Jest zwycięstwo Rawii II

Jest zwycięstwo Rawii II - Zdjęcie główne

Słabo sezon zaczął beniaminek w A klasie - Rawia II Rawag Rawicz. Podopieczni Tomasza Skrzypczaka po dwóch pierwszych kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Sytuacja ta poprawiła się jednak po ostatnim starciu z Kormoranem Święciechowa.

Od pierwszego gwizdka rywala zdominować się starali miejscowi. Wynik tego meczu w 11. minucie otworzył Szymon Zaborowski. Jeszcze w pierwszej części gry Rawii udało się podwyższyć. Po pół godzinie do siatki Kormorana trafił Oskar Maciejewski. Rawia grała dobrze i w pełni zasłużenie prowadziła. Druga połowa zaczęła się dość niespodziewanie, ponieważ już w 47. minucie przyjezdni strzelili bramkę kontaktową. Wraz z upływem czasu znów zaczęła się zaznaczać coraz większa przewaga rawiczan. Nie mieli problemów z dostaniem się w pole karne gości, ale w ostatnich fazach akcji razili nieskutecznością. Po nieco ponad godzinie gry udało się podnieść na 3:1, a drugie trafienie tego dnia zaliczył Maciejewski. Później podopieczni Skrzypczaka znów mieli kilka klarownych sytuacji. Próbował Tomasz Wawrzyniak, Marcel Kubeczka czy Szymon Zaborowski, ale zawsze bramkarz Kormorana wychodził z opresji cało. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 80. minucie kiedy to Kormoran ponownie strzelił bramkę kontaktową. Rawii udało się jednak „dowieźć” korzystny rezultat do końca i mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w lidze. - Mieliśmy ogromną przewagę i mnóstwo sytuacji strzeleckich - mówił trener Rawii II Tomasz Skrzypczak. - Udało się wykorzystać tylko 3 z nich, ale najważniejsze jest to, że 3 punkty zostały w Rawiczu i z tego się cieszymy. Jeśli ktoś nie był na meczu to wynik może sugerować, że było to zacięte spotkanie. Tak jednak w rzeczywistości nie było. Zasłużyliśmy na tą wygraną, bo byliśmy zdecydowanie lepsi - dodał.

Następny mecz Rawia II zagra na wyjeździe. W sobotę o 16.00 zmierzy się z Gromem Czacz. Pelikan z kolei w derbowym starciu sprawdzi formę pakosławskiego Awdańca. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17.00.

Rawia II Rawag Rawicz - Kormoran Święciechowa 3:2 (2:0)

1:0 - Szymon Zaborowski (11'), 2:0 - Oskar Maciejewski (30'), 3:1 - Oskar Maciejewski (63')

Rawia II: Kosma Zawidzki - Patryk Skrzypczak, Patryk Siniecki, Tomasz Skrzypczak (46'Bartosz Frąszczak), Szymon Świtała (65'Sebastian Foremniak), Szymon Zaborowski, Seweryn Materkowski, Tomasz Wawrzyniak (75'Sebastian Orłowski), Kamil Cheba (46'Arkadiusz Wąchała), Kamil Duda (80'Kamil Buliński), Oskar Maciejewski (70'Marcel Kubeczka)