Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kobieta i dwóch nastolatków pobili obywatela Białorusi

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    11.09.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 18 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. KPP w Rawiczu

W centrum miasta pobito 23-latka. Powodem była inna narodowość mężczyzny. Napaści dokonali 46-letnia kobieta oraz 16- i 17-latek. Powód: inna narodowość.

- Do zdrzenia doszło wieczorem 9 września na ul. Wojska Polskiego w Rawiczu. Przechodnie zauważyli, że ktoś bije mężczyznę, a ten krzyczy. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali na gorącym uczynku 46-letnią rawiczankę - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komeny Powiatowej Policji w Rawiczu. - Okazało się, że towarzyszyło jej dwóch nastolatków, którzy zdążyli się oddalić. Wkrótce jednak i oni zostali zatrzymani.

R E K L A M A

23-letniego mężczyznę pobiła kobieta, znana już rawickim mundurowym, a także dwaj inni rawiczanie  16- i 17-letni. Powód zajścia? Inna narodowość. Poszkodowany to obywatel Białorusi.

- Cała trójka miała wykrzykiwać wobec niego bardzo obraźliwe określenia, okazywali w ten sposób swoją nienawiść i kazali wracać do kraju, z którego pochodzi. 23-latek próbował iść szybciej, bo chyba przeczuwał, że "będzie gorąco", ale nie udało mi się. Został przez rawiczan skopany i uderzony pięściami. 46-letnia napastniczka była nietrzeźwa - relacjonuje Beata Jarczewska. 

Jak informuje policja, wobec 46-latki przygotowano wniosek o areszt. Jutro w rawickim sądzie odbędzie się posiedzenie w tej sprawie. 17-latek dostał dozór policyjny. Obydwoje za popełniony czyn będą odpowiadać przed sądem, a 16-latek - przed sądem dla nieletnich. 

- Mieszkańcy miasta dopuścili się przestępstwa przeciwko pokojowi i ludzkości. Zastosowali bowiem przemoc i groźby wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności - zaznacza Jarczewska. - W naszym powiecie coraz więcej jest obywateli innych państw, dlatego apelujemy o tolerancyjność wobec nich, ponieważ tego rodzaju występki jak ten, któego dopuścili się rawiczanie, będą karane z dużą surowością - przestrzega funkcjonariuszka.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (18)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ tolerancyjny
  7 miesięcy temu ocena: 100%  18
  Zgadzam się z poprzednikami. Ci ludzie pracują i chcą pracować. Nie rozumiem tego "bydła", które tak postępuje. Przecież to są degeneraci żyjący na nasz koszt, którzy nie chcą i nie będą uczciwie nigdy pracowali. Wznieśmy się wszyscy na wyżyny i nie pozwólmy tym degeneratom psuć opinii a ponadto podajmy rękę tym obcokrajowcom, którzy pomagają nam. Jak czytam, że w Anglii pobili Polaka, to wszyscy się obruszają. Zrozumcie w takim razie tych, którzy przyjeżdżają tutaj pracować. Dobrze by było, jeśli będą chcieli tu wrócić i ściągnąć innych. Pracy jest dużo i nie ma komu robić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Szoszony
  7 miesięcy temu ocena: 67%  17
  Ostatnio widziałem ukraińskie czy tam jakie inne bydło. Podpici, bez koszulek chodzą po deptaku i zaczepiają ludzi. W choćby nie wiem jak tolerancyjnym kraju takie zachowanie kwalifikuje się do oklepania maski
  ~ Ukrycie
  7 miesięcy temu ocena: 26%  16
  tak to jest jak jest przyzwolenie na ORN i inne sitwy które kaczyński popiera ukrycie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szacunek
  7 miesięcy temu ocena: 90%  15
  my jako obywatele Polski też do dzisiaj wyjeżdżamy za chlebem np.do Niemiec , Holandii itp. nie róbmy krzywdy innym co nam nic nie zrobili
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ typhoon
  7 miesięcy temu 14
  A widziałeś, żeby w tych krajach były ogłoszenia o pracę po polsku i żeby rząd tych krajów popierał obcokrajowców, a swoich obywateli miał gdzieś? Polak, pracujący w tych krajach, ma wynagrodzenie niższe i pracuje na stanowiskach, na których oni nie chcą. A u nas jest taka patologia, że Ukraińcy zaczynają zarabiać więcej od Polaków, mają za darmo mieszkanie, transport, a niekiedy i żarcie.
  R E K L A M A
  ~ Galgan
  7 miesięcy temu ocena: 78%  13
  Rawickie malolaty cwaniaczki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawski
  7 miesięcy temu ocena: 89%  12
  Co to za jedni? Pokazać ich twarze!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja11111
  7 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Znana Pani A - zawsze agresywna.
  ~ nie pamieta wół...........
  7 miesięcy temu ocena: 82%  10
  Duże uznanie dla naszej policji za tak zdecydowana reakcję, bandytyzm należy tępić z całą surowością prawa. Zupełnie czym innym są przybywający do Europy "nachodźcy" pragnący brać socjal i leżeć pępkiem do góry, a zupełnie czym innym są emigranci zarobkowi, którzy ciężką pracą chcą poprawić swój byt. Musimy zawsze pamiętać, że pod koniec komuny i w czasie gdy Balcerowicz wykańczał kraj i społeczeństwo, my też na półlegalnie wyjeżdżaliśmy pracować w innych krajach. Po wejściu do strefy Schengen to już możemy legalnie pracować niemal w całej Europie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obys
  7 miesięcy temu 9
  Obys nie musiał szukać pracy, bo wtedy oczy ci się otworzą. Firmy maja dopłacane za zatrudnienie obcokrajowca. Pamiętaj! Jak pracodawca będzie trochę rozgarnięty i zna temat, to jak będzie miał do wyboru zatrudnić ciebie, czy ukra, to zatrudni ukra, bo dostanie za niego kasę. Tak rząd dba o Polaków. Więc ostrożnie z tymi emigrantami, bo się zrobi taki syf, jak w Reichu i innych takich, co to chcieli mieć tanią siłę roboczą.
  ~ Demolka
  7 miesięcy temu ocena: 20%  8
  Jak widać niektóre głupkowate wpisy ulegają samodestrukcji.
  ~ prawda nas wyzwoli
  7 miesięcy temu ocena: 78%  7
  Twoje zindoktrynowana "wiedza historyczna" i poziom debaty, mogą świadczyć że nie tylko "ryba psuje się od głowy". Dyskusje z zaślepionymi dyletantami nie mają najmniejszego sensu, mogę ci tylko doradzić, abyś uważał z tym otwartym nożem w kieszeni, gdyż jak sobie pokaleczysz nabiał to opadać ci będą nie tylko ręce. Może dla ciebie pobicie Białorusina było też jakimś żartem, ale to już twój problem.
  ~ Wilder
  7 miesięcy temu ocena: 0%  6
  Chciałeś powiedzieć " ryba psuje się od głowy" a tak półżartem , pół serio , to ty jesteś raczej jakiś żart.
  ~ :-)
  7 miesięcy temu ocena: 30%  5
  Ręce opadają , nóż otwiera się w kieszeni. Demencja jak widać dopada ciebie i to ostro. Powtórz sobie proces wstępowania Polski do UE. Chyba ,że to też była według ciebie druga Targowica.
  ~ :-)
  7 miesięcy temu ocena: 17%  4
  ...a tak serio , to kto ciebie wołku uczył historii ?
  ~ Co pamiętam
  7 miesięcy temu ocena: 33%  3
  Panie Wół ,pod koniec komuny jeszcze Balcerowicz nie był ministrem finansów i nie wchodził w skład żadnego rządu. Legalna praca w UE a nie w całej Europie jest możliwa po wejściu Polski do niej. Do strefy Schengen trafiliśmy trochę później. UE to nie to samo co grupa Schengen. Emigracja zarobkowa zaczęła się znacznie wcześniej a co do wykańczania naszego kraju ,to jest sprawa dyskusyjna. Proponuję małe repetytorium z historii i ekonomii a dopiero po tym zabierania głosu na te tematy.
  R E K L A M A
  R E K L A M A