Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kilka ton śmieci wyrzucono do przydrożnych rowów

› Aktualności ponad rok temu    19.05.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 2 ocen 1 / 0%
A A A
Śmieci zbierano, m.in. na drodze między Chojnem a DąbrowąŚmieci zbierano, m.in. na drodze między Chojnem a Dąbrową fot. H. Dmyterko

W rowach leżą sterty śmieci, a nawet stary sprzęt RTV i AGD, odpady poremontowe i armatura łazienkowa. Nie brakuje butelek po napojach - szklanych i plastikowych. Całości dopełniają porozrzucane wszędzie opakowania po jedzeniu.

- Śmieci jest coraz więcej - uważa Mieczysława Andrzejewska z Urzędu Gminy w Pakosławiu, koordynująca akcję sprzątania przydrożnych rowów przez pracowników gospodarczych na terenie tej gminy.

R E K L A M A

Przez kilka ostatnich tygodni, uzbierali oni kilka ton śmieci.

- Ile dokładnie tego jest trudno nam w tej chwili powiedzieć. Mamy ponad 60 worków z plastikami i ponad 60 worków ze szkłem. Zamówiliśmy też kontener do inne śmieci. Dopiero po ich odbiorze będzie wiadomo, ile tego było - mówi Mieczysława Andrzejewska. Nowa ustawa śmieciowa nie pomogła. Jak twierdzą urzędnicy, ilość odpadów wyrzucanych na łono natury wcale nie uległa zmniejszeniu.

- Dziwne to, ale prawdziwe. Gros śmieci w przydrożnych rowach to odpady wyrzucane przez okno samochodu. Nie rozumiem, po co ich się pozbywać w ten sposób, skoro można je wyrzucić w domu do kosza. Tam i tak za śmieci trzeba zapłacić, bez względu na ich ilość - dodaje urzędniczka.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tola
ponad rok temu ocena: 75%  3
A lasek w Dębnie. Tam sarenki skakają po wyrzuconych sedesach i pladtikowych zderzakach, ktore jakis debil tam wywozi. Wszyscy doskonale wiedza kto to robi ale zero reakcji. Moze pora mu to na podworko wywiezc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmm
ponad rok temu ocena: 67%  2
ja nie rozumiem debili wyrzucających śmieci w takich miejscach, przecież teraz płaci się za śmieci niezależnie od ich ilości, można oddać 1 kubeł miesięcznie albo 10, opłata się nie zmienia. Ale widać, że takie jednostki są za tępe aby takie coś pojąć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K2
ponad rok temu ocena: 67%  1
Ciekawe kiedy w gminie Rawicz zacznie się sprzątanie rowów. Do sarnowy buduje się ścieżkę, ale w rowie po drugiej stronie zalegają całe worki już prawie rok czasu. Sprząta się Rawicz wokół rynku a resztę ma się gdzies
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A