Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Konkurs na dyrektora muzeum. Dotychczasowy nie wystartuje

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    16.12.2016
Karol Pospiech
komentarzy 122 ocen 32 / 47%
A A A
Jacek Jarczewski kieruje Muzeum Ziemi Rawickiej od lutego 2012 rokuJacek Jarczewski kieruje Muzeum Ziemi Rawickiej od lutego 2012 roku

Z końcem stycznia upływa kadencja dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Burmistrz Grzegorz Kubik ogłosił konkurs na szefa placówki. Dotychczasowy - Jacek Jarczewski powiedział portalowi rawicz24.pl, że nie zamierza startować.

R E K L A M A

 

Dyrektor muzeum nie dostał propozycji przedłużenia dotychczasowej umowy.

Z końcem stycznia upływa kadencja obecnego dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. W związku z tym, podobnie jak w przypadku poprzednich stanowisk kierowniczych, organizujemy konkurs. Zarówno obecny dyrektor, jak i zainteresowani kandydaci, mogą wziąć udział w rekrutacji. Liczę na ciekawe koncepcje i metody ich realizacji - zaznacza Grzegorz Kubik.

W rozmowie z portalem Jacek Jarczewski przekazał, że w konkursie nie zamierza startować.

Zakładam z góry, że nie startuję, dlatego że jak się jest dyrektorem przez pięć lat i się pokazuje, co się zrobiło, i ktoś organizuje konkurs to znaczy, że szuka kogoś lepszego, więc sprawa dla mnie jest jasna - zaznacza dyrektor.

Jego zdaniem to, co było możliwe, zostało zrobione. Wśród inicjatyw podejmowanych przez placówkę, którą kieruje, były, m.in. „Noce muzeów”, „Rawickie Mosty Sztuki”, jarmarki czy publikacja wydawnictw. - Muzeum było inicjatorem wielu ważnych wydarzeń, a trzeba zaznaczyć, że od dwóch lat ratusz jest w remoncie. Łatwo nie mieliśmy, a mimo to, prowadziliśmy działalność - podkreśla Jacek Jarczewski i dodaje:

Trzeba było zbudować podstawy, a tą podstawą jest kadra. Udało się zebrać młodą kadrę, która gwarantuje myślenie o przyszłości, ludzi, którzy są związani z placówką. Pozyskaliśmy specjalistów z każdej branży potrzebnej w muzeum. Poza tym, udało nam się „wyjść do ludzi” i tu trzeba wspomnieć chociażby o „Kramie artystycznym”. On pozwolił powiązać wiele osób z muzeum, a to pozwoliło nam rozszerzyć możliwości i pozyskiwać środki zewnętrzne.

R E K L A M A
+ 15 głosów: 32 (47%) 17 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (122)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Typ
ponad rok temu ocena: 100%  122
Faktycznie z ciebie typ. Prawdziwa pycha bucha z burmistrza!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Typ
ponad rok temu ocena: 10%  121
No i się okazało,że konkurs mus być gdyż wynika to ze statutu tego dziwnego muzeum.Fakt pycha tego dyrektora jest ogromna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbliża się ten czas.
ponad rok temu ocena: 88%  120
Kiedy prawda ujrzy światło dzienne ci, którzy udawali pokornych i sprawiedliwych staną się pośmiewiskiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pycha
ponad rok temu ocena: 7%  119
Pycha kroczy przed upadkiem: Zakładam z góry, że nie startuję, dlatego że jak się jest dyrektorem przez pięć lat i się pokazuje, co się zrobiło, i ktoś organizuje konkurs to znaczy, że szuka kogoś lepszego, więc sprawa dla mnie jest jasna - zaznacza dyrektor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka
ponad rok temu ocena: 93%  118
~~~po prostu tak ułożono regulamin by pan Jarczewski nie mógł startować , szkoda dla tej placówki i tego miasta takiej głowy rozsławił to miasto nie tylko w Wiielkopolsce ale i poza granicami naszego państwa . właściwy człowiek na właściwym miejscu !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ znawca tematu
ponad rok temu ocena: 97%  117
Osoby, które uważają że w muzeum niewiele się dzieje muszą koniecznie przejrzeć wykaz imprez zorganizowanych przez placówkę w czasie ostatnich chociaż 2 lat (podczas trwającego remontu), bo przeglądanie ostatnich 5 zajęło by za dużo czasu :) ! Polecam stronę internetową. O tym ,że muzeum działa rewelacyjnie świadczą m.in otrzymane wyróżnienia. Zatrudnione w nim osoby są kierunkowo wykształcone: profesor malarstwa, specjalista od spraw publikacji i informatyki, polonista, historyk-muzealnik, archeolog i konserwator takich specjalistów nie ma nawet muzeum leszczyńskie... a osób, które nie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta nawet kawiarnia nie przyciągnie. Dyrektorem zostanie osoba jak zwykle do tej pory ,,nie,, z Rawicza, powstanie centrum kultury, a specjaliści jak dobrze pójdzie znajda zatrudnienie, ale w kawiarni za barem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakt
ponad rok temu ocena: 0%  116
Fakt robić nie ma komu w tym muzeum.
~ Rodzic z Rawicza
ponad rok temu ocena: 16%  115
To niech startuje.Wielkie larum ,że nie chce startować..Konkurs to normalna rzecz jak komuś mija kadencja.Muzeum może działać lepiej i nigdy nie ma tak, by lepiej być nie mogło.Nie ma co gwiazdorzyć tylko stawać do konkursu panie Jacku i dla dobra gminy współpracować równieź z burmistrzem .bo on również ma swoje racje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rod
ponad rok temu ocena: 39%  114
No rodzic ma racje, szkoda, że Pan Jacek tak łatwo przekreśla te lata, które tam spędził. Szkoda, że nie startuje, nawet jeśli burmistrz za nim nie przepada. Choć nie wiadomo z jakich powódów to robi. Czy ma rzeczywiste powody czy chodzi o urażoną dumę. Różnie może być. Jak nie chce naprawdę to nie można go zmuszać.
