Klasa okręgowa. Sparta Miejska Górka rozgromiła Rydzyniaka

Klasa okręgowa. Sparta Miejska Górka rozgromiła Rydzyniaka - Zdjęcie główne

Wiadomości

Podopieczni Mariusza Frąckowiaka pokonali na własnym boisku drużynę z Rydzyny. Miejscowi aż czterokrotnie pokonywali bramkarza przyjezdnych.

Sparta już od początku meczu przeprowadzała ładne i przemyślane akcje. Spotkanie mogło więc podobać się tym, którzy w niedzielne popołudniu zgromadzili się na stadionie. Miejscowi już w 11. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą pięknego strzału Bartłomieja Nowaka. Do gwizdka, kończącego pierwszą połowę, zmiany wyniku nie było.

Kolejna bramka wpadła dopiero po rozpoczęciu druga połowa. Jej strzelcem był jednak zawodnik gości. Po rzucie karnym w 47. minucie gry Rydzyniak doprowadził do remisu. Sparta po straconej bramce się nie poddała i swoją ambitną grą pokazywała, że kolejne bramki są kwestią czasu.

W 61. minucie bramkarz przyjezdnych musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Pawła Kowalskiego. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 3:1 w 73. minucie. Wynik niedzielnego meczu ustalił w 86. minucie Kacper Subera, który po asyście Alberta Szafrańskiego minął goalkeepera rydzyńskiego zespołu. Było już 4:1 dla miejscowych i nic nie wskazywało na to, że rywale są jeszcze w stanie podnieść się.

- Mecz był wyrównany w pierwszej połowie. Jak wiadomo, Rydzyna to solidny zespół i wiedzieliśmy, że tak to będzie wyglądało. Udało nam się strzelić szybko bramkę, bo w 11. minucie. Natomiast, w drugiej połowie Rydzyna szybko wzięła się do odrabiania strat. Nie załamało nas to i zagraliśmy do końca. Zawodnicy, którzy weszli na boisko, też wykonali dobrą robotę - podkreślał krótko po końcowym gwizdku Mariusz Frąckowiak, trener Sparty Miejska Górka, która obecnie jest ex aequo na drugiej lokacie w klasie okręgowej.

Miejskogóreczanie w rundzie wiosennej wygrali aż cztery spotkania i tylko jedno zremisowali. Kolejny mecz rozegrają już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, o godz. 15.00, a ich przeciwnikiem będzie Grom Wolsztyn - obecny lider tabeli.

Sparta Miejska Górka - Rydzyniak Rydzyna (4:1)
Skład Sparty: Tomkiewicz, Niedźwiedź, Hądzlik, Zimny (81’ Pernak), Marchewka, Siecla (75’ Duszak), Subera, Nowak (55’ Kowalski), Rak (79’ Szafrański), Żyto, Adamiak.
Bramki: Nowak (11’),  Kowalski (61’ i 73’), Subera (86’).