Klasa okręgowa. "Spartanie" wrócili z Wroniaw z tarczą

Klasa okręgowa. "Spartanie" wrócili z Wroniaw z tarczą - Zdjęcie główne

Wiadomości

Podopieczni Mariusza Frąckowiaka zanotowali kolejne zwycięstwo. Tym razem, miejskogóreczanie pokonali w meczu wyjazdowym Sokół Wroniawy - 5:0.

Sparta do Wroniaw pojechała z wielkim apetytem na to, aby zanotować 15 triumf w sezonie i zbliżyć się do lidera tabeli.

Sobotnie spotkanie z Sokołem miejskogóreczanie rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 1. minucie  bramkarz miejscowych mógł poczuć zagrożenie ze strony przyjezdnych. Paweł Kowalski silnym uderzeniem starał się skierować piłkę do siatki, jednak ta wpadła w ręce goalkeepera gospodarzy. Podobne sytuacje w polu karnym kreowali także: Edwin Marchewka, Grzegorz Plawgo, a także Zbigniew Rak, jednak po ich strzałach piłka „wędrowała”  tuż obok słupka lub trafiała w poprzeczkę.

Dopiero w 24. minucie wynik meczu otworzył Paweł Kowalski, któremu tym razem udało się umieścić piłkę w siatce. Na kolejnego gola przyjezdni nie musieli długo czekać, bowiem ten sam zawodnik skutecznie ominął goalkeepera ekipy z Wroniaw 10 minut później. „Spartanie” prowadzili już 0:2.

W drugiej połowie ekipa znad Balatonu cały czas umiejętnie prowadziła akcje, chcąc pokazać, że to ona wywalczy kolejne trzy punkty. Po raz kolejny potwierdził to Paweł Kowalski, który w 77. minucie zdobył bramkę na 0:3. Tym samym, piłkarz Sparty skompletował hat-tricka.

Dwie minuty później wynik na 0:4 podwyższył Wiktor Marchewka, a następnie, w 87. przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. Miejskogóreczanie pokonali Sokół Wroniawy - 0:5.

Podopieczni Mariusza Frąckowiaka obecnie znajdują się na 3. miejscu w tabeli. Wyprzedza ich tylko Rydzyniak Rydzyna oraz Grom Wolsztyn. Niewykluczone, że będą oni cały czas walczyć o to, aby dogonić rywali i uplasować się najwyższej lokacie.

Sokół Wroniawy - Sparta Miejska Górka (0:5)
Bramki: Kowalski (24', 34' i 77'), Marchewka (79' i 87').
Sparta: Skrzypczak, Niedźwiedź (73' Szafrański), Hądzlik, Zimny (55' Adamiak), Plawgo (55' Pernak), Kowalski (77' Łysiak), E. Marchewka, Subera (64' Duszak), Nowak (67' W. Marchewka), Rak, Żyto.