~ rodzic?
ponad rok temu ocena: 79%  113
Grażyna??? :)
~ Rodzice z Zielonej Wsi
ponad rok temu ocena: 70%  112
Pan Pawłowski dobrze podsumował wyniki "konkursu" na Hazach, a zmiana dyrektora Sławomira Gwizdka jest bezzasadna, ale na kłady nie ma rady. Nowa pani niech zapamięta, że jej władza też nie jest dana na zawsze, a my rodzice bacznie będziemy się przyglądać jej pracy. Oby po wyborach za 2 lata nie musiała szukać pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak jest
ponad rok temu ocena: 57%  111
Tylko kilka lat. Potem przestaniecie się interesować tą szkołą.
~ Rodzice z Zielonej Wsi
ponad rok temu ocena: 63%  110
http://www.tadeuszpawlowski.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ~ Pośredniak czeka
ponad rok temu ocena: 25%  109
W animexie będzie duuuuuuużo różnej pracy
~ Pośredniak czeka.
ponad rok temu ocena: 50%  108
Tadeusz niech się zajmie sobą zamiast marnować czas na tym swoim pseudo blogu. Doszły mnie słuchy, że zakończył karierę zawodową u Kaczmarka. Jeżeli to prawda to ciekawe co było powodem i czy już jest następny lokalny biznesmen, który weźmie go pod skrzydła.
~ jola
ponad rok temu ocena: 50%  107
Szkoda, że Tadeusz taki mądry nie był jako burmistrz. Nie pamięta już jak z Domanieckim robili "reformę" oświaty? Rodzice ich o mało na taczkach nie wywieźli.
~ Nie wiem co jest
ponad rok temu ocena: 38%  106
Jakoś Tadeusz zapomnial skomentowac inwestora na 3 tys miejsc pracy i swojej wieloletniej nieudolnosci w tym temacie?
~ edward
ponad rok temu ocena: 72%  105
Niestety włodarze Rawicza niewiele rozumieją z otaczającej ich rzeczywistości. I niestety nie chcą niczego nauczyć się. Żeby oni potrafili wyciągać choć wnioski z błędów. Oni nawet nie są w stanie dojrzeć tych błędów. Obejrzyjcie co Kubik mówi o swoich dwóch latach rządów, nie jest w stanie dostrzec żadnego rzeczywistego problemu, uważa, że żyjemy w idealnym świeci, i że wszystko teraz znakomicie funkcjonuje. A co się zmieniło dla normalnego mieszkańca w porównaniu z poprzednim władzami, konflikciki, konflikty, wyrzucanie ludzi za to, że dobrze pracowali, brak kompetencji na każdym kroku, lekcewarzący stosunek ludzi władzy i urzędników do zwykłych mieszkańców, chaos organizacyjny, pospolite chamstwo itp.....Oczywiście spadek po Pawłowskim nie jest najlepszy ale Kubik te wszystkie negatywne zjawiska wzmocnił, zatrudniając przypadkowe osoby, które musiały uciekać ze swoich poprzednich stanowisk, bo ludzie się na nich poznali, on po prostu nie potrafi dogadać się z ludźmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda 2
ponad rok temu ocena: 78%  104
O jakiej prawdzie piszesz, chyba nie chodzisz po ulicach i nigdy nie byłeś w muzeum!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 79%  103
Niestety włodarze Rawicza niewiele rozumieją z otaczającej ich rzeczywistości. Mając niejako pod ręką, fachowca, pasjonata, który w ramach 2- letniego remontu zdecydowanie podniósł poziom tej instytucji, od tak rezygnuje się z dalszego kierowania Muzeum przez prof. Jarczewskiego. Ponadto, urządzanie restauracji w części dotychczasowych pomieszczeń muzealnych to droga do upadłości Muzeum. Może za ta decyzją przemawia doświadczenie syndyka p. Burmistrza!. Może czas aby Starostwo Powiatowe podjęło działanie na rzecz uchronienia Muzeum przed bezsensownymi działaniami władz Rawicza. Niech Muzeum zostanie placówką powiatową a każda gmina będzie współfinansowała za udostępnienie sali ekspozycyjnej z artefaktami danej gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 76%  102
Dla przeciętnego mieszkańca powinna być widoczna przedewszyskim dziłalność burmistrza miasta, i to pozytywna działalność a nie dziłalność polegająca na wyrzucaniu ludzi. Narazie tym się Kubik najbardziej zapisał, konfliktami i wyrzucaniem ludzi. Największe jego osiągniecia.
~ prawda
ponad rok temu ocena: 24%  101
i co z tego ze pasjonat? dla przecietnego mieszkanca dzialanosc dyrektora jest niewidoczna
~ Anglia
ponad rok temu ocena: 35%  100
Pora na zmiany świat idzie do przodu nie ma czego żałować będzie tylko lepiej zobaczycie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 69%  99
W Angli też likwiduja muzea ? Anglia to kraj opary na tradycji i szacunku do historii. Zresztą tak jak i inne silnne państwa Francja, Niemcy, Szwecja. Instytucje kultury , różnorodność instytucji kultury, uczestnictwo w życiu kulturalnym ma przełożenie na wiele pozytywnych wskaźników społecznych, zmniejszanie się przestępczości, rozwój edukacji, rozwój incjatyw gospodarczych itp, to naukowo udowodnione. A kubik zamiast rozwijać zwija i chce znowu upakować wszystko w jedno centrum. Odwiedz też czasami jakieś muzeum a nie tylko centra handlowe.
