Klasa A. Pelikan Dębno Polskie "połknął" bojanowski Ruch

Klasa A. Pelikan Dębno Polskie "połknął" bojanowski Ruch - Zdjęcie główne

Wiadomości

Zespół z Dębna Polskiego zanotował 11. zwycięstwo sezonie. Tym razem, podopieczni Łukasza Bojdo triumfowali nad zespołem Ruchu Bojanowo w powiatowych derbach.

Sobotnie spotkanie w ramach rozgrywek klasy A rozpoczęło się o godz. 17.00 na stadionie w Dębnie Polskim. Dzięki pogodzie, która tego dnia dopisywała, zgromadziło się na nim spore grono kibiców, którzy obserwowali derbową potyczkę. W tej, lepsi okazali się miejscowi, którzy obecnie „okupują” przody tabeli i znajdują się tuż za liderem, do którego tracą 5 punktów. Można więc powiedzieć, że to Pelikan mógł być typowany jako pretendent do wygranej.

Bojanowianie przyjechali do Dębna Polskiego jednak po to, aby powalczyć o kolejne punkty. Od początku do końca meczu wierzyli w zwycięstwo. Przeprowadzili kilka ładnych i składnych akcji, strasząc nimi goalkeepera gospodarzy. Jednak w tym spotkaniu to Pelikan okazał się silniejszy, a prowadzenie objął chwilę po gwizdku, rozpoczynającym zmagania. Już w 5. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Wojciech Niedźwiecki, a w 38. na 2:0 podwyższył Konrad Szymankiewicz.

Natomiast, w drugiej połowie atakował zarówno Ruch, jak i Pelikan. Jednak to ci drudzy napierali w polu karnym rywala skuteczniej. Pokazali to w 73. minucie, kiedy Norberta Boszko pokonał Patryk Juskowiak. Było już 3:0 dla Pelikana, a podopieczni Karola Goliny mieli coraz mniej czasu na to, aby zdobyć choć jedną, honorową bramkę. Niestety, do końca regulaminowego czasu gry, nie udało im się to. Gospodarze świętowali jedenaste zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Dębna Polskiego pokonała bojanowski Ruch - 3:0.

- Dziękuję bardzo chłopaki. To dla was wielki szacunek. Cieszę się, że jesteśmy w tym miejscu - podkreślał tuż po meczu Łukasz Bojdo, trener Pelikana Dębno Polskie.

Pelikan Dębno Polskie - Ruch Bojanowo - 3:0
Pelikan: Bilakiewicz, Wawrzyniak, Kendzia, Świątnicki, Szczęsny, Przybył (77' Krzyszczak), Juskowiak, Bagiński (23' A. Niedźwiecki), Hyżorek (40' Szymankiewicz), Chociaj (70' Nowak), W. Niedźwiecki (74' Kmieć).
Ruch: Boszko, Jarczewski (84' Jóskowiak), Krzyżaniak, Grygowski, Potoczny, Cheba, Kędzia, P. Lipowicz, Z. Lipowicz, Talarczyk (58' Dudzik), Lutowicz (79' Płaczek).
Bramki: W. Niedźwiecki (5'), Szymankiewicz (38'), Juskowiak (73').