Kolejny dobry mecz Ruchu

Kolejny dobry mecz Ruchu - Zdjęcie główne

Przed tygodniem, kolejny dobry mecz zagrali zawodnicy bojanowskiego Ruchu. Podopieczni Goliny tym razem na własnym stadionie mierzyli się z Wielkopolanką Szelejewo.

Drużyna z powiatu gostyńskiego to bezpośredni sąsiad w tabeli Ruchu, bojanowianie przed tym starciem tracili jednak aż 5 oczek. Dystans ten został zmniejszony do dwóch punktów po ostatnim pojedynku obu zespołów. Od początku swoją dominację starali się narzucić gospodarze. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale na poważniejsze zagrożenie bramki Wielkopolanki czekać trzeba było ponad 20 minut. Wtedy wynik spotkania otworzył Bogumił Ceglarek. Bojanowianie grali dobrze i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Po pół godzinie gry swoje pierwsze trafienie w barwach Ruchu zanotował Sylweriusz Madera. Drużyna Goliny stwarzała sytuacje, ale raziła przy tym nieskutecznością. Po zmianie stron Ruch nie zamierzał zwalniać tempa, chociaż gra nieco bardziej się wyrównała. Gdy w 65. minucie Przemysław Lipowicz „podniósł” na 3:0 jasne stało się, że Ruch tego meczu przegrać nie może. Bojanowianie do ostatniego gwizdka zachowali czyste konto „z tyłu” i mogli cieszyć się z pewnej wygranej. W ramach 20. kolejki Ruch na wyjeździe zagra z Turem Turew. Obie drużyny zmierzą się w niedzielę o 11.00.