~ rawiczanka
ponad rok temu ocena: 81%  98
~~ teraz wiadomo dlaczego dyrektor MZR nie startuje. Walczył o zachowanie Muzeum, a teraz miałby przygotowywać projekt Centrum ? Burmistrz swojej porażki nie darował panu profesorowi !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Centrum Kultury wraca na tapete przed wyborami na burmistrza ale radocha dla niektórych
ponad rok temu ocena: 78%  97
Pojawiło się ogłoszenie o konkursie na dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Jeden z warunków brzmi: "kadydat ma przedstawić odniesienie do możliwości utworzenia centrum kultury i propozycje zasad jego funkcjonowania"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 63%  96
Jaki Edward?Jaki B?Co ma mój dziadek jeden i drugi do tego co robię?Zostaw ich w spokoju niech spoczywają w spokoju.Jak masz jakiś problem do mnie?Mojej rodziny powiedz mi to w cztery oczy.Zobaczymy czy będziesz taki cwany mądry?Podpisuję się sam za siebie z imienia nazwiska.Nie udaję kogoś innego jak inni tchórze bez podpisu z imienia nazwiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żal tracić dobrego dyrektora
ponad rok temu ocena: 87%  95
Chore, zmieniać coś co sie sprawdziło i dobrze działa. Takiego dyrektora muzeum juz Rawicz nie bedzie mial jak pan jacek. To są błędy władzy niestety nieodwracalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka
ponad rok temu ocena: 90%  94
~~~januszu z gupim na rozumy się zamieniłeś ! do jakiego muzeum poruwnujesz i o jakim budżecie mówimy tym z narodowego ? p. profesor Jarczewski wyprowadził to Muzeum rawickie z totalnego UPADKU w jakim je zastał widać nic Cię nie interesuje w tym mieście i tylko puste słówka piszesz żal , że mój głos oddany na G. K . został stracony ! dwa lata niekończącego się remontu, a mimo to piękne imprezy z patronatem prezydenta GRATULACJE!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 56%  93
Net niebezpieczmy jak zapałki w rękach malych i duzych dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 79%  92
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem.Bardzo cenię pracę Pana Jacka wszystkich pracowników MZR.Nie chce,żeby nie startował w konkursie nawet jak jest ustawiony.Nie widzę innego dobrego kandydata z Rawicza z poza Rawicza tym bardziej.Po za tym nie wasza sprawa czy ma pracę czy nie oraz czy mam drugą połówkę czy nie.Interesuje mnie tylko dobro Rawicza regionu pozbycie się stołka przez gburmistrza razem z jego wszystkimi przydupasami.Po za dyrektorem DK tylko tam widzę dobrą zmianę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 44%  91
E d w a r d = Tomasz Chudy. ? tzn. B. ? ciekawe czy Twój dziadek pochwala to co robisz ogarnij sie chłopaku
~ GNAC GLADKODUPYCH
ponad rok temu ocena: 28%  90
NA TYM FORUM PASZCZE DROM PRZEWAŻNIE POGONIENI W WYBORACH PLATWORMERSI I PSL Odcieci OD CYCKA I ROZSIANI PO URZĘDACH OKOLICZNYCH AKTYWISCI TYCH PARTII CHCIELIBY POWRÓCIĆ DO STARYCH CZASÓW ALE SPOŁECZEŃSTWO SIĘ NA NICH POZNALO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GŁUPOTA
ponad rok temu ocena: 60%  89
MYLISZ SIĘ PLATFORMA WYGRAŁA WYBORY W RAWICZU. A KUBIK ZOSTAŁ BURMISTRZEM DZIĘKI POPARCIU PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. TAKA JEST PRAWDA. GDYBY NIE PLATFORMA DO DZIŚ BY RZĄDZIŁ PAWŁOWSKI.
~ !!! cicha prawda
ponad rok temu ocena: 93%  88
pragnę zwrócić uwagę ze o aferze kradzieży w domu kultury jakoś cisza ... narobili hałasu o sniadaniarnie tóra działała miesiąc ? wydali pieniądze bo je mają od samorzadu w przeciwieństwie do muzeum gdzie radzi sobie samo i nikt awantury nie zroobił? przypadek? ze tyle pieniedzy wydali plus ukradziono drugie tyle i nikt za to odpowiedzialości nie poniósł ? a dyrektor dk ma przynajmiej sprzet na poranna kawe ...wiec zamknąc paszcze polityczne szuje bo słuchać was nie można !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edward
ponad rok temu ocena: 88%  87
A ci którzy chcą zakładać restauracje w ratuszu zdają sobie sprawę, że pół Rawicza nie chce tej restauracji w ratuszu i za dwa lata mogą przyjść nowe władze i może się wszystko odwrócić. Wszystkie umowy można renegocjować. Chyba, że burmistrz dał wam gwarancje, że za dwa lata też będzie burmistrzem. Taka huśtawka zmian, jest bardzo zła dla wszystkich instytucji i ośmieszająca dla miasta. Jarczewski jest doświadczonym samorządowcem, wiec zdaje sobie z tego sprawę. Pewnych spraw odpowiedzialny burmistrz nie rusza, jeśli nie ma pełnej zgody, bo jest świadomy, że za cztery lata może go nie być i może z tego być więcej szkody niż pożytku. Pani Kubik głosowałem na Pana, więc weź w końcu zacznij Pan myśleć i nie słuchać głupich doradców. Jest Pan burmistrzem Rawicza. Takie działania, jak z Animeksem poprą wszyscy a następcy będą kontynuowali. To jest dobre, tak powinien działać burmistrz. Ale to co się dzieje w kulturze, co dotyczy sprawa społecznych tworzy Pan tylko zamęt i bałagan.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dana
ponad rok temu ocena: 79%  86
racja
~ Rybak
ponad rok temu ocena: 27%  85
STANOWISKO NA PUBLICZNYM ETACIE NIE JEST DOŻYWOTNIĄ FUNKCJA. "W GARNCU MA SIĘ GOTOWAĆ " BO TAK SAMO JAK W STAWIE RYBY SĄ SNIETE A WODA CUCHNIE GDY NIE MA ŚWIEŻEGO NARYBKU I DOPŁYWU ŚWIEŻEJ WODY .ZDROWY FERMENT JEST NIEZBĘDNY NAWET ŻEBY BIMBERKU NAROBIĆ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doświadczony wędkarz
ponad rok temu ocena: 76%  84
MYLISZ SIĘ, JAK KTOŚ SIEDZI CICHO NIKT SIĘ GO NIE CZEPIA I DOŻYWOTNIO MA STANOWISKO. TYCH KTÓRZY MAJĄ COŚ DO POWEDZENIA WYCINA SIĘ.
