Kolejne sukcesy pływaków rawickiego Wodnika

Kolejne sukcesy pływaków rawickiego Wodnika - Zdjęcie główne

Wiadomości

Aż trzykrotnie stawali na podium reprezentanci rawickiego klubu Wodnik podczas Wielkopolskiej Ligi Pływackiej klas VII, VIII i gimnazjum. Ponadto, zawodnicy z Rawicza kilkukrotnie ustanawiali nowe rekordy życiowe. Zawody odbywały się na leszczyńskiej pływalni.

Największym sukcesem może pochwalić się Kacper Bidowaniec, który aż dwa razy uplasował się na pierwszej lokacie - na dystansie 100 m stylem dowolnym (0:53,89) oraz 200 m stylem zmiennym (2:16,45).

Natomiast, 3. miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:18,54) zajął Adrian Maruwka. Na tym samym miejscu podium, ale na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:16,66), stanął Alan Szymański.

Ogromny sukces na Wielkopolskiej Lidze Pływackiej osiągnął także Bruno Maruwka, który podczas zmagań na 100 m stylem motylkowym jako pierwszy dopłynął na metę z czasem 1:03,22.

Dodatkowo, na dystansie 200 m stylem zmiennym zajął miejsce tuż za podium (2:22,39).

Dobrą dyspozycję zawodników klubu Wodnik Rawicz potwierdził występ w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Ostatecznie, rawiczanie rywalizację tą zakończyli na 2. miejscu, notując czas 4:18,39.