Koniec rundy jesiennej w klasie A. Awdaniec skuteczny w starciu z liderem

Koniec rundy jesiennej w klasie A. Awdaniec skuteczny w starciu z liderem - Zdjęcie główne

Piłka nożna. Pierwsza połowa sezonu już za zawodnikami drużyn, grających w klasie A. Zespoły z powiatu rawickiego (Pelikan Dębno Polskie, Ruch Bojanowo i Awdaniec Pakosław) zdobyły w ostatniej kolejce 7 (z 9 możliwych do zdobycia) punktów. Wszystkie grały na wyjazdach.

W sobotę Pelikan Dębno Polskie rywalizował z ekipą ze Starego Bojanowa. Już po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 3:0. Bramki zdobyli: Mariusz Świątnicki, Wojciech Niedźwiecki i Przemysław Staniszewski. W drugiej części meczu gospodarze zanotowali dwa trafienia, przyjezdni jedno (drugą bramkę zdobył Przemysław Staniszewski). Ostatecznie ekipa Łukaszy Bojdy wygrała 4:2.

Tego samego dnia Ruch Bojanowo grał w Święciechowie z miejscowym Kormoranem. Gospodarze objęli prowadzenie w 62. minucie spotkania. Podopieczni Andrzeja Loksia zdołali odwrócić losy meczu. Po bramkach Marcina Jarczewskiego i - już w doliczonym czasie gry - Bartosza Dudzika wywieźli trzy punkty z terenu powiatu leszczyńskiego. Wygrali 2:1.

W poniedziałek Awdaniec Pakosław udał się do Pawłowic na spotkanie z miejscowym MTS-em. Ekipa z powiatu leszczyńskiego - po wcześniejszym zwycięstwie z Pelikanem - została liderem rozgrywek. Przed podopiecznymi Adama Waresiaka stało zatem trudne zadanie.

Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Pierwsze trafienie zanotowali gospodarze. Goście wyprowadzili dwa, skuteczne "ciosy". Po bramkach Karola Deki i Wojciecha Cieplika jeszcze w 81. minucie spotkania prowadzili. MTS-owi udało się jednak wyrównanć. Ostatecznie, podopieczni Adama Waresiaka wywieźli z Pawłowic punkt.

Po 13 spotkaniach rundy jesiennej Pelikan jest na drugiej lokacie. Ma tyle samo punktów co lider - MTS (33), ale przegraną w bezpośrednim starciu. Na czwartym miejscu jest Awdaniec (24 punkty), a na szóstym - Ruch (22). Bojanowianie jesienią wszystkie mecze rozgrywali na wyjazdach. Na wiosnę, będą gospodarzami w każdym ze spotkań.