~ edward
ponad rok temu ocena: 90%  83
Współczuje dyrektorowi Domu Kultury, jak teraz stanowiska dyrektorów instytucji kultury będzie się traktować tak politycznie, jako swoje koryto. Staraj się, stwórz coś a za dwa lata przyjdzie nowy burmistrz i wszystko przekreśli. nigdy tak w Rawiczu nie było. Dyrektorzy instytucji kultury odchodzili po wielu latach. Jarczewski był krótko dyrektorem i był dobrym dyrektorem mógł wiele dobrego zrobić. Widocznie walka o koryta i w tym przypadku okazała się ważniejsza. Nie dziwie się, że to porzuca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odbieranie przywilejów niegdysiejszych czar
ponad rok temu ocena: 20%  82
ZABAWNE JEST OBSERWOWANIE JAK KWIK PODNOSZĄ STWORZONKA JAK JE ODCIĄGNĄĆ OD KORYTKA CO JE OKUPOWALI LATAMI MINIONEMI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qweq
ponad rok temu ocena: 84%  81
Przecież sam odchodzi, był tylko 3 lata i wcale się nie żali. To raczej ostatnio burmistrz cięko kwiczy . :
~ Mocno
ponad rok temu ocena: 14%  80
Dobrze robi .że nie startuje.Lepiej mu było w starym syfie siedzieć a teraz ma za ładnie.Burmistrz mu krzywdę zrobił remontując tak pięknie Ratusz?.Przyjdzie nowy .który to doceni.Pogodzi funkcję restauracji i muzeum.Porozmieszcza eksponaty.Nawiąże wspólpracę z innymi muzeami i od czasu do czasu coś tu innego zobaczymy a nie tylko malunki .Dytrektor powinien być również gospodarzem tego miejsca.Powinien tym żyć a nie ciągle gadać,że to nie jego budynek .niech mi zrobiś to,zrobią tamto.W DK nastąpiła zmiana i tylko na tym Rawicz skorzystał.Taraszkiewicz zmienił Rawicz na plus.Oby tylko i w Muzeum znalazł się taki człowiek.A zresztą jeśli tak bardzo różnią się w temacie muzeum to nawet dobrze.że nie startuje w konkursie.A co do inwestora to poczytaj sobie o Animexie" słaby."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIOTR
ponad rok temu ocena: 83%  79
No to co wiadomo dyrektora DK więcej nie ma niz jest albo nie daje rady że menadżera - menadżerke trzeba bylo zatrudnic w muzeum takiego problemu nie było
~ Rawicz
ponad rok temu ocena: 75%  78
He 3 lata dyrektorem. Od kiedy tyle kadencja trwa.
~ Lolek
ponad rok temu ocena: 37%  77
PRZY OKAZJI KONKURSU NA DYREKTORA MUZEUM KRZYK PODNOSZĄ ODSUNIECI PRZEZ WYBORCÓW DOTYCHCZASOWI WŁADCY MIASTA CZYLI KOALICJA PO I PSL UWAŻAJĄ SIĘ ZA JEDYNYCH SPRAWIEDLIWYCH I GODNYCH DO BYCIA ELITA.GDZIE BYŁA AKTYWNOŚĆ TEJ ELITY KIEDY KOALICJA PSL I PO PODNIOSŁA POLAKOM WSZYSTKIM POLAKOM EMERYTURY DO 67 ROKU ŻYCIA A ELICIE LUDOWEJ NA KRUSIE ZOSTAWILI PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ W WIEKU 55 LAT .TO JEST WŁAŚNIE ETYKA BYŁYCH KORYCIARZY Z PO I PSL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słabo
ponad rok temu ocena: 79%  76
Słabo ten "konkurs" widzę, skoro Pan Jarczewski nie chce startować to znak że Pan Kubik mocno zaangażowany jest w restaurację a nie rozwój muzeum co od dwóch lat wyraźnie można zauważyć. W sumie burmistrz ma rację, na co nam kultura w Rawiczu lepiej będzie coś zjeść i napić się piwa... skończymy na tym że ratusz na rynku zamieni się w karczmę a muzeum zostanie "połączone=zamknięte" z domem kultury i rzeczona kultura zniknie z tego miasta. Pan dyrektor ściągał do nas artystów i kulturę na poziomie wielkich aglomeracji a Pan burmistrz miał ściągać wielkich inwestorów i coś ich nie widać nie słychać bo pewnie mają oczy i widzą co tu się dzieje. Inwestorów nie ściągnął a kulturę wygania robiąc z Rawicza bagno i nic w temacie nie mam do dodania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak poeta
ponad rok temu ocena: 79%  75
"Inwestorów nie ściągnął a kulturę wygania robiąc z Rawicza bagno i nic w temacie nie mam do dodania." to mi się spodobało ;)
~ smutna rzeczywistość
ponad rok temu ocena: 91%  74
Dwóch Panów z oczywistych względów nie lubi się i nie przepadają za sobą. A nie ma trzeciego Pana, który by wprowadził w te relacje jakiś element racjonalny. Niestety. Normalnie Kubik, albo by powołał dyrektora, bo sytuacja jest specyficzna dla instytucji, zmiany, remont, restauracja itp a Jarczewski złym dyrektorem nie był, albo by ogłosił konkurs, a Jarczewski wziął by udział w tym konkursie. Po tym co się stało widzimy, że coś jest nie tak. Na to pewnie nakładają się plotki i różne naciski na burmistrza. I efekt jest taki, że nikt na tym nie skorzysta. Bo burmistrzowi powinno zależeć, żeby był spokój a nie nad podgrzewaniu konfliktów i wcale nie będzie mu tak łatwo powołać swoją osobę na stanowisko dyrektora, bo prawo reguluje skład komisji konkursowej więc bez doświadczenia i wykształcenia odpowiedniego nie powoła raczej nikogo. A Jarczewskiemu pewnie będzie szkoda, że już nie będzie w Rawiczu, bo trochę serca i zdrowia tu zostawił. Tak to jest wszędzie niestety w tym kraju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciężka praca
