Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AG1 Gazeta

Jutrosinianka pomaga wcześniakom i otwiera fundację

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    7.08.2016
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 12 / 92%
A A A
 fot. zdjecie ze strony akcji

Dzięki staraniom Joanny Kubiak-Kmieć z Jutrosina do wielu szpitali na oddziały neonatologiczne trafiają ośmiorniczki - maskotki terapeutyczne, które pomagają maluchom wrócić do zdrowia. Wkrótce w powiecie rozpocznie działalność fundacja koordynująca tę działalność.

- Zaczęło się od tego, że moje dzieci zachorowały na zapalenie płuc i trafiły do rawickiego szpitala. Zajmuję się hobbystycznie rękodziełem i szydełkowaniem. Chciałam się odwdzięczyć i zanieść do szpitala kilka własnoręcznie wykonanych maskotek. Jednak szpital nie wiedział, jak je przyjąć, z jakiego materiału powinny być wykonane, czy powinny mieć stosowne atesty. Zaczęłam szukać informacji w internecie - opowiada 28-letnia Joanna Kubiak-Kmieć z Jutrosina, która w ten sposób trafiła na duński projekt „ośmiorniczki dla wcześniaków”. To akcja, która ma na celu wyposażenie oddziałów dla noworodków i neonatologicznych w szydełkowe ośmiorniczki. Badania pokazały, że ramiona takich ośmiorniczek przypominają małym niemowlakom pępowinę w brzuchu mamy, przez co dzieci czują się bezpieczniej w inkubatorach.

- Napisałam do nich z pytaniem, czy mogłabym ten projekt poprowadzić w Polsce. Po otrzymaniu zgody i wszelkich wytycznych oraz schematów założyłam grupę na Facebooku (16 kwietnia tego roku). W tej chwili mamy już prawie 5 tys członków, a na naszym fanpagu 12 tys. polubień. Wolontariusze z całej Polski dziergają ośmiorniczki. Na tą chwilę przekazaliśmy do szpitali ponad 1000 ośmiorniczek, 100 sztuk poleciało do Afryki, 300 sztuk w ramach współpracy przekazaliśmy do Danii.

Więcej na temat pani Joanny i jej działalności w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza"

+ 11 głosów: 12 (92%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ michdol
ponad rok temu ocena: 100%  1
Aśka najlepsza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji