Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kolejne przejścia dla pieszych będą bezpieczne?

› Aktualności 10 miesięcy temu    8.05.2018
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Rawicki samorząd zamierza ubiegać się o pieniądze na przebudowę przejść dla pieszych z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ubiegłym roku, dzięki dotacji odnowiono sześć poprawiono bezpieczeństwo na sześciu przejściach na terenie miasta.

O przebudowę, w tym, m.in. doświetlenie kolejnych przejść na terenie gminy i skorzystanie z programy „Razem bezpieczniej” prowadzonego przez MSWiA, apelowali radni Silnego Regionu na kwietniowej sesji.

R E K L A M A

Marek Grześkowiak zaproponował trzy lokalizacje: ul. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mikołajewicza, ul. Grunwaldzka (na wysokości budynku nr 58) oraz ul. Wały Dąbrowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Westerplatte. Z kolei, szefowa klubu radnych Silnego Regionu wskazywała na przejście dla pieszych na ul. Śląskiej w Masłowie (na wysokości piekarni) oraz przypomniała, że od ubiegłego roku prosi o umieszczenie świateł przy podstawówce w Masłowie - co jej zdaniem - przyczyniłoby się do poprawienia bezpieczeństwa uczniów przechodzących przez jezdnię w tym miejscu. 

Burmistrz Grzegorz Kubik na interpelację radnych nie odpowiada na sesji (robi to pisemnie w ciągu dwóch tygodniu), dlatego po posiedzeniu zapytaliśmy, czy gmina przystąpi do programu ministerstwa i ewentualnie, które przejścia mogą zostać przebudowane.

- Przygotowywana jest koncepcja projektu. Po 7 maja burmistrz przedstawi proponowane lokalizacje - zaznaczył w środę (2 maja) Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami w rawickim urzędzie miejskim.

Jak dodał, gmina złoży wniosek do wojewody wielkopolskiego do 11 maja.

W ubiegłorocznej edycji programu rawicki wniosek znalazł się na 1. miejscu listy rankingowej. Przebudowa sześciu przejść dla pieszych na terenie miasta pochłonęła 147 tys. zł, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dołożyło 100 tys. zł. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A