ponad rok temu ocena: 16%  73
Nie ma ludzi nie zastapionych, ale co by nie mówić to fucha jak mało która chyba kandydatów będzie full. Ratusz po remoncie wszystko odpicowane żyć nie umierać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zen
ponad rok temu ocena: 67%  72
No przyjma kogoś kto wogole nie ma pojęcia
~ janusz
ponad rok temu ocena: 20%  71
dobra jarczewski moze jest profesor ale jako dyrektor muzeum no to slabiutko. sory ale muzea w innych mkastach dzialaja 1000% lepiej niz to archaiczne w rawiczu. jedna impreza w rok uto za malo. przyklad bierzcie z taraszkiewicza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smutny
ponad rok temu ocena: 100%  70
No to januszu twoj problem że byłeś tylko raz
~ heniek
ponad rok temu ocena: 89%  69
Hahaaa ale przykład
~ nie ma co porównać człowieku
ponad rok temu ocena: 88%  68
zobatrz na budżet rawickiego muzeum i chodźby domu kultury albo innych muzeów i wszystko bedziesz wiedział ;)
~ sr
ponad rok temu ocena: 82%  67
Urzędasy go wykończyły i podatność burmistrza na plotki i manipulacje. taka jest prawda. Może nie był ona najbardziej pokornym zawodnikiem w tej drużynie ale spełniał bardzo pożyteczną rolę. Szkoda go się pozbywać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwe
ponad rok temu ocena: 71%  66
A Jarczewski angażuje się w politykę, pierwsze słyszę takie plotki
~ Stary
ponad rok temu ocena: 16%  65
A może odwrotnie.Może to on jest podatny na plotki od swoich kolegów z byłej władzy.Dyrektor każdy powinien robić to co do niego należy.Nie powinien angażować się w politykę tylko pracować i dobrze kierować swoją instytucją.Muzeum kierował tylko 5 lat jedną kadencję i dziwi się ,że ogłaszają konkurs a przecueż to normalne.Dyrektorzy w szkołach co 5 lat to mają
~ ...
ponad rok temu ocena: 80%  64
Szkoda, wielki znawca tematu z wykształcenia i zainteresowania. Powoli włodarz, człowiek z zewnątrz, w niebyt odeśle wszystkich rodowitych mieszkańców. Niektórzy nie mogą i nie chcą dużej udawać, że kochają zarządcę.To jak w Warszawie. Niech żyją WOLNE MEDIA! Niech Życie Rawicza jest wolne od nacisku gminy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ......
ponad rok temu ocena: 27%  63
A daj ty se spokój juź z tymi z zewnątrz .bo nasze miasto to powoli już ludzie z zewnątrz.Nasze media są wolne i burmistrza nie oszczędzają.Łarwo z nimi nie ma.Jak artykuł o burmistrzu to z negatywnym tytułem .Jak z tą likwidacją muzeum gdy chodziło o połączenie tylko.Za to artykuły dotyczące np.Starosty zawsze neutralne.pisane bez sesnsacji.Z twoich wypowiedzi bije nienawiść.I nie porównuj nikodo z PIS em.Nasze dzieci też pracują w innych miastach na dobrych stanowiskach i nikt im tego nie wyrzuca.I tak co by burmistrz nie zrobił będzie żle.Konkurs uzdrowi sytuację a Jarczewski robi błąd że nie startuje ale trudno i bez niego muzeum będzie działać.
~ Trąba
ponad rok temu ocena: 23%  62
Chyba sam Pan Jacek pisze te peany pochwalne co w tym złego że jest ogłoszony konkurs niech wystartuje i udowodni swoją wyższość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sol
ponad rok temu ocena: 54%  61
Przecież nie chce startować. I ma prawo do tego. Nikto go nie zmusi. Czytaj ze zrozumieniem nikt peanów nie pisze. Ale trzeba pisać prawdę o tym co wyrabia burmistrz i jak działa nasza samorządowa władza. Jak uważasz, że wszystko jest ok to gratuluje dobrego "samopoczuci", czas udać się do psychiatry.
~ Abc
ponad rok temu ocena: 27%  60
To muzeum nadal jest marne.Trochę Jacek je rozktęcił..Nie ma ludzi niezastąpionych.Dawna epoka odchodzi w przeszłość.Sam wybrał widać aż tak mu nie zależy a i roboty przed nowym dyrektorem mnóstwo.może się przestraszył .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kubek
ponad rok temu ocena: 69%  59
Taaaak. Masz rację. Kubik szykuje stołek dla córki jakiegoś swojego kolesia. Nazwiska nie pamiętam. Zobaczycie.
~ Solidarność
ponad rok temu ocena: 72%  58
Problem polega na tym, że burmistrz systematycznie w perfidny sposób niszczy to muzeum, wyrzuca dyrektora tak naprawde chyba już od dwóch lat,od czasu pomysłu utworzenia centrum kultury, utrudnia działanie, tworzy jakieś restauracje itp Więc trudni oceniać tak naprawdę w tym bałaganie. Marnego mamy burmistrza to napewno.
