Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AG1 Gazeta

Joanna Mosiek mistrzynią Polski. Eryk Świergocki trzeci w kraju

› Sport i rekreacja› Aktualności miesiąc temu    17.02.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 4 / 50%
A A A
 fot. udostępnione przez E. Świergockiego i Aldonę Świtałę

Świetne wiadomości napłynęły z Torunia, z lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski juniorów. Złoto wywalczyła Joanna Mosiek. Brązowy medal zdobył Eryk Świergocki.

Joanna Mosiek wzięła udział w trójskoku w kategorii do lat 20. Przed ostatnią serią zawodnikcza MUKS Kadet Rawicz zajmowała drugą lokatę. W decydującym skoku "poszybowała" na odległość 12.52 m. Wyprzedziła - dotychczas prowadzącą - Julię Janus. Lekkoatletka z klubu z Aleksandrowa Łódzkiego miała szansę, by odzyskać prowadzenie w ostatnim podejściu. Również poprawiła swój wcześniejszy rezultat, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Mistrzynią Polski została Joanna Mosiek, która jednocześnie uzyskała najlepszy wynik w sezonie. 

Eryk Świergocki wystartował w siedmioboju w kategorii do lat 20. Zgromadził 4.782 punkty. Rawiczanin, startujący w LKLA Krokus Astromal Leszno, zajął trzecią lokatę i z Torunia przywiózł brązowy medal.

W Halowych Mistrzostwach Polski startowali także dwaj inni zawodnicy MUKS Kadet Rawicz - w kategorii do lat 18. Mikołaj Buduj uplasował się na 6. miejscu w skoku w dal, z wynikiem 6,28 m. Natomiast, Marek Badełek zajął 14. lokatę w biegu na dystansie 300 m. Dobiegł na metę z czasem 36’66”.

Komentarze rawickich medalistów w jutrzejszym wydaniu "Życia Rawicza".

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!