Kolejne stracone 2 punkty Awdańca

Kolejne stracone 2 punkty Awdańca - Zdjęcie główne

Pakosławski Awdaniec, po słabym pierwszym meczu (0:0 z Turem Turew - przyp. red.), odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Drużyna Nowickiego w poprzednią sobotę udała się do Belęcina. Miejscowy Piast jest ligowym średniakiem i plasuje się na 8. miejscu w tabeli. Pierwsza polowa była wyrównana i nie przyniosła goli. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Na 0:1 trafił wprowadzony chwilę wcześniej Wojciech Tyczyński. Kilka minut później na 0:2 podwyższył Dawid Durczewski. Gdy wydawało się, że goście będą kontrolować mecz., Piast nieoczekiwanie zdobył bramkę kontaktową. Jednak wraz z upływem minut, inicjatywę coraz bardziej zaczęli przejmować przyjezdni, którzy strzelili dwie kolejne bramki. Na 1:3 podwyższył Wojciech Cieplik. A wynik w 88. minucie na 1:4 ustalił Adam Spychalski.

W minioną niedzielę pakosławianie tym razem na własnym boisku gościli Wielkopolankę Szelejewo. Jesienią w Szelejewie lepsi okazali się gracze Nowickiego, wygrywając różnicą dwóch bramek. Niedzielny mecz zaczął się dość spokojnie. Nikt specjalnie nie forsował tempa, bo wiał silny wiatr i piłka często „płatała figle”. W pierwszej połowie skuteczniejsi byli jednak gospodarze. W 24. minucie Karol Deka otworzył wynik meczu, wykorzystując podanie Wojciecha Tyczyńskiego. Po zmianie stron mocniej nacierać zaczęła Wielkopolanka. W 65. minucie trafili do siatki Awdańca, ale sędzia gola nie uznał. Dziesięć minut później drużyna Nowickiego mogła przypieczętować wygraną. W polu karnym najwyżej wyskoczył Adam Spychalski, ale piłka po jego strzale głową zatrzymała się na poprzeczce. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w samej końcówce spotkania. Wielkopolanka w 87. minucie wyrównała i mecz zakończył się podziałem punktów, który pakosławian z pewnością nie satysfakcjonuje.

W 17. kolejce Awdaniec na wyjeździe w derbowym meczu zmierzy się z Pelikanem. Mecz w Dębnie Polskim zacznie się w sobotę o 16.00.

Awdaniec Pakosław - Wielkopolanka Szelejewo 1:1 (1:0)

1:0 - Karol Deka (24')

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Wojciech Zimny, Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Paca, Dominik Małecki, Hubert Panek, Wojciech Tyczyński (76'Kacper Piotrowski), Adam Spychalski, Wojciech Cieplik (46'Wiktor Marchewka), Szymon Szwarc (46'Robert Szkudlarek), Karol Deka (70'Bartosz Krenc)