~ Solidarność
ponad rok temu ocena: 72%  57
Jest grupa ludzi w Rawiczu animatorów kultury z powołanie,którzy kochają to miasto i którzy tworzą życie kulturalne tego miasta : tak jak byli to Zbigniew Łukowiak, Janusz Hamielec ( bo już nie żyją), a teraz są Witek Adamczyk, Marian Przybył,Henryk Pawłowski, Maciej Formanowicz, Walerian Stanek, Antoni Suchanecki, Jacek Jarczewski - przepraszam jak kogoś pominęłam. Profesor Jacek Jarczewski od lat spełnia ważną rolę w życiu kulturalnym tego miasta. Nie będę tutaj tego udowadniała, jak ktoś się interesuje dokładnie wie. Wiadomo są różne sympatie i antypatie ale burmistrz powinien stać ponad tym. Takich autentycznych animatorów kultury nie da się wyłonić na drodze konkursu. Nie ma ich za wielu tutaj. Dlatego karygodne i nie etyczne jest postępowanie burmistrza, który nie zaproponował profesorowi Jackowi Jarczewskiemu przedłużenia dotychczasowej umowy. Szczególnie, że był dobrym dyrektorem, muzeum działało dobrze i miało dobry wpływ na życie kulturalne miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Solidarność
ponad rok temu ocena: 71%  56
Oczywiście te osoby też, jak najbardziej Pan Suchowiak, Bonikowski, Trawiński przecież napisałam "przepraszam jak kogoś pominęłam". I nie będe tutaj powtarzała obiegowych plotek o tych osobach, tak jak ty to robisz o panu prof., Jarczewskim. Nie chodziło o to, żeby wymieniać wszystkich albo tworzyć jakiś rankingi. Chodziło o to, że jest pewna grupa ważnych osób zaangażowanych w życie kulturalne , którzy odgrywają ważną rolę w życiu kulturalnym miasta. Możesz go nie lubić ale profesor Jarczewski jest taką osobą i to są sprawdzalne fakty. Czytaj ze zrozumieniem a nie wertuj jednocześnie słownik ortograficzny. Z tego co wiem te osoby wymienione często same na siebie gadają i nie lubią się wzajemnie ale tutaj chodzi nie o emocje ale o fakty i obiektywne patrzenie na rzeczywistość i wyciąganie właściwych wniosków. Jeśli burmistrz też podejmuje decyzje na podstawie plotek nie wróży to dobrze.
~ do ghj
ponad rok temu ocena: 54%  55
Oczywiście można mieć to wszystko co napisałam gdzieś. Wiem o tym, że są tacy ludzie, którzy lekcewarząco odnoszą się do takich spraw.
~ też Solidarnośc
ponad rok temu ocena: 34%  54
Nieetyczne / piszemy łącznie / jest wypisywanie takich nieuzasadnionych laurek a karygodne jest pomijanie tak wybitnych działaczy jakimi byli np. Panowie Nowak, Bonikowski, Stasiak, Suchowiak, Trawiński nie mówiąc już o Pani Bożence Raus. Było Ich i jest dużo, dużo więcej. Ta placówka zwana muzeum nie może byc dalej "galeryjką niespełnionych artystów".
~ Ghj
ponad rok temu ocena: 24%  53
Nie zartuj. Jarczewski to nie jajko a on chce być tak traktowany. To jest słabe totalnie. Kubik dobrze robi w domu Kultury zmiana na plus
~ Solidarność
ponad rok temu ocena: 66%  52
Ciekawe kogo burmistrz się radził w tej sprawie: czy naczelnika od kultury w urzędzie, którego nie może powołać od roku czy pani sekretarz, która jest spoza Rawicza i nie ma zielonego pojęcia o tych sprawach.
~ obrzydzenie
ponad rok temu ocena: 76%  51
~ Pan profesor Jarczewski postawił to marne Muzeum na nogi ogromne gratulacje ! masz Jolu racje a tym młodym zdolnym ma być M .U.? no chyba żart !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jola
ponad rok temu ocena: 69%  50
kubik pozbywa sie czlowieka jak krysztal zdolnego .brzydko burmistrzu ze tyle zrobil jacek dla muzeum a teraz kopie sie go tylek wstydu nie macie .jakcy wy jestescie falszywi .kto was wybral chyba mial nasrane na oczach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do xyz
ponad rok temu ocena: 39%  49
Chyba wyraźnie napisano "Dyrektor muzeum nie dostał propozycji przedłużenia dotychczasowej umowy". Daruj sobie ten urzędniczy bełkot.
~ xyz
ponad rok temu ocena: 36%  48
Nikt nikogo się nie pozbywa tylko zgodnie z prawem ogłasza konkurs po upływie 5 letniej kadencji!
~ szk
ponad rok temu ocena: 70%  47
Wielka szkoda. Odchodzi człowiek który na prawdę pracę MZR dźwignął na wysoki poziom, stworzył zespół świetnych ludzi, tylko jedynym jego błędem było to, że nie zginał karku przed burmistrzem. Brak zgody na połączenie MZR z DK, spowodowało, że trzeba zmienić dyrektora na swojego. No i dziwny remont ciągnący się przez 2 lata, który utrudniał pracę Panu Jackowi. Szkoda, że tak się traktuje takie zasłużone dla Rawicza osobistości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krytyka PRAktycznie jest zawsze.
ponad rok temu ocena: 25%  46
Pragnę zauważyć że remont noe trwał 2 lata tylko w okresie dwóch lat. A to jest różnica. A wtrącenie remontu ratusza, który był zapuszczony przez poprzedników, to jest kolejny przejaw POlitykierstwa. PRAktycznie zawsze tak jrst
~ Konkursik
ponad rok temu ocena: 28%  45
Pan Jacek powinien wystartować w konkursie .Konkurs jest naturalną rzeczą.Kadencja mu siè kończy.A jak nie to ktoś inny będzie równie dobry a może i lepszy.Muzeum, to powinno być muzeum a nie tylko plastyka.Imprezy równieź ,to nie donena tej instytucji.Nawet ,gdy pana Jacka nie będzie to i tak życie będzie się toczyć a muzeum działać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmiech na sali
ponad rok temu ocena: 75%  44
przecież konkurs można napisać pod konkretną osobe i chyba nie łudisz sie ze bedzie inaczej...to z góry przegrana sprawa wiec nie ma sensu startować a to nie jest 2 letnie dziecko ze nie zdaje sobie z tego sprawy !
