Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Już nie ma ich wśród nas... Pożegnaliśmy ich w tym roku

› Aktualności 5 miesięcy temu    2.11.2018
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Odeszli w minionych 12 miesiącach. Zostawili w sercach rodziny, przyjaciół, znajomych smutek i pustkę. Bo na odejście bliskiej osoby nie można się przygotować - śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Dziś przypominamy osoby szerzej znane. Ludzi, którzy poprzez działalność zawodową, czy społeczną zapisały się w pamięci mieszkańców naszego powiatu.


W latach 1992 - 2012 był dyrektorem domu kultury w Bojanowie (obecnie Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji). Jak wspominają jego współpracownicy, wychował wielu młodych recytatorów, aktorów, muzyków, czym na zawsze zapisał się w historii bojanowskiej kultury. Zmarł 23 października minionego roku

Pedagog, nauczyciel i wychowawca, wieloletni dyrektor Zaocznego Technikum Rolniczego w Golinie Wielkiej i Zespołu Szkół Rolniczych w Bojanowie. W roku 1985 objął stanowisko szefa Zespołu Szkół Rolniczych w Bojanowie, gdzie pracował do 1991 roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

Ryszard Kurpisz urodził się 31 marca 1933 roku w Krzycku Wielkim koło Leszna. Po maturze podjął studia fi lozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie otrzymał 31 maja 1958 roku. W latach 1972-2008 pełnił funkcję proboszcza w Pakosławiu. Ks. Ryszard Kurpisz zmarł w wieku 85 lat.

Nauczycielka i samorządowiec. Mieszkała w Sarnowie, uczyła w tamtejszej szkole podstawowej. Była radną rady miejskiej w kadencji 2010 - 2014 i przewodniczącą rady osiedlowej. Aktywnie działała na rzecz lokalnego środowiska, organizowała wiele przedsięwzięć kulturalnych. Kilka tygodni temu przegrała walkę z ciężką chorobą. 

Jedna z najstarszych mieszkanek gminy Pakosław. Zanim przeszła na emeryturę, wspólnie z mężem prowadzili w Osieku gospodarstwo rolne. Doczekali się dwóch synów i dwóch córek oraz dziesięciorga wnucząt i trzynaściorga prawnucząt. W tym roku Marianna Kuźnia obchodziłaby setną rocznicę urodzin. Rodzina planowała urządzić huczną uroczystość. Niestety, Marianna Kuźnia zmarła dwa tygodnie przed jubileuszem.

Przedsiębiorca. Kilkadziesiąt lat prowadził zakład ślusarski i kowalski. W latach 1966 - 2002 był członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu. Przez 12 lat w zarządzie rawickiego cechu pełnił funkcję skarbnika. Aktywnie udzielał się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakosławiu. Przez dwie kadencje, w latach 1980-1986, był gospodarzem remizy. Był również pierwszym kierowcą w pakosławskiej jednostce. W 1990 roku został odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Nauczycielka. Zmarła 14 października - w Dniu Edukacji Narodowej. Była legendą rawickiej oświaty, lubiana przez uczniów, pedagogów, rodziców. Uczyła, m.in. w szkole podstawowej nr 4. Dzięki niej kilka pokoleń młodzieży zrozumiało i polubiło matematykę. Miała 70 lat.

Rawicki biznesmen, udziałowiec Grupy Pieprzyk, jednej z największych fi rm w regionie. Grupa Pieprzyk od wielu lat wspomaga lokalne inicjatywy i organizacje pozarządowe. Jest także sponsorem 24-godzinnego Festiwalu Sportu w Rawiczu. Aleksander Pieprzyk wspierał również Parafię pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P., m.in. ufundował organy do kaplicy cmentarnej.

Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Funkcję tę pełnił od 1984 do 2007 roku. Wcześniej uczył przedmiotów zawodowych i był jednym z wicedyrektorów placówki. Zmarł w wieku 71 lat.

Rawicki przedsiębiorca - właściciel biura podróży. Określany jako dusza towarzystwa, z uwagi na swoje artystyczne zdolności - talent do rysowania portretów, pisania poezji, gry bluesa na gitarze i harmonijce, a także wędrownicze zapędy. Ludzie lubili go za bezpośredniość i poczucie humoru. 28 czerwca tego roku przegrał walkę z nowotworem. Miał 59 lat.

Oficer straży pożarnej. Swoją karierę strażacką zaczął w Szkole Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. 1 stycznia 1982 roku został mianowany na stanowisko komendanta ówczesnej Zawodowej Straży Pożarnej w Rawiczu. Jako Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu odszedł na emeryturę 27 stycznia 2004 roku.

Strażak. Przez wiele lat działał w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie Polskim, a przez ostatnie kilka lat byt jej honorowym prezesem.Należał też do zespołu „Dębioki”. - Człowiek dobrego serca, uczynny, skromny, zawsze chętny do pomocy, służący radą, bezinteresowny, dobry organizator, bez reszty oddany społeczeństwu, kochany przez najbliższych, szanowany i ceniony przez kolegów oraz znajomych - tak mówiono o Zbigniewie Mikołajczaku. Zmarł na początku sierpnia w wieku 71 lat.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
5 miesięcy temu ocena: 86%  1
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A