spółka niezależna od pkp więc się nie dziwcie tylko mnie zastanawia dlaczego nie zrobili duch kas od razu a nie jedną
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 100%  24
Do Eees. Dzięki temu że przy bramach nie wolno parkować ul. Sportowa była przejezdna, ponieważ były luki między autami i można było się minąć. A dzisiaj dzięki durnemu pomysłowi stoi ciąg aut i ulica Sportowa stała się nie przejezdna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PKP
ponad rok temu ocena: 92%  23
I po co pyta jak wie;że burmistrz chce i bez jego pytania zrobić tam parking i wszyscy radni o tym wiedzą .Oczywista oczywistość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ silna stagnacja
8 miesięcy temu 22
mamy 22.10.2017r. i nadal tylko chce...
~ SeR
ponad rok temu ocena: 100%  21
Od tego że chce nic się nie zbuduje. Widać że jak Go nie pogonią to dalej będzie myślał że chce
R E K L A M A
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 93%  20
Do ccc wprowadzenie zakazu zatrzymywania na ulicy Sportowej po tej stronie co jest w tej chwili to jest totalne nieporozumienie. Dla zaspokojenia swojego ego ktoś ulicę Sportową zrobił nieprzejezdna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eees
ponad rok temu ocena: 0%  19
Po stronie domów musisz zachować odległość od każdej bramy wjazdowej, więc formalnie nie wolno tam zaparkować
~ dylematu
ponad rok temu ocena: 87%  18
Szanowni przedmówcy pewnie większość z Was nie korzysta z usług PKP, ale dobrze, że temat parkingu jest poruszany, zaparkowanie samochodu w godzinach między 5 a 6 graniczy z cudem to jedna sprawa. Druga to stan nawierzchni obecnego parkingu przy dworcu pozostawia wiele do życzenia są miejsca, gdzie lepiej nie parkować są takie dziury.............. Może ktoś z magistratu dokładnie obejrzy metr po metrze miejsca parkingowe, naprawdę nie potrzeba wielkich nakładów by podnieść w kilku miejscach zapadnięte płyty. Pozdrawiam wszystkich internautów i tych z Urzędu Miasta także
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danka
ponad rok temu ocena: 100%  17
W 100% zgadzam się z poprzednimi komentarzami, Pani rzeczywiście bardzo niemiła, zawsze ma problem z udzieleniem informacji a największy problem jest w tym jak chce się zapłacić kartą, tej czynności Pani nie może przyswoić do dzisiaj dlatego bilet miesięczny kupuję w Lesznie gdyż tam obsługa wygląda zupełnie inaczej i nie ma problemy gdy trzeba zwrócić bilet. A co do miejsc parkingowych to rzeczywiście bardzo by się przydały.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J.B
ponad rok temu ocena: 95%  16
Zgadzam się z tym,że pani kasjerka ta najstarsza na Rawickim dworcu kolejowym powinna wziąść się do pracy,a Tak w ogóle PKP powinno postawić tajemniczego podrozujacego bo jej praca to masakra!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Studentka
ponad rok temu ocena: 100%  15
Błagam postawcie na dworcu biletomat.. Panie w kasach to porażka.. Jeśli nie przyjdzie się 20 min przed pociągiem nie ma szans kupna biletu, a jeśli ktoś nie daj boże chce zwrócić bilet to nawet 20 min nie wystarczy. O ile w ogóle taki zwrot zostanie przyjęty bo z tym też jest problem, dziś usłyszałam cytuję "nie jechał ten pociąg czy co to ma być, wszyscy k***rwa nagle jakieś zwroty chcą, na cholerę Pani kolejke robi"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sidi
ponad rok temu ocena: 100%  14
A co z terenem po dzialkach ile lat bedzie lezal odlogiem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Formuła G.
ponad rok temu ocena: 85%  13
To może najpierw gokarty? ;-) Tor Formuły G.!!! ;-)
~ Do eeeed
ponad rok temu ocena: 20%  12
Weź ty już się ogarnij,bo i tak robić nie ma komu a Formuła ponoć 100 hektarów potrzebowała.
~ eeeed
ponad rok temu ocena: 100%  11
aż inwestor nadjedzie, albo Formuła 1 sie ulokuje tam :)
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 70%  10
A będzie jeszcze gorzej. Rada osiedla chce przywrócić ruch dwukierunkowy na ulicy Kwiatowej i 11-go Listopada z obustronnym zakazem zatrzymywania na tych ulicach co spowoduje zniknięcie kilkudziesięciu miejsc postojowych przy dworcu i przychodni. Czyli Rada działa w myśl hasła Rawicz zawsze otwarty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiem
ponad rok temu ocena: 32%  9
jak juz to Kwiatowa ma być dwukierunkowa a 11 Listopada i Saperska jednokierunkowe
~ kasia
ponad rok temu ocena: 89%  8
maja problem z miejscami zawsz problem a jest miejsce kolo stacji dzzialki orodnicze sa przeciez skoszone ludzie z zuku robili po co ma zarastac .spych zrobi swoje i miejsca sa wjazdy sa dwa i po co taki problem prosic pkp jak maja swoj teren ruszcie troche glowami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sssss
ponad rok temu ocena: 100%  7
to czekać jeszcze ile, dwa, moze pięć lat???
~ To jest Okręg Uli
ponad rok temu ocena: 15%  6
A co ma Heinze do obszaru koło dworca kolejowego. Przecież to okręg Ulki. Ula nie daj sobie włazić w teren bo cię wygryzą za rok. Już nawet Tobie mącą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ borsuki biegają
ponad rok temu ocena: 100%  5
panie radny Rolnicza to adekwatna nazwa:)
~ Szachownica tak, parking problem
ponad rok temu ocena: 84%  4
Czy wg ciebie baranie tylko Zelkowa i Heinze tam będą parkować ??? Widać, że zawsze jak burmistrz ma zająć się czymś konkretnym to "ktoś" roztrząsa czyj jest wniosek.
~ Parking
ponad rok temu ocena: 100%  3
Czyli tzw święte nigdy... rozmawiamy, planujemy, staramy, a gdzie konkrety?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gaba
ponad rok temu ocena: 100%  2
NIESTETY , ale zgadzam się z tym ze na święte nigdy. Kolejne mandaty za złe parkowanie wysyłamy do gminy.
R E K L A M A