~ adf
ponad rok temu ocena: 40%  43
Jego wola, jego decyzja.
~ Chazy.pl
ponad rok temu ocena: 77%  42
Burmistrz chce zmienić pana Jacka, na swojego człowieka tak jak zrobił to w Zielonej Wsi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nikt
ponad rok temu ocena: 75%  41
Wielka strata. Kto nam teraz ściagnie takie sławy i osobowości do naszego grajdołka? W temacie sztuki Pan Profesor Jarczewski jest wybitnym profesjonalistą i ma charyzmę. Wrocław go szanuje i tam jest bardzo znany, tylko, jak to zwykle polskie piekiełko.... Najgorzej być prorokiem w swoim kraju. Szkoda, wielka szkoda. Tylko takie decyzje umie podejmować pan likwidator?? Powinien robić wszystko a by takie autorytety zatrzymać w Rawiczu. albo nie umie kapitału ściągnąć albo go pogoni. Gratulacje!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kunda
ponad rok temu ocena: 81%  40
A gdzie jest to ogłoszenie o konkursie? Jakie są wymagania??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :P
ponad rok temu ocena: 89%  39
musisz włazić głęboko i bedzie dobrze
~ Chazy.pl
ponad rok temu ocena: 81%  38
Musisz spełniać warunki bycia "misiewiczem" .
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 68%  37
Świetnie teraz nowy dyrektor a za chwilę będzie potrzebny menadżer do pomocy jak w DK. Super aż dwa nowe miejsca pracy może też dla Glogowa. Wielka Porażka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chazy.pl
ponad rok temu ocena: 74%  36
Burmistrz chce zmienić pana Jacka, na swojego człowieka tak jak zrobił to w Zielonej Wsi.
~ Spoko
ponad rok temu ocena: 37%  35
Nie rozumiem w czym problem nie chce kandydować jego sprawa nikt mu przecież nie zabrania przyjdzie młody zdolny i z pewnością da radę bo tylko w mniemaniu pana Jacka to była taka ciężka praca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwe
ponad rok temu ocena: 61%  34
Widze, że już wiesz kto to będzie. Sprawa jasna.
~ Edward
ponad rok temu ocena: 70%  33
Mój dziadek przed wojną był dyrektorem szkoły przez 10 lata i po wojnie też parę lat był dyrektorem aż do emerytury. Bo dawniej dyrektorem szkoły był ktoś, kto miał autorytet i był najmądrzejszy. A nie przypadkowy gość wybrany w przypadkowym konkursie. Ten dyrektor muzeum, z tego co zauważyłem to był rzeczywiście taki prawdziwy dyrektor, jak dawniej, nie głupi i z autorytetem. Widocznie nie pasował. Osobiście się nie dziwie się, że nie chce mu się startować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chazy.pl
ponad rok temu ocena: 77%  32
Burmistrz chce zmienić pana Jacka, na swojego człowieka tak jak zrobił to w Zielonej Wsi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ typ
ponad rok temu ocena: 88%  31
a najlepiej by było gdyby pan burmistrz sam siebie wymienił
~ ksw
ponad rok temu ocena: 71%  30
mam nadzieje że Pan Jarczewski zmieni zdanie i wystartuje bo nie widze aby mógł go ktoś zastąpić Gość zna temat od podszewki a nowy to tylko bałaganu narobi tak jak to robi obecny burmistrz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RaCz
ponad rok temu ocena: 78%  29
Panie Kubik, weź pan jeszcze wymień dyrektora zuku co kamery sklepowe przegląda w pracy i będzie git.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 31%  28
Dobry dyrektor nie boi się konkurencji! Jest pełen nowych pomysłów i projektów. Zasługi zasługami, ale zasiedzenie nie inspiruje a usypia. Konkurs to mobilizacja a nie ocena dotychczasowej pracy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ds
ponad rok temu ocena: 73%  27
A kto powiedział, że się boi, może nie chce poprostu, dajcie człowiekowi wolny wybór ?
~ Kk
ponad rok temu ocena: 33%  26
No i super wszyscy na tych samych warunkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
ponad rok temu ocena: 41%  25
Czytajcie ze zrozumieniem P.Kubik już dawno nie wymieniał dyrektorów i naczelników i robi to teraz i to jest wszystko na temat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alkal
ponad rok temu ocena: 58%  24
Burmistrz podjął decyzje, że ma być konkurs - prawo burmistrza do tego. Dyrektor podjął decyzje, że nie startuje - też jego prawo. Nikt go nie może zmusić do tego. Dyrektorzy szkół też mogą nie uczestniczyć w konkursie, jak im się nie podoba. I nie ma tu co się doszukiwać motywów ani tego czego kto oczekuje. Bez sensu te komentarze. Może rzeczywiście nie chciał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie
ponad rok temu ocena: 56%  23
A projekt na Formę napisał podobno wydział promocji .Brawo pani Kaczmarek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trik
ponad rok temu ocena: 72%  22
Mosty Sztuki są Pana Jacka
~ Nie to nie
ponad rok temu ocena: 38%  21
Wszyscy przechodzą przez konkursy np.dyrektorzy w szkołach ?naczelnicy itd.a tylko ten pan ma problem i oczekuje wyjątkowego traktowania.Nie ma ludzi niezastąpionych.Dobrze robi burmistrz,że nie robi wyjątków.Pewnie boi się,że ktoś lepszy się pojawi i go pokona.Kadencja się mu kończy, to nic dziwnego,że konkurs jest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do pytanie
ponad rok temu ocena: 23%  20
Tak są z konkursów
~ kola
ponad rok temu ocena: 16%  19
no tak! Nowi urzędnicy sa wszyscy z konkursu. Taka prawda bolesna dla opozycji.
