Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kilkuset podróżnych utknęło w pociągach w okolicy Rawicza

› Aktualności 9 miesięcy temu    6.10.2017
Anna Gauza
komentarzy 0 ocen 6 / 67%
A A A
 fot. Dawid Bela

Ze względu zerwane linie trakcyjne, pasażerowie dwóch pociągów Intercity utknęli wczoraj wieczorem w pobliżu Rawicza, trzeci skład - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - z około 100 osobami na pokładzie zatrzymał się w okolicy Pakówki (gm. Bojanowo).

- Stoimy od 19.30. Nie było informacji, kiedy przywrócą ruch pociągów, ale od początku byliśmy informowani, że nie pojedziemy - mówili nam około północy pasażerowie składu relacji Bielsko-Biała - Bydgoszcz, który stanął na wysokości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu. We własnym zakresie zorganizowali sobie dojazd do Poznania, podobnie jak część podróżujących zarówno tym pociągiem, jak i składem ze Świnoujścia do Katowic, który utknął w okolicy stadionu żużlowego.

Dopiero po północy z dworca PKP w Rawiczu pierwszy autobus komunikacji zastępczej, wysłany przez Koleje Dolnośląskie, zabrał kilkudziesięciu pasażerów pociągu relacji Świnoujście - Katowice do Wrocławia. Natomiast skład Bielsko-Biała - Bydgoszcz ruszył w dalszą trasę, do Leszna.

Dla tych podróżnych, którzy wciąż czekali w Rawiczu, miejscowi strażacy zawodowi, przedstawiciele powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego oraz gminy Rawicz przygotowali ciepłe napoje.

W międzyczasie zaczęły dojeżdżać kolejne autobusy - 2 do Rawicza (w organizację tego transportu zaangażował się powiatowy sztab zarządzania kryzysowego) i 2 do Pakówki (zorganizowane przez straż pożarną), które przetransportowały pasażerów do Wrocławia.

- Ostatnie osoby odjechały w dalszą podróż po godzinie 3.00 - informuje starosta rawicki Adam Sperzyński.

Dlaczego organizacją komunikacji zastępczej nie zajął się przewoźnik - PKP Intercity?
W tych trudnych warunkach pogodowych była także sparaliżowana komunikacja samochodowa, drogi były zawalone drzewami i panowały niebezpieczne warunki kursowania dla autobusów. Wielu przewoźników  wstrzymywało autobusy, żeby nie narażać pasażerów na dodatkowe zagrożenia - tłumaczy Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

R E K L A M A

Zobacz także: Bilans wichury: 10 uszkodzonych budynków, 45 powalonych drzew

R E K L A M A
+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A