~ panie sa 2 strony medalu ...
ponad rok temu ocena: 70%  18
pomyśl troche... przecież kubek chciał go juz dawno usunąć ze stołka jak wszystkich innych ! dobrze robi ze nie startuje bo pokazuje przynajmniej klase a nie bedzie sie szarpał z niewiadomo kim o stanowisko...fakt jest taki ze szkoda bo jak ktos tyle lat pracuje w jednym miejscu to juz zna klimaty a nowa osoba zanim sie wdozy to troche uplynie... druga sprawa ze napewno bedzie to ktos obcy i znajomy kubka bo to juz domena naszego wlodarza a to nie dobrze bo co obca osoba wie o rawiczu...
~ pytanie
ponad rok temu ocena: 79%  17
Czy naczelnicy , którzy otrzymali posady w urzędzie za Kubika są z konkursów, ciekawe ?
~ rawiczanka
ponad rok temu ocena: 66%  16
~~ do Zmiany proszę wejdź na stronę MZR i zobacz ile imprez się dzieje ile wydawnictw i innych merytorycznych spraw a potem się wypowiadaj ,,KLAKIERKU"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do rawiczanka
ponad rok temu ocena: 39%  15
"Zmiana" ma oczywiście rację i trudno obiektywnie tej racji zaprzeczyc. Jest szansa, że ta placówka będzie w końcu muzeum z prawdziwego zdarzenia pisane przez duże "M". Mamy w Rawiczu młodszych, znakomicie znających historię i tradycje fachowców, którzy mogą działalnością muzealną zainteresowac dużo szersze kręgi społeczeństwa. Tragedią byłoby jednak, gdyby kierownictwo MZR powierzone zostało następnemu "spadochroniarzowi".
~ jaro
ponad rok temu ocena: 88%  14
Kubel ze swoimi misiewiczami rządzi pierwszą i ostanią kadencję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kubic
ponad rok temu ocena: 13%  13
Mylisz się .Kubeł wygra również następne wybory.,bo wszyscy inni to słabi kandydaci
~ zmiana
ponad rok temu ocena: 43%  12
Akurat według mnie muzum dziala slabo bo 2 imprezy w ciagu roku to co? a poza tym co? przeciez nikt tam nie przychodz od 7-15. dzis muzea wygladaja inaczej. potrzebna jest dobra zmiana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczak
ponad rok temu ocena: 63%  11
Byłeś, widziałeś. A tak do wiadomości to co wiem muzem pracuje w innych godzinach.
~ Jacek
ponad rok temu ocena: 18%  10
Może w Rawiczu nie dobrych fachowców w tych dziedzinach, o których piszesz, zastanów się Tomaszu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kola
ponad rok temu ocena: 75%  9
To żaden argument, bo on wygadywał różne śmieszne a nierzadko niedorzeczne opinie. Jednak społeczeństwo naszej gminy posiada dostateczny potencjał intelektualny do obsadzenia ważnych funkcji w strukturach samorządowych a sprowadzanie z zewnątrz "fachowców" jest wyrazem lekceważenia i arogancji.
~ kola
ponad rok temu ocena: 29%  8
Rawicką dusze miał Tadziu Pawłowski( przynajmniej tak twierdził) Tyle, że jak przestał być burmistrzem, nie może zagrzać żadnego miejsca pracy. Nawet własny brat pożegnał się z nim jako pracownikiem
~ do Jacek
ponad rok temu ocena: 77%  7
W Rawiczu są dobrzy fachowcy, niektórzy pracują poza naszym miastem i odnoszą duże sukcesy. Eksperymenty z "fachowcami z importu" się nie sprawdziły a skutki są nieciekawe. W niektórych dziedzinach konieczna jest dobra znajomośc rzeczywistych potrzeb miejscowego społeczeństwa, potrzebna jest tzw. "rawicka dusza".
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 70%  6
Dziękuje bardzo za wszystko wszystkim pracownikom muzeum.Gburmistrz przybysz niech się buja ze swoimi przydupasami przybyszami.Żal mi go ale nie będzie żal jak sam starci stołek.W kolejnych lub wcześniejszych wyborach razem z nim wszyscy przybysze przydupasy zabierające rodzonym Rawiczan-inom oraz ludziom z powiatu Rawickiego pracę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gruby
ponad rok temu ocena: 43%  5
Weź zajmij się szukaniem drugiej połowy. Pożytek z tego większy niż z Twojego gderania http://www.elmaz.pl/index.php?...
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 17%  4
Proszę nie obrażać ludzi.Co osiągnąeś w życiu człowieku?Potrafisz tylko kłapać językiem.Zajmij się sobą a nie obrażaniem ludzi pracujących w Rawiczu.O tobie świadczą twoje wpisy.Twoje wpisy naruszają regulamin.Zawierają wulgarne słownictwo.Nie dotyczą tematu.Dlaczego pozwalacie temu człowiekowi na takie wpisy.Pora chyba to już gdzieś zgłosić.
~ r-cz
ponad rok temu ocena: 50%  3
Podejrzewam, że niejaki Tomasz to pan K. pracuje poza Rawiczem. Ma 100 twarzy, 100 osobowości i 100 nicków i lubi denerwować innych ludzi. Prosze unikać reagowania na jego komentarze bo On tylko na to czeka.
~ do ~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 43%  2
Ej Tomuś a ty już znalazłeś tą robotę dla siebie czy dalej wbijasz pazury w klawiaturę od rana do wieczora?
~ rawicz
ponad rok temu ocena: 50%  1
Pan Tomasz akurat ma chyba dobrą pracę poza Rawiczem więc po co sie w ogole odzywa
